Kasy fiskalne online

Kasy fiskalne online już wkrótce pojawią się w polskich punktach handlowych oraz oczywiście w naszej ofercie. Będą one łączyły się z Centralnym Rejestrem Kas, prowadzonym przez Krajową Administrację Skarbową.

Jak będą działały kasy fiskalne online?

Centralny Rejestr Kas, zwany także Repozytorium, będzie gromadził dane dostarczane przez kasy fiskalne:

 • raporty dobowe,
 • paragony sprzedaży,
 • dokumenty niefiskalne,
 • informacje o wykonanych przeglądach okresowych.

Będzie to rewolucyjna zmiana na rynku kas fiskalnych, gdyż każde urządzenie będzie łączyło się z Centralnym Rejestrem Kas kilka razy dziennie bez ingerencji właściciela. Jego jedynym obowiązkiem będzie zapewnienie połączenia internetowego. W myśl nowych przepisów to właśnie ta instytucja będzie nadawała numer identyfikacyjny nowej kasie podczas fiskalizacji, a nie właściwy dla podatnika Urząd Skarbowy – jak miało to miejsce obecnie.

Wprowadzenie – najważniejsze terminy

Kasy fiskalne on-line zostaną wprowadzone w Polsce stopniowo. Plany projektu o zmianie ustawy dotyczącej podatku od towarów i usług zakładają następujące terminy:

Kasy fiskalne online k10

 • od 01.01.2019 – kasy fiskalne online będą musiały stosować podmioty gospodarcze świadczące:
  – usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),
  – wymianę opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,
  – sprzedaż benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych.
 • od 01.07.2019 r. – urządzenia będą musiały stosować firmy zajmujące się wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania.
 • od 01.01.2020 r. – nowe prawo będą musiały stosować:
  – zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
  – zakłady budowlane,
  – gabinety lekarskie w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
  – kancelarie adwokackie i radców prawnych,
  – firmy związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.

Co zrobić ze starą kasą fiskalną?

Pozostałe podmioty gospodarcze, które nie zostały wymienione w powyższym paragrafie, a rejestrujące sprzedaż na dotychczasowych kasach fiskalnych, będą mogły z nich korzystać na dotychczasowych zasadach. Warto również wiedzieć, iż produkowane i oferowane tradycyjne kasy fiskalne z papierową kopią paragonu, ze względu na ważność homologacji, będą w sprzedaży jedynie do 31 grudnia 2018 i będą mogły być używane do momentu zapełnienia ich pamięci fiskalnej.
Przepisy prawne o kasach fiskalnych online nie weszły jeszcze w życie i kasy spełniające wymagania ustawy nie są jeszcze produkowane. Producent kas ELZAB, którego produkty także oferujemy, wypuścił na rynek kilka modeli tzw. on-line ready, czyli gotowych na podłączenie do Internetu. Są to standardowe kasy fiskalne. Jedyną różnicą jest zobowiązanie wytwórcy, że za dodatkową opłatą urządzenia zostaną dostosowane do wymogów nowych regulacji. Opłata za taką usługę ma wynieść ok. 200 złotych netto.

Zachęcamy do zapoznania się z kasami fiskalnymi dostępnymi w wariancie „on-line ready”. Skontaktuj się z naszym doradcą i spytaj o kasy ELZAB K10, Mini E, Jota E oraz o drukarkę fiskalną Mera E. Wejdź w zakładkę Kontakt.

logo

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego:  https://www.wyposazeniesklepow.pl