Archiwum kategorii: BLOG

sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania

Sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania, a posiadanie kasy fiskalnej – czy jest konieczne? Jak to wygląda w praktyce?

Sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania oznacza dokonywanie transakcji na usługi i towary, które nie wymagają rejestrowania na urządzeniu fiskalnym. Może się tak dziać z różnych przyczyn – oferowania produktów należących do listy w Rozporządzeniu dotyczącym zwolnień, nieprzekroczenia 20 tysięcy złotych rocznie obrotu lub oferowaniu sprzedaży wysyłkowej. Możliwości jest całkiem sporo.

Czytaj dalej Sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania, a posiadanie kasy fiskalnej – czy jest konieczne? Jak to wygląda w praktyce?

kiedy można dokonać odliczenia ulgi

Kiedy można dokonać odliczenia ulgi na zakup kasy fiskalnej? Jakie warunki trzeba spełnić?

Chyba każdy, kto zamierza kupić lub już kupił kasę fiskalną wie, że może starać się o ulgę na zakup kasy, która wynosi do 90% ceny urządzenia, ale nie więcej niż 700 złotych. Patrząc na ceny kas fiskalnych, zazwyczaj jest to właśnie 700 złotych. Niejednokrotnie wspominaliśmy, jakie warunki trzeba spełnić, by móc starać się o zwrot wydanych pieniędzy. Warto także wiedzieć, w którym momencie można wnioskować o ulgę. Kiedy można dokonać odliczenia ulgi na zakup kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Kiedy można dokonać odliczenia ulgi na zakup kasy fiskalnej? Jakie warunki trzeba spełnić?

myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe

Myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej – czy to możliwe?

Już wkrótce, bo od 1 lipca 2022 roku, wchodzi w życie obowiązek ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży usług oferowanych w myjniach samochodowych: mycia pojazdów, odkurzania, prania tapicerki. W związku z tym pojawia się wiele pytań. Niejednokrotnie na naszym blogu pisaliśmy o różnorakich zwolnieniach z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy w tym przypadku też jest taka możliwość? Myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe – jak to się ma do siebie?

Czytaj dalej Myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej – czy to możliwe?

kasy fiskalne do myjni

Kasy fiskalne dla myjni – jakie są i jakie wybrać?

Już za 3 miesiące wchodzi w życie obowiązek stosowania kas fiskalnych przez myjnie samochodowe – zarówno te obsługowe, jak i bezobsługowe. To dość duża rewolucja dla firm z tej branży. Do tej pory można było korzystać ze zwolnienia. Od 1 lipca 2022 roku konieczne jest wydawanie paragonów klientom. Kasy fiskalne dla myjni samochodowych – jakie rozwiązania są do wyboru i co najlepiej jest wybrać?

Czytaj dalej Kasy fiskalne dla myjni – jakie są i jakie wybrać?

integracja kas fiskalnych z terminalami płatniczymi

Integracja kas fiskalnych z terminalami płatniczymi odroczona!

Od jakiegoś czasu informowaliśmy o nowym obowiązku, który miał wejść w życie od 1 lipca 2022 roku. Mowa oczywiście o konieczności integracji kasy fiskalnej online z terminalem płatniczym. To był najnowszy pomysł Ministerstwa Finansów, którego celem miało być jeszcze większe uszczelnienie sprzedaży detalicznej. Na szczęście chyba dla wszystkich, pomysł ten został odroczony i to na całkiem długo.

Czytaj dalej Integracja kas fiskalnych z terminalami płatniczymi odroczona!

obowiązki posiadacza kasy fiskalnej

Obowiązki posiadacza kasy fiskalnej – jakie są i o czym trzeba pamiętać?

Posiadanie kasy fiskalnej wiąże się niestety z całym szeregiem różnych obowiązków, o których należy pamiętać. Dotyczy to w większości czynności dla urzędu skarbowego. Czy wiesz, co musisz robić regularnie, a jakie obowiązki są jednorazowe? Co różni się w przypadku zwykłych kas fiskalnych z elektronicznym zapisem kopii, a co w przypadku kas fiskalnych online? Jakie są obowiązki posiadacza kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Obowiązki posiadacza kasy fiskalnej – jakie są i o czym trzeba pamiętać?

utrata kasy fiskalnej

Utrata kasy fiskalnej – co zrobić?

Kasa fiskalna jest podstawowym narzędziem pracy niemal każdego przedsiębiorcy, który oferuje towary i usługi osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, szczególnie na miejscu. Obowiązek jej stosowania nie wynika jedynie z ułatwienia rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Urządzenie to jest obowiązkowe zgodnie z przepisami prawa, z drobnymi wyjątkami, o których pisaliśmy już niejednokrotnie na naszym blogu. Co jednak w przypadku, w którym nastąpi utrata kasy fiskalnej? Awaria, kradzieże, przypadkowe zawieruszenie? Podpowiadamy!

Czytaj dalej Utrata kasy fiskalnej – co zrobić?

masowe zmiany stawek vat

Masowe zmiany stawek VAT – jak się do tego przygotować?

Od 1 lutego 2022 roku w życie weszła masowa, antyinflacyjna obniżka stawek VAT na wiele produktów. Zmiana ta ma trwać przez 6 miesięcy, a więc do końca lipca 2022 roku. Co to oznacza dla zwykłego przedsiębiorcy? Dodatkowy obowiązek, który bardzo trudno spełnić. Im masz bogatszy asortyment sprzedaży, tym dłużej zajmie Ci przeprogramowywanie kasy fiskalnej. Masowe zmiany stawek VAT – jak sobie z tym poradzić?

Czytaj dalej Masowe zmiany stawek VAT – jak się do tego przygotować?

kasa fiskalna z elektronicznym zapisem kopii a kasa online

Kasa z elektronicznym zapisem kopii a kasa online – różnice i podobieństwa

Od jakiegoś czasu wiele branż musiało pogodzić się z koniecznością zakupu i użytkowania kasy fiskalnej online. Przedsiębiorcy, których ten obowiązek nie dotyczył, stają często przed wyborem, jaką kasę fiskalną kupić. Dzisiaj podpowiadamy, jakie są różnice i podobieństwa. Może ten wpis pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego biznesu i dla Twojej wygody. Kasa z elektronicznym zapisem kopii a kasa online – czym się różnią, a w czym są podobne?

Czytaj dalej Kasa z elektronicznym zapisem kopii a kasa online – różnice i podobieństwa

obowiązkowy terminal płatniczy rodzaje terminali płatniczych

Rodzaje terminali płatniczych – jakie są i czym się charakteryzują?

Terminal płatniczy jest niemal niezbędnym narzędziem pracy u dostawców towarów i usług wielu branż. Dla niektórych możliwość zapłaty kartą za zakupy jest obowiązkowa. Brak terminala może skutecznie odstraszyć wielu klientów i zniechęcić ich do zaopatrzenia się w konkretnej placówce. Trzeba także pamiętać, że już wkrótce wszystkich przedsiębiorców oferujących swoje dobra osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, czeka konieczność kupna terminalu płatniczego. Taka jest ustawa, która niedługo wejdzie w życie. Jakie są więc rodzaje terminali płatniczych? Na co warto zwrócić uwagę?

Czytaj dalej Rodzaje terminali płatniczych – jakie są i czym się charakteryzują?

kasa fiskalna w myjniach samochodowych

Kasa fiskalna w myjniach samochodowych będzie obowiązkowa!

Kasy fiskalne są niezbędne w wielu działalnościach ze względu na wymogi prawa. Obecnie stosowaną ustawą jest Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jak łatwo jednak zauważyć, wszystkie przepisy dotyczą tam daty granicznej 31 grudnia 2021 roku, która mija już niedługo. Pojawił się więc nowy projekt rozporządzenia, który zakłada, że kasa fiskalna w myjniach samochodowych będzie już obowiązkowa!

Czytaj dalej Kasa fiskalna w myjniach samochodowych będzie obowiązkowa!

czy można używać starej kasy fiskalnej

Czy można nadal używać starej kasy fiskalnej po wymianie na kasę online?

Choć obowiązkowa wymiana kas fiskalnych online już za nami we wskazanych przez ustawodawcę branżach, to pytań w dalszym ciągu nie brakuje. Jednym z ostatnich, które nam zadano, było: czy można nadal używać starej kasy fiskalnej po wymianie na kasę online? Postaramy się odpowiedzieć – krótko, zwięźle i wyczerpująco.

Czytaj dalej Czy można nadal używać starej kasy fiskalnej po wymianie na kasę online?

terminal sunmi l2s

Terminal Sunmi L2S i stał się porządek

Chyba wszyscy właściciele sklepów czy firm produkcyjnych drżą na samą myśl o zbliżającej się inwentaryzacji. Mnóstwo zużytego czasu, wiele zaangażowanych osób i te ciągłe problemy z dokładnym przeliczeniem towaru. Czy jednak wiesz, że możesz ten proces zoptymalizować? Oto najnowszy terminal Sunmi L2S, który sprawi, że wszędzie zapanuje porządek.

Czytaj dalej Terminal Sunmi L2S i stał się porządek

paragon po wystawieniu e-faktury

Paragon po wystawieniu e-faktury – co z nim zrobić?

E-faktury są znacznym ułatwieniem prowadzenia chyba wszystkich możliwych ewidencji – zarówno dla sprzedawcy, jak i nabywcy. Nieco wątpliwości jednak budzą e-faktury wystawiane na podstawie paragonu, który jest fizyczną kartką. Przy zwykłej, papierowej fakturze, jest od podpinany pod oryginał będący w rękach sprzedającego dany towar. Jednak w przypadku elektronicznego dokumentu, nie ma gdzie go podpiąć. Paragon po wystawieniu e-faktury – co z nim zrobić?

Czytaj dalej Paragon po wystawieniu e-faktury – co z nim zrobić?

rabat na kasę fiskalną

Rabat na kasę fiskalną nawet 300 złotych! Jak zdobyć?

Zdajemy sobie sprawę, że zakup kasy fiskalnej jest niemałym wydatkiem. Staramy się, by nasza oferta była jak najatrakcyjniejsza cenowo, stąd i oferujemy całkiem pokaźny rabat na kasę fiskalną! Możesz zgarnąć nawet 300 złotych w prosty i szybki sposób, a w Twojej placówce już jutro może pojawić się najnowocześniejsza kasa fiskalna we Wrocławiu!

Czytaj dalej Rabat na kasę fiskalną nawet 300 złotych! Jak zdobyć?

pierwsza wirtualna kasa fiskalna

Pierwsza wirtualna kasa fiskalna – czy to powód do radości?

Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszą wirtualną kasę fiskalną. Przypomnijmy, że od momentu wejścia w życie odpowiedniej ustawy minęło już sporo czasu. Choć słychać było o testach oprogramowania przez kierowców taksówek i Ubera, to jednak zwykły przedsiębiorca mógł o takim rozwiązaniu jedynie pomarzyć. Ale mamy to! Pierwsza wirtualna kasa fiskalna otrzymała homologację i jest możliwa do zakupu! Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie kolorowe.

Czytaj dalej Pierwsza wirtualna kasa fiskalna – czy to powód do radości?

kasa fiskalna bingo

Kasa fiskalna Bingo – przegląd najważniejszych cech urządzenia

Każdy prowadzący sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, poza pewnymi ustawowymi wyjątkami, musi ewidencjonować obrót za pomocą kasy rejestrującej. Kasa fiskalna Bingo spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W tym miejscu przyjrzymy się temu urządzeniu w wariancie Max Online i omówimy jego najważniejsze cechy.

Czytaj dalej Kasa fiskalna Bingo – przegląd najważniejszych cech urządzenia

Kasa fiskalna a płatność przelewem – czy kasa jest potrzebna?

Zwiększająca się liczba usługodawców i rozwiązań technologicznych umożliwiających różne metody płatności mają za zadanie ułatwić dokonywanie zakupów towarów i usług. Z jednej strony pozwala to każdemu znaleźć złoty środek dla siebie, a z drugiej rodzi pytania i wątpliwości. Przelew, gotówka czy karta płatnicza? Przy płatnościach gotówkowych niezbędne jest posiadanie kasy fiskalnej. Co jednak z przelewami? Kasa fiskalna a płatność przelewem – co należy o tym wiedzieć?

Czytaj dalej Kasa fiskalna a płatność przelewem – czy kasa jest potrzebna?

Projektowanie sklepu

Projektowanie sklepu – sprawdź naszą ofertę!

Z pewnością jesteśmy kojarzeni w głównej mierze z kasami fiskalnymi z Wrocławia, w tym również z kasami fiskalnymi online i terminalami płatniczymi. To jednak nie wszystko, co mamy do zaoferowania! Nasza oferta jest o wiele bogatsza i każdy właściciel placówki handlowo-usługowej znajdzie u nas coś dla siebie. Dzisiaj chcemy zaprezentować jedną z naszych sztandarowych usług, która cieszy się niesamowitym wzięciem. Projektowanie sklepu to działalność, z której jesteśmy wyjątkowo dumni. Oto co możemy Ci zaoferować.

Czytaj dalej Projektowanie sklepu – sprawdź naszą ofertę!

Gorąca lada a kasa fiskalna online

Masz gorącą ladę? Musisz też mieć kasę fiskalną online!

O konieczności posiadania kasy fiskalnej online przez placówki handlowo-usługowe, dla których oferowanie usług gastronomicznych jest dodatkiem do prowadzonej działalności, pisaliśmy już jakiś czas temu. Mowa o wszystkich dużych i małych sklepach, które oferują klientom kawę, hot-dogi czy inne rodzaje fast-foodów. W tej sytuacji faktycznie nie ma większych wątpliwości. Przedsiębiorca oferuje produkt do bezpośredniego spożycia, a często w takich placówkach są też ustawione stoliki czy krzesełka. Co jednak, jeśli w sklepie jest tzw. gorąca lada?

Czytaj dalej Masz gorącą ladę? Musisz też mieć kasę fiskalną online!

Zakup kasy fiskalnej przez Internet – czy warto?

Szczególnie teraz, kiedy trwamy w czasie pandemii, zakupy przez Internet stały się niezwykle popularne. Gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale i często o wiele niższe ceny niż w przypadku zakupu w sklepach stacjonarnych. Są jednak produkty, których zakup online jest dość nieoczywisty. Należą do nich z pewnością kasy fiskalne. Czy wiesz, że zakup kasy fiskalnej przez Internet jest nie tylko możliwy, ale i o wiele bardziej opłacalny?

Czytaj dalej Zakup kasy fiskalnej przez Internet – czy warto?

najtańsze kasy fiskalne popularne kasy fiskalne online Przegląd kas fiskalnych online

Najtańsze kasy fiskalne – jak wybrać dobrą i tanią kasę?

Zakup kasy fiskalnej wydaje się niemałym wydatkiem. Otwierając dowolną ofertę urządzeń od polskich producentów, cena jest czterocyfrowa. W przypadku mobilnych kas online jest ona nieco niższa, ale te stacjonarne modele zazwyczaj przekraczają cenę 2 tysięcy netto. Czy faktycznie tak jest i trzeba wydać tyle pieniędzy? Okazuje się, że nie. Oferujemy najtańsze kasy fiskalne na rynku i już wyjaśniamy, dlaczego wbrew pozorom tak jest!

Czytaj dalej Najtańsze kasy fiskalne – jak wybrać dobrą i tanią kasę?

Kasy fiskalne online do sklepów z odzieżą

Kasy online dla sklepów z odzieżą – czy są potrzebne?

Już za półtora miesiąca kolejne branże zostaną zobowiązane do wymiany i rozpoczęcia ewidencjonowania transakcji za pomocą kas fiskalnych online. Otrzymaliśmy jednak pytanie, czy sklepy odzieżowe także muszą wymienić swoje urządzenie na nowe i w jakim terminie. Odpowiadamy na to pytanie: czy kasy online dla sklepów z odzieżą są obowiązkowe i od kiedy?

Czytaj dalej Kasy online dla sklepów z odzieżą – czy są potrzebne?

brak warunków technicznych kas fiskalnych

Brak warunków technicznych kas fiskalnych po 1 maja – co dalej?

Jak widać, pandemia wpłynęła na pracę nie tylko przedsiębiorców, ale także ustawodawcy. Od 1 maja 2021 roku nie mamy w Polsce obowiązujących wymagań technicznych, jakie muszą spełnić kasy fiskalne. O co chodzi i co się stało? Czy brak warunków technicznych kas fiskalnych wpłynie na codzienne biznesy?

Czytaj dalej Brak warunków technicznych kas fiskalnych po 1 maja – co dalej?

Sprostowanie rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych

Sprostowanie Rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych – o co chodzi?

Każdemu zdarzają się pomyłki – to jasne. Taka też sytuacja miała miejsce w przypadku sporządzania Rozporządzenia o zwolnieniu z obowiązku rejestrowania za pomocą kas fiskalnych. Pomyłka dotyczyła firm świadczących usługi wyżywienia. O co chodzi i co się zmieniło? Już odpowiadamy!

Czytaj dalej Sprostowanie Rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych – o co chodzi?

Podpis kwalifikowany

Podpis kwalifikowany – nowość w naszej ofercie!

Przedsiębiorcy, którzy z nami współpracują, wiedzą, że staramy się dostarczać najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań do prowadzenia biznesu. Jesteśmy dystrybutorem kas fiskalnych, terminali płatniczych, mebli sklepowych, regałów chłodniczych i innych urządzeń. Jest tego bardzo, bardzo wiele. Dzisiaj podjęliśmy decyzję o poszerzeniu naszej oferty o podpis kwalifikowany!

Czytaj dalej Podpis kwalifikowany – nowość w naszej ofercie!

Kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym

Kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym – czy jest potrzebna?

Wielkimi krokami zbliża się termin wymiany urządzeń fiskalnych na nowe modele, które posiadają funkcjonalność łączenia się z CRK. Choć z jednej strony Rozporządzenie wydaje się dość jasne i klarowne, to z drugiej cały czas wywołuje wiele pytań i kontrowersji. Niestety, mimo iż pozostały nieco ponad 2 miesiące do dnia wymiany, nie wszyscy przedsiębiorcy są w stanie powiedzieć, czy dotyczy ich obowiązek zmiany kasy fiskalnej. Dzisiaj więc przeanalizujemy sytuację fizjoterapeutów. Czy kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym jest wymagana od 1 lipca 2021?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym – czy jest potrzebna?

jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności

Jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności – czy to możliwe?

Konieczność zakupu i stosowania kasy fiskalnej bardzo często są postrzegane jako niezbyt przyjemne obowiązki, które muszą być spełnione przez wielu podatników. Wiadomo, że im mniej, tym lepiej. Co w momencie, w którym nasz biznes prowadzimy w wielu lokalizacjach? Czy wystarczy nam jedna kasa, czy może trzeba kupić ich więcej? Kiedy można zdecydować się na ograniczenie liczby urządzeń?

Czytaj dalej Jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności – czy to możliwe?

Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności

Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności – jak to wygląda?

Tymczasowe zawieszenie i późniejsze odwieszenie działalności gospodarczej to ratunek dla niejednej firmy, która boryka się z problemami na rynku. Powrót do prowadzenia normalnego biznesu rodzi wiele pytań, także o zasadność stosowania kasy fiskalnej, szczególnie jeśli okres zawieszenia był bardzo długi. Czy kasa fiskalna przy wznowieniu działalności po dłuższym czasie jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności – jak to wygląda?

regały chromowane

Regały chromowane – do każdego sklepu i nie tylko

Są rzeczy niezmienne. Takie jak konieczność zakupu regałów do sklepu. Stanowią nieodłączny element wyposażenia, bez którego prowadzenie biznesu bezpośredniego raczej nie jest możliwe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że regały regałom nie są równe. Warto wybrać takie, które są nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale także trwałe i bezpieczne dla produktów – także mięsnych, piekarniczych czy medycznych. Takie właśnie są regały chromowane w ofercie Inter Market.

Czytaj dalej Regały chromowane – do każdego sklepu i nie tylko

płatności biometryczne

Płatności biometryczne – nowoczesne, innowacyjne i dla każdego

Żyjemy w czasach, kiedy powoli gotówka odchodzi do lamusa. Coraz więcej z nas korzysta z kart płatniczych nawet podczas niewielkich zakupów czy kupna biletu w komunikacji miejskiej. To rozwiązanie o wiele prostsze i bezpieczniejsze niż standardowe płatności gotówkowe. Niezbędne są do tego jednak plastikowe karty, które choć wygodniejsze, także mogą sprawiać problemy. A co by było, gdyby nie trzeba było z nich korzystać? W tym momencie wkraczają płatności biometryczne.

Czytaj dalej Płatności biometryczne – nowoczesne, innowacyjne i dla każdego

Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego

Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego od 1 lipca – czy jest obowiązkowa?

Już za kilka miesięcy wejdzie obowiązek stosowania kas fiskalnych u prawników i adwokatów. Niestety w związku z tym pojawiło się wiele pytań, chociażby o podobną konieczność u doradców prawnych. Jak wiadomo, bardzo często także wykonują obowiązki podobne do prawników, choć nie zostali wymienieni wprost w ustawie. Jak to w końcu jest? Czy kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego będzie potrzebna od 1 lipca 2021 r?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego od 1 lipca – czy jest obowiązkowa?

e-paragony-novitus

E-paragony to już rzeczywistość! Wszystko dzięki Novitus

Choć teoretycznie pojęcie paragonu elektronicznego istnieje w polskim prawie od roku, to w ustawach brakowało możliwości całkowitego pominięcia wydawania paragonów w postaci papierowej. Ma się to zmienić już 1 maja, o czym pisaliśmy niedawno. Na stronie Ministerstwa pojawił się nawet projekt rozporządzenia dotyczącego wymagań technicznych kas fiskalnych pod kątem wydawania jedynie elektronicznych potwierdzeń sprzedaży. Mamy jednak zaszczyt i przyjemność oznajmić, że dzięki Novitus możemy już otrzymać e-paragony na własny telefon i to w bardzo nietypowy sposób.

Czytaj dalej E-paragony to już rzeczywistość! Wszystko dzięki Novitus

Kasy fiskalne dla lekarza

Kasy fiskalne dla lekarza – prezentujemy najlepsze urządzenia

Już wkrótce lekarze i stomatolodzy będą zobowiązani rozpocząć korzystanie z kas fiskalnych online. Mówi o tym jasno Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Już od 1 lipca 2021 roku z nowych urządzeń będą zmuszeni korzystać: fryzjerzy, kosmetyczki, zakłady budowlane oraz m.in. lekarze i stomatolodzy. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kasy? Prezentujemy także wybrane przez nas pięć modeli, które sprawdzą się w każdym gabinecie. Kasy fiskalne dla lekarza – TOP 5.

Czytaj dalej Kasy fiskalne dla lekarza – prezentujemy najlepsze urządzenia

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika – czy jest potrzebna w dobie koronawirusa?

Wielkimi krokami zbliża się termin wymiany kas fiskalnych na modele online w przedsiębiorstwach świadczących usługi prawnicze. Innymi słowy – wszyscy prawnicy w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinni zakupić nowe urządzenia fiskalne online. Czy jednak faktycznie jest to potrzebne? Może da radę odwlec lub całkowicie zrezygnować ze stosowania kas fiskalnych? Czy kasa fiskalna dla prawnika jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna dla prawnika – czy jest potrzebna w dobie koronawirusa?

kasa fiskalna online dla dentysty

Kasa fiskalna online dla dentysty – czy będzie odroczenie?

Od 1 stycznia 2021 roku z kas fiskalnych online muszą korzystać firmy zajmujące się gastronomią i hotelarstwem. To jednak nie koniec zmian – już za niecałe pół roku nowe urządzenia muszą zafiskalizować kolejne grupy podatników. Czy jednak możliwe jest kolejne odroczenie związane z pandemią koronawirusa? Czy kasa fiskalna online dla dentysty będzie jednak koniecznym wydatkiem już w najbliższym czasie?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online dla dentysty – czy będzie odroczenie?

Kontrola w warsztacie

Prowadzisz warsztat samochodowy? Szykuj się na kontrolę!

Nowy Rok dopiero co się zaczął, a już musimy przekazać niezbyt radosne wieści przedsiębiorcom. Kontrolerzy z Urzędów Skarbowych rozpoczynają kontrolę w całym kraju. Na celowniku znajdują się firmy, które zalegają z podatkami i innymi obowiązkami na rzecz Skarbu Państwa. W tej grupie znajdują się też warsztaty samochodowe. Kontrolerzy będą sprawdzać, czy są one wyposażone w kasy fiskalne online oraz, czy korzystają z nich do ewidencjonowania swoich transakcji.

Czytaj dalej Prowadzisz warsztat samochodowy? Szykuj się na kontrolę!

Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej

Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej a możliwość odliczenia ulgi – czy to możliwe?

Wymiana kas fiskalnych na nowe urządzenia, które łączą się z CRK, trwa. Za sobą mają już ten proces warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne. Od Nowego Roku 2021 z nowych kas powinny korzystać już firmy oferujące usługi gastronomiczne i krótkiego zakwaterowania. Z kolei 1 lipca 2021 roku dalsze przedsiębiorstwa muszą dostosować się do ustawy. Kiedy mogą one starać się o uzyskanie prawa do ulgi na zakup kasy fiskalnej? Czy przedwczesna wymiana kasy fiskalnej uniemożliwia otrzymanie zwrotu?

Czytaj dalej Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej a możliwość odliczenia ulgi – czy to możliwe?

odroczenie terminu zakupu kasy

Odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej online – to możliwe!

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Już tylko kilka dni zostało do od dawna wyczekiwanego terminu stosowania kas fiskalnych online przez przedsiębiorców z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Wielu z nich jednak mówiło otwarcie, że taki wydatek jest zbyt duży w czasie szalejącej pandemii. Choć Ministerstwo nie zgodziło się na ponowne odroczenie terminu, przedsiębiorcy indywidualnie mogą starać się o jego przedłużenie. Jak starać się o odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej online – to możliwe!

Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i daje się we znaki przedsiębiorcom branży gastronomicznej czy krótkotrwałego zakwaterowania. Mimo to, od 1 stycznia 2021 roku firmy te muszą wymienić swoje urządzenia fiskalne na modele łączące się z CRK. Co jednak w przypadku firm, które z powodu braku możliwości zarobkowania zdecydowały się zawiesić działalność? Czy one także muszą zakupić kasy fiskalne online? Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online – przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć.

Czytaj dalej Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Kasa fiskalna na raty

Kasa fiskalna na raty – jak to wygląda w praktyce?

Kasa fiskalna nie jest małym wydatkiem. W zależności od modelu i zastosowania, trzeba się szykować na koszt nawet 2-3 tysięcy złotych. Duże urządzenia systemowe są jeszcze droższe. Szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, gdzie wielu przedsiębiorców patrzy dwa razy na każdą wydaną złotówkę. Ciekawą alternatywą może okazać się kasa fiskalna na raty. Taką też usługę świadczymy w Inter Market.

Czytaj dalej Kasa fiskalna na raty – jak to wygląda w praktyce?

kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego

Nie będzie kolejnego odroczenia terminu wymiany kas fiskalnych

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a tym samym data obowiązkowej wymiany urządzeń fiskalnych na modele online, które łączą się z CRK. Obowiązek ten dotyczy w szczególności firm świadczących usługi gastronomiczne i hotelarskie. Rząd już raz termin przesunął. Teraz, właśnie te newralgiczne branże po raz kolejny proszą o przesunięcie. Co na to Ministerstwo Finansów? Odroczenie terminu wymiany kas fiskalnych nie wchodzi w grę.

Czytaj dalej Nie będzie kolejnego odroczenia terminu wymiany kas fiskalnych