Mobilne kasy fiskalne w Uberze

Mobilne kasy fiskalne w Uberze – czy są konieczne?

Uber od wielu lat budzi wielkie emocje – zarówno wśród podróżujących, taksówkarzy, jak i urzędników skarbowych. Wszystko to z powodu rzekomego niestosowania się do przepisów. Jednak nawet Uber musiał się ugiąć i zainwestować w mobilne kasy fiskalne. Wszystko przez to, że coraz więcej Polaków chce płacić za przejazd gotówką.

Czytaj dalej Mobilne kasy fiskalne w Uberze – czy są konieczne?

Wyposażenie sklepu spożywczego

Wyposażenie sklepu spożywczego – ile trzeba wydać, by otworzyć sklep?

Każdy z nas marzy o otwarciu własnego i dochodowego biznesu. Otwarcie własnego sklepu z produktami spożywczymi jest jednym z najczęściej wybieranych pomysłów. Decydując się na niewielki punkt handlowy, jesteśmy sami sobie szefami, to my będziemy zatrudniać pracowników i dbać o nasz marketing. Lokal umiejscowiony w dobrym miejscu – wśród osiedli i bloków może przynieść nam duży sukces. Brzmi wspaniale. Niestety trzeba pamiętać o tym, by zakupić profesjonalne wyposażenie sklepu spożywczego, bez którego nie damy rady prowadzić naszego biznesu. Czy wiesz jednak, ile kosztują poszczególne akcesoria i dlaczego są tak ważne?

Czytaj dalej Wyposażenie sklepu spożywczego – ile trzeba wydać, by otworzyć sklep?

Polska Bezgotówkowa - wszystko o programie

Polska Bezgotówkowa – wszystko o projekcie

Polska Bezgotówkowa to projekt fundacji o tej samej nazwie, którego celem jest zachęcenie małych i średnich firm do korzystania z płatności za pośrednictwem terminala. To doskonała okazja do sprawdzenia, jak będzie radził sobie nasz biznes po wprowadzeniu tego udogodnienia. A skorzystać warto. Niczego nie zapłacimy, nawet wtedy, jeśli nie zdecydujemy się na przedłużenie wynajmu terminala.

Czytaj dalej Polska Bezgotówkowa – wszystko o projekcie

Koszt kasy fiskalnej

Koszt kasy fiskalnej – czy taki diabeł straszny, jak go malują?

Zakup kasy fiskalnej często jest przez nas postrzegany jako niepotrzebny wydatek, który musimy ponieść już na samym starcie prowadzenia naszej firmy. Warto jednak widzieć w nim narzędzie naszej pracy, które ułatwi nam rozliczanie się z fiskusem. Koszt kasy fiskalnej, choć z początku może wydawać się bardzo wysoki, to w gruncie rzeczy też nie musi taki być. Przeczytaj, jak kupić kasę fiskalną i zapłacić za nią jak najmniej.

Czytaj dalej Koszt kasy fiskalnej – czy taki diabeł straszny, jak go malują?

Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna?

Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna?

Rejestrując działalność gospodarczą, zastanawiamy się, kiedy potrzebna jest kasa fiskalna. O ile będziemy współpracować jedynie z innymi firmami, nie mamy, ani obowiązku, ani potrzeby zakupu tego urządzenia. Inaczej sprawa wygląda, jeśli naszymi klientami mają być osoby prywatne – ot, tacy przechodnie, którzy mogą do nas wejść z ulicy i kupić produkt lub usługę. Wtedy kasa fiskalna najprawdopodobniej będzie nam potrzebna.

Czytaj dalej Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna?

Paragon on-line

Paragon on-line

Jak wskazano w uzasadnieniu do projektu, obecnie obowiązujące przepisy umożliwiają jedynie wydruk takich dokumentów. Wobec postępu technologicznego przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości współpracy kasy rejestrującej z terminalem płatniczym, dzięki określeniu zasad komunikacji obu typów urządzeń wystąpi możliwość zwiększenia wpływów fiskalnych z transakcji ewidencjonowanych paragonami.

Czytaj dalej Paragon on-line