Kasy fiskalne Novitus

Novitus, obecnie znany pod nazwą Comp SA, to główny polski producent kas i drukarek fiskalnych. Głównym założyciel firmy, jeszcze pod marką Optimus-IC, był słynny Roman Kluska. Od początku swojej historii Novitus produkował rozwiązania wspierające handel detaliczny i sprzedaż usług. Do dzisiaj oferują najbardziej kompleksowe produkty technologiczne i informatyczne – w tym znane w całej Polsce kasy fiskalne Novitus.

Kasy fiskalne Novitus Mała Plus E

To urządzenie idealne dla niewielkich firm. Ergonomiczna i nowoczesna obudowa nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu nada się do kiosków, food-tracków i małych stanowisk handlowych. Baza towarów mieści aż 3 tysiące produktów. Kasa fiskalna Novitus Mała Plus E identyfikuje do 8 kasjerów. Dzięki odpowiednim złączom urządzenie może współpracować z:

 • wagą,
 • skanerem,
 • komputerem,
 • modemem,
 • terminalem EFT.

Mocny akumulator pozwoli na wydruk do 1300 paragonów bez ładowania. Waga kasy jest naprawdę niewielka – to tylko 1,5 kilograma.

Mała Plus E

Kasy fiskalne Novitus Nano E

Kasa fiskalna Novitus Nano E to najpopularniejsze urządzenie stosowane na rynku przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Nic dziwnego – mimo niewielkich rozmiarów mieści w sobie sporo innowacyjnych funkcjonalności. Mocny akumulator pozwoli na wydruk nawet do 10 tysięcy paragonów. W razie braku możliwości podładowania kasy wystarczy w prosty sposób wymienić baterię. Kolorowa, podświetlana klawiatura ułatwia pracę i minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów. Silikonowa powłoka chroni przed zabrudzeniami i zalaniem. Dwa złącza w zestawie pozwalają na współpracę z komputerem, terminalem czy wagą. Kasa fiskalna Novitus Nano E dostępna jest w różnych rodzajach, różniących się funkcjonalnościami. Poszczególne modele mogą być dedykowane dla:

 • przewoźników,
 • wypożyczalni,
 • gabinetów lekarskich,
 • parkingów,
 • warsztatów samochodowych,
 • kancelarii prawniczych.

Nie można nie wspomnieć także o zaskakująco niewielkiej wadze urządzenia, wynoszącej tylko 0,6 kilograma.

Kasy fiskalne Novitus Nano E

Kasy fiskalne Novitus Sento E

To nowoczesna kasa fiskalna z bardzo dużymi możliwościami i licznymi, innowacyjnymi funkcjonalnościami. Bardzo duża baza towarowa, nawet do 50 000 pozycji, a także możliwość zaprogramowania w nazwie towaru aż 40 znaków znacząco ułatwiają poruszanie się po asortymencie firmy. Dodatkowo przy każdym towarze można zapisać dwie dodatkowe linie, co sprawia, że opis towaru może być bardzo dokładny. Dzięki temu prowadzenie sprzedaży może zostać wspomożone przez komputer. Dodatkowym atutem kasy fiskalnej Novitus Sento E jest duży bufor pamięci, nawet do 10 tysięcy pozycji, co ułatwia komunikację z komputerem. Urządzenie wyposażone jest w niezawodną drukarkę o szybkości wydruku 16 linii na sekundę. Mechanizm wymiany papieru „wrzuć i pracuj” pozwala na łatwą i szybką zamianę rolki o długości do 60 metrów. Dodatkowymi atutami tej kasy są:

 • wydajny akumulator, który umożliwia wydruk do 2 tysięcy paragonów bez konieczności ładowania,
 • klawisze szybkiej sprzedaży – oprócz tradycyjnej klawiatury,
 • cztery złącza komunikacyjne – w tym USB,
 • możliwość wydruku w nagłówku paragonu loga sprzedawcy bądź reklamy.

Kasa fiskalna Novitus Sento E waży 1,8 kg.

kasy fiskalne Novitus

Kasy fiskalne Novitus Soleo Lan E

To nowoczesna kasa fiskalna, której cechą charakterystyczną jest prostota w użytkowaniu. Wyposażona jest w moduł elektronicznego zapisu danych na karcie SD. Niezawodny mechanizm drukujący Fujitsu o szybkości 16 wierszy na sekundę gwarantuje szybką i bezawaryjną pracę. Na paragonie można zamieścić NIP nabywcy czy logo sprzedawcy. Kasa fiskalna Soleo Lan E drukuje nazwy towarów na 40 znakach, a dodatkowe opisy mogą zająć aż do 3 wierszy. Baza produktowa ma wielkość do 20 tysięcy artykułów, pogrupowanych w 100 kategorii. Urządzenie posiada dużą ilość portów komunikacyjnych – RS-232, USB, wejście Ethernet – dzięki czemu współpracuje z:

 • komputerem,
 • terminalem,
 • wagą elektroniczną,
 • czytnikiem kodów kreskowych,
 • terminalem płatniczym.

Możliwe jest także sterowanie szufladą kasjerską. Niewątpliwą zaletą kasy Soleo Lan E jest dodatkowa alfanumeryczna klawiatura, którą można dowolnie zaprogramować, aby uzyskać nawet do 108 kombinacji klawiszy szybkiej sprzedaży. Umożliwia pracę 32 kasjerom, a każdy z nich może mieć indywidualne zakresy dostępu i kompetencji. Dostępnych jest wiele funkcji jak chociażby sprzedaż usług czasowych, usługi parkingowe czy wypożyczalnie. Kasa waży 2,75 kg.

Kasy fiskalne Novitus Soleo

Kasy fiskalne Novitus Next

Urządzenie nazywane jest systemem fiskalnym nowej generacji. Może być obsługiwane zarówno za pomocą ekranu dotykowego, jak i standardowej klawiatury numerycznej. Ekran jest w pełni konfigurowalny i dopasowany do konkretnego użytkownika. Bez problemu można zdefiniować klawisze skrótów czy dodatkowe funkcje przycisków. Obsługa jest prosta i nie wymaga specjalistycznego szkolenia – z kasy korzysta się podobnie do tabletu. Dzięki temu generowanie raportów i zestawień jest dziecinnie proste. Wystarczy wcisnąć klawisz. Nie można nie wspomnieć także o mechanizmie drukowania z obcinaczem papieru. Koniec z rozrywającą się rolką. Oprócz standardowych złączy, kasa fiskalna Novitus Next wyposażona jest w port Ethernet, moduł Wi-Fi czy wejście na modem. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się jako część większego systemu informatycznego. Pozwala nawet na pracę w chmurze. A to wszystko dzięki aplikacji NoviCloud. Jako właściciel otrzymujesz pełen dostęp do statystyk sprzedaży i pozostałych danych z poziomu przeglądarki internetowej. Novitus Next jest kasą fiskalną jedyną w swoim rodzaju.

Next
Wszystkie kasy fiskalne Novitus zostały stworzone z myślą o użytkowniku. Pozwalają na łatwą i szybką pracę, a urządzenia są bezawaryjne i trwałe. Nowoczesne funkcjonalności sprawiają, że handel detaliczny wkracza w nową epokę. Skontaktuj się z nami już dziś i zapoznaj się z Twoją nową kasą fiskalną. Wejdź w zakładkę Kontakt.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: www.wyposazeniesklepow.pl