Archiwum kategorii: BLOG

Ranking drukarek fiskalnych THERMAL XL

Ranking drukarek fiskalnych – TOP7 naszych propozycji

Drukarki fiskalne są niezbędnym wyposażeniem w każdym sklepie czy innej placówce usługowej z własnymi systemami sprzedaży, które oferują towary i usługi klientom, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Pozwalają spełnić obowiązek ewidencjonowania transakcji celem rozliczania podatku. Dzisiaj stworzyliśmy ranking drukarek fiskalnych ze względu na ich popularność, dobór funkcjonalności czy cenę. Wszystkie urządzenia spełniają obowiązek o łączeniu się z CRK.

Czytaj dalej Ranking drukarek fiskalnych – TOP7 naszych propozycji

Terminal płatniczy - dlaczego warto

Terminal płatniczy – dlaczego warto go mieć?

Pandemia koronawirusa zamroziła wiele biznesów na całym świecie. Niemal każdy przedsiębiorca odczuł dotkliwie jej skutki – brak klientów, konieczność zamknięcia placówki, zastosowanie nowych wytycznych sanitarnych. Wśród nich możemy dostrzec jedną rekomendację, która – o dziwo – może przynieść nam same korzyści, a dodatkowo nie kosztuje nas wiele. To udostępnienie naszym klientom terminalu płatniczego. Termin płatniczy – dlaczego warto go mieć w naszej firmie?

Czytaj dalej Terminal płatniczy – dlaczego warto go mieć?

Zmiana stawki VAT od 1 lipca 2020 roku

Zmiana stawek VAT od 1 lipca 2020 roku – jakie zmiany nas czekają?

1 lipca 2020 roku wreszcie wchodzą w życie zmiany dotyczące matrycy VAT. Zostały one przesunięte w związku z pandemią z 1 kwietnia 2020 roku. To dobre wieści dla wielu gospodarstw domowych, gdyż większość stawek zostaje obniżona. Dla właścicieli kas fiskalnych oznacza to dodatkową pracę, choć dobrze, że jednorazową. Czego należy się spodziewać w drugim półroczu 2020? Jaka jest zmiana stawek VAT od 1 lipca 2020 roku?

Czytaj dalej Zmiana stawek VAT od 1 lipca 2020 roku – jakie zmiany nas czekają?

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? Postaw na M/platform+!

Wielu przedsiębiorców boryka się z trudnościami finansowymi spowodowanymi obecnym stanem epidemicznym. Niektórzy także przed czasem koronawirusa mieli problemy z utrzymaniem klientów, którzy wybierali duże sieci handlowe w celu zrobienia zakupów. Mamy jednak doskonałe rozwiązanie, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie – nawet takim niewielkim, osiedlowym. Można powiedzieć, że wręcz szczególnie w niewielkich, osiedlowych placówkach handlowych. Wystarczy zdać się na M/promo+!

Czytaj dalej Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? Postaw na M/platform+!

popularne kasy fiskalne online Przegląd kas fiskalnych online

Popularne kasy fiskalne online – ranking TOP 10

Dzisiaj przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych kas fiskalnych na podstawie statystyk sprzedaży oraz Waszych zapytań i zainteresowania. Pod uwagę wzięliśmy również oceny poszczególnych urządzeń oraz opinie na ich temat, a także – nic w tym dziwnego – cenę. Przypominamy, że u nas w ramach jednej ceny otrzymujecie wiele innych usług dodatkowych! Z pewnością rynek urządzeń podbijają kasy fiskalne mobilne, ale znajdą się w rankingu także modele stacjonarne, nieco większe. Zapraszamy do naszego pierwszego rankingu TOP 10 – popularne kasy fiskalne online.

Czytaj dalej Popularne kasy fiskalne online – ranking TOP 10

Zakup wirtualnych kas fiskalnych

Zakup wirtualnych kas fiskalnych już możliwy!

Od 1 czerwca 2020 roku zapowiadane zmiany stały się faktem. Możliwy jest zakup wirtualnych kas fiskalnych i całkowicie legalne korzystanie z nich przez pewną grupę podmiotów. Nie oznacza to oczywiście, że możemy wejść do sklepu internetowego z oprogramowaniem na smartfony i już sobie ściągnąć taką aplikację. Ministerstwo wykonało jednak pierwszy krok, reszta w rękach producentów kas fiskalnych. Kiedy zobaczymy po raz pierwszy taką kasę na smartfona? Jeszcze nie wiadomo, ale postaramy się podsumować wszystko, co o nich wiemy.

Czytaj dalej Zakup wirtualnych kas fiskalnych już możliwy!

Karta płatnicza gotówka czy przelew

Karta płatnicza – gotówka czy przelew?

Stosowanie kart płatniczych jest teraz popularniejsze niż kiedykolwiek. Taki sposób płacenia za zakupy ma wiele zalet – zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego. Znacznie skraca czas transakcji, pozwala uniknąć błędów i przyspieszać rozliczanie. Dość wiele kontrowersji wywołuje jednak sposób, w jaki fiskus postrzega transakcje kartą. Z jednej strony, płatność jest wykonywana za pośrednictwem banku lub SKOK-u. Można dokładnie wskazać datę transakcji, kwotę zapłaty oraz jej numer. Z drugiej, Ministerstwo Finansów traktuje ją jak płatność gotówką, co przekłada się chociażby do braku możliwości zastosowania zwolnienia ze stosowania kas fiskalnych. To jak to w końcu jest?

Czytaj dalej Karta płatnicza – gotówka czy przelew?

Jak uniknąć obowiązku wymiany na kasę fiskalną online

Jak uniknąć obowiązku wymiany na kasę fiskalną online?

Choć pandemia koronawirusa odroczyła datę wprowadzenia kas fiskalnych online dla znacznej grupy podatników o pół roku od pierwotnego terminu, to jednak w dalszym ciągu wiele firm wolałoby jeszcze bardziej odłożyć w czasie ten obowiązek lub całkowicie go ominąć. Czy jest taka możliwość? Jak uniknąć obowiązku wymiany na kasę fiskalną online? Podpowiadamy!

Czytaj dalej Jak uniknąć obowiązku wymiany na kasę fiskalną online?

Bezdotykowy punkt higienizacji – dla małego i dużego

Sytuacja epidemiczna zmusiła nas wszystkich do zmiany swoich przyzwyczajeń i wdrożenia rozwiązań gwarantujących nam większe bezpieczeństwo robienia zakupów czy załatwiania swoich spraw w punktach usługowych. Jedną z takich reguł jest noszenie maseczek. Inną – noszenie rękawiczek ochronnych w sklepach. Przed wejściem musimy także ręce zdezynfekować za pomocą specjalnego płynu z dużą zawartością alkoholu. Żeby ułatwić tę procedurę zarówno nam, jak i klientom, warto zakupić bezdotykowy punkt higienizacji.

Czytaj dalej Bezdotykowy punkt higienizacji – dla małego i dużego

Płatności do 100 zł bez pin

Płatności do 100 zł bez PIN – nowinki w płatnościach zbliżeniowych

Pandemia koronawirusa spowodowała zamrożenie gospodarki, a nawet pewną recesję. Warto jednak wiedzieć, że w pewnych aspektach nastąpił bardzo szybki rozwój, którego nie moglibyśmy się spodziewać, gdyby nie wirus. Mowa chociażby o rozwoju pewnych branż oferujących usługi online czy zakupy z transportem do domu. Duży krok naprzód obserwujemy także w przypadku płatności kartą – głównie tych zbliżeniowych. Wiele przedsiębiorstw zainwestowało w terminale płatnicze, by móc zagwarantować swoich klientom pełen wachlarz usług i bezpieczeństwo. Dobrą nowinę mamy także właśnie dla kupujących – możliwe są już płatności do 100 zł bez PIN-u.

Czytaj dalej Płatności do 100 zł bez PIN – nowinki w płatnościach zbliżeniowych