Archiwum kategorii: BLOG

Kasy wirtualne, co budzą wiele wątpliwości

Kasy wirtualne miały stanowić atrakcyjną alternatywę dla wielu branż. Choć za chwilę minie pół roku od wejścia w życie odpowiedniej ustawy, do tej pory na rynku nie ma ani jednego oprogramowania, które mogłoby być stosowane jako kasa. Niemniej, rozwiązanie Ministerstwa Finansów już budzi wiele emocji, a do KIS-u spływają kolejne prośby o interpretacje. Dzisiaj przedstawiamy jedno z ciekawszych zagadnień o wirtualnych kasach fiskalnych.

Czytaj dalej Kasy wirtualne, co budzą wiele wątpliwości

Kasa fiskalna w biurze nieruchomości

Kasa fiskalna w biurze nieruchomości – czy jest potrzebna?

Wielu właścicieli biur nieruchomości zastanawia się, czy w ich firmach niezbędne są kasy fiskalne. Z tytułu charakterystyki działalności raczej oczywiste jest, że ich obrót musi przekroczyć 20 tysięcy złotych – w przeciwnym wypadku raczej trudno mówić o dochodowości przedsięwzięcia. Czy jest jakakolwiek inna metoda na uniknięcie konieczności montażu tego urządzenia? Czy kasa fiskalna w biurze nieruchomości jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna w biurze nieruchomości – czy jest potrzebna?

Kasy online od 1 stycznia 2021 roku – dla kogo?

Nowy Rok coraz bliżej, a tym samym coraz bliżej nowego terminu wymiany kas fiskalnych na modele online dla kilku kolejnych branż. Dla przypomnienia – został on przesunięty o pół roku w związku z pandemią koronawirusa. Tym razem jednak terminarz jest nieubłagany – za trzy miesiące wiele tysięcy polskich firm będzie musiało rozpocząć korzystanie z nowej kasy.

Czytaj dalej Kasy online od 1 stycznia 2021 roku – dla kogo?

Bon turystyczny a kasa fiskalna

Bon turystyczny a kasa fiskalna – czy jest potrzebna?

W ramach pomocy przedsiębiorcom z szeroko rozumianej branży turystycznej wprowadzono tzw. bony turystyczne w wysokości 500 złotych na każde dziecko lub 1000 złotych na każde dziecko niepełnosprawne. Pieniądze trafiają do firm, które cierpią w wyniku pandemii koronawirusa, a przelewy dokonuje bezpośrednio ZUS. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jednak, jak należy rozumieć takie płatności i czy konieczne jest ich ewidencjonowanie na kasie fiskalnej – szczególnie że niektórzy korzystają ze zwolnienia. Bon turystyczny a kasa fiskalna – opisujemy wszystko, co trzeba wiedzieć o tym zagadnieniu.

Czytaj dalej Bon turystyczny a kasa fiskalna – czy jest potrzebna?

Gastronomia mobilna

Gastronomia, która nie musi wymieniać kas fiskalnych – czy jesteś w tej grupie?

Od 1 stycznia 2021 roku firmy prowadzące działalność gastronomiczną muszą rozpocząć korzystanie z kas fiskalnych online. Termin ten został już opóźniony o pół roku w związku z epidemią koronawirusa. Nie wygląda na to, by miało się tak stać ponownie, mimo powracającej, drugiej fali. Dlatego niemal każdy, kto sprzedaje produkty przygotowane do spożycia na miejscu lub na wynos, musi szykować się na zakup nowego urządzenia. No właśnie… niemal każdy. Kogo ten obowiązek nie dotyczy?

Czytaj dalej Gastronomia, która nie musi wymieniać kas fiskalnych – czy jesteś w tej grupie?

Paragon do 450 złotych

Paragon do 450 złotych a faktura uproszczona – jak to w końcu jest?

Kilkukrotnie pisaliśmy już o najnowszym pomyśle Ministerstwa Finansów, czyli fakturze uproszczonej. Większość księgowych i przedsiębiorców, a także sam Dyrektor KIS-u dają do zrozumienia, że takim dokumentem może być paragon do 450 złotych (lub 100 euro), który zawiera numer NIP nabywcy. Niestety, żeby nie było tak prosto, zdanie Ministerstwa często się zmieniało, a sklepy same też zaczęły wprowadzać rozwiązania, które miałyby uniemożliwiać stosowanie zamienne tych dwóch dokumentów. To jak to w końcu jest?

Czytaj dalej Paragon do 450 złotych a faktura uproszczona – jak to w końcu jest?

Garmażerka kasa online

Prowadzisz garmażerkę? Szykuj się na kasę online!

Już niedługo kolejne branże będą musiały rozpocząć obowiązkowe korzystanie z kas fiskalnych online. Mowa tu chociażby o działalnościach gastronomicznych. Już od 1 stycznia obowiązkowo będą musiały wysyłać zapisy swoich transakcji do Centralnego Rejestru Kas. W dalszym ciągu nowe przepisy budzą wiele wątpliwości – kto będzie musiał kupić nowe urządzenie, a kto może jeszcze zaczekać?

Czytaj dalej Prowadzisz garmażerkę? Szykuj się na kasę online!

Kasa novitus NANO II Online

Novitus Nano II Online – prezentujemy nowy model

Kasę fiskalną Novitus Nano znają chyba wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe i średnie biznesy. Od wielu lat sprawdzała się w sklepach, restauracjach czy hotelach. Po wdrożeniu w życie ustawy obok modelu Nano E pojawił się model Nano Online. Novitus jednak ciągle dąży do ulepszania swoich produktów i wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. I tak oto powstał model Novitus Nano II Online.

Czytaj dalej Novitus Nano II Online – prezentujemy nowy model