Etykiety termiczne

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: www.wyposazeniesklepow.pl

Etykiety termiczne to nic innego jak papierowe etykiety, o różnych rozmiarach, służące do zadruku dzięki specjalistycznym drukarkom.
W ofercie naszej firmy, mającej ambicje zaspokajać możliwie wszystkie potrzeby branży handlowo-logistycznej nie mogło zabraknąć szerokiej gamy etykiet termicznych. Oferujemy także etykiety termo-transferowe i specjalne

Etykiety termiczne

Etykiety termiczne produkowane są ze specjalnego termoczułego papieru. Zaczernienie nadrukiem lub grafiką powstaje w wyniku punktowego nagrzania papieru. W związku z powyższym do druku na tych etykietach nie są potrzebne żadne barwniki, tonery lub tusze. Ponieważ druk na takich etykietach stosunkowo szybko blaknie, a papier żółknie polecamy stosowanie takich etykiet do oznaczania towarów o stosunkowo krótkim terminie przydatności. Są to np. wyroby piekarnicze, mięsne, mleczarskie, owocowe, warzywne, w logistyce i transporcie, w służbie zdrowia i przemyśle farmaceutycznym.

Oferowane przez nas etykiety termiczne posiadają różne wymiary, kilkaset rozmaitych rozmiarów na stanie magazynowym, różne kleje: akrylowy (standardowy), łatwo schodzący, mocny (kauczukowy), bardzo mocny (towary podlegające mrożeniu lub inne np. opony). Etykiety termo-transferowe cechują się wysoką jakością nadruku oraz odpornością na warunki zewnętrzne takie jak temperatura czy wilgoć, promienie UV czy też tłuszcze. Etykiety zachowują swoja wytrzymałość przez cały okres „żywotności” etykietowanego produktu.
Nadruk na etykietach termo-transferowych wymaga stosowania kalki, czyli taśmy barwiącej. Etykiety te są produkowanego z papieru matowego, półbłysku lub błyszczącego.

Etykiety specjalne to etykiety posiadające ciemny klej, służące do zaklejania innych oznaczeń na produktach, etykiety na kolorowych, fluoroscencyjnych papierach (funkcja informacyjna, reklamowa, ostrzegawcza), etykiety ozdobne lub holograficzne (funkcje zabezpieczające lub ozdobne do znakowania towarów klasy Premium).

Etykiety z naszej oferty handlowej zaopatrzone są w zdecydowanej większości w plastikową gilzę która jest 100% gwarantem bezproblemowego przesuwu rolki z etykietami w czasie procesu drukowania, a także eliminuje ewentualne zapylenie drukarki. Etykiety w zależności od potrzeb i przeznaczenia mogą być z perforacją między etykietami lub nie. Etykiety z perforacją w zasadniczy sposób ułatwiają odrywanie etykiet z papierem podkładowym.

Etykiety termiczne
Nasze dane kontaktowe: Kontakt