Kasy fiskalne do restauracji

Kasy fiskalne do restauracji i nie tylko – na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie lokalu gastronomicznego wiąże się z szeregiem obowiązków. Jednym z nich jest posiadanie urządzeń fiskalnych. Ich wybór powinien być zdeterminowany przez charakter prowadzonej przez nas restauracji. Nie bez znaczenia jest jej wielkość czy liczba zatrudnionych kelnerów. Przyjrzyjmy się zatem, na co zwrócić uwagę przy wyborze kasy fiskalnej do restauracji.

Czytaj dalej Kasy fiskalne do restauracji i nie tylko – na co zwrócić uwagę?

Przydatne w sklepie

Niewielkie, ale super przydatne w każdym sklepie – czy wiesz, co to takiego?

Otwarcie sklepu i jego późniejsze funkcjonowanie wiąże się z dokonaniem niezbędnych zakupów obejmujących głównie podstawowe wyposażenie takie jak: drukarki fiskalne, wagi elektroniczne, meble sklepowe. Wiele osób na tym etapie często zapomina o dodatkowych elementach wyposażenia, które mogą zadecydować o długotrwałym funkcjonowaniu sklepu oraz jego konkurencyjności.

Czytaj dalej Niewielkie, ale super przydatne w każdym sklepie – czy wiesz, co to takiego?

Novitus kasy

Novitus – lider wśród kas fiskalnych

Od wejścia w życie nowej ustawy o kasach fiskalnych online, coraz więcej firm zaczyna z niepokojem rozglądać się za wymianą swojego starego urządzenia na nowe. Które z nich jest najlepsze? Co daje największe możliwości? Które spełnia oczekiwania, które przed nim postawimy? To i wiele innych pytań ciśnie się na usta prawie każdego przedsiębiorcy. Gdzie szukać rozwiązania? W urządzeniach firmy Novitus!

Czytaj dalej Novitus – lider wśród kas fiskalnych

Jak eksponować towary w sklepie

Jak eksponować produkty w sklepie?

Odpowiedni sposób ułożenia towarów w sklepie ma duży wpływ na poziom sprzedaży. Bardzo ważne jest, aby na półkach panował idealny porządek, a wszystkie artykuły były widoczne, przejrzyście i estetycznie wyeksponowane. Jednak to nie wszystko. Istnieją pewne zasady ekspozycji towarów, czyli zasady merchandisingu, które skutecznie zwiększają sprzedaż. Zasady te dotyczą wyglądu witryn i wystaw na zewnątrz sklepu, rozplanowania powierzchni wewnątrz, rozmieszczenia towaru na półkach, regałach i ladach chłodniczych oraz eksponowania materiałów reklamowych. Jak eksponować produkty w sklepie?

Czytaj dalej Jak eksponować produkty w sklepie?

Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym

Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym?

Sprzedaż wysyłkowa przez Internet wiąże się z szeregiem obowiązków. Wśród nich jest również posiadanie kasy fiskalnej. Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 28 grudnia 2018 roku wprowadza jednak możliwość uniknięcia konieczności jej stosowania. Nie dotyczy to jednak wszystkich przedsiębiorców prowadzących sprzedaż za pomocą Internetu. Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym jest niezbędna?

Czytaj dalej Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym?

Jak działa kasa fiskalna online

Jak działa kasa fiskalna online?

Od 1 maja 2019 r. przedsiębiorcy mogą już nabyć i korzystać z kas fiskalnych online. Obowiązek ten dotknął wiele osób prowadzących działalność, choć jest jedynie pierwszym etapem przeprowadzanej reformy. Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących określa sposób prowadzenia ewidencji przy użyciu tych kas oraz warunki i sposób z ich korzystania. Jak działa kasa fiskalna online?

Czytaj dalej Jak działa kasa fiskalna online?

Przegląd kas fiskalnych online

Przegląd popularnych kas fiskalnych online – na co się zdecydować?

Kasy fiskalne online pojawiły się na rynku w związku z obowiązującą od 1 maja 2019 roku ustawą o konieczności stosowania nowego rodzaju kas fiskalnych. W związku z obowiązkiem wymiany podstawowego wyposażenia każdego punktu sprzedaży, wiele przedsiębiorców stanęło przed wyborem odpowiedniej kasy fiskalnej online. Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane modele i znacznie ułatwiamy decyzję wszystkim przedsiębiorcom.

Czytaj dalej Przegląd popularnych kas fiskalnych online – na co się zdecydować?

Posnet vs Elzab

Pojedynek gigantów – Posnet vs Elzab

Wybierając kasę fiskalną do prowadzenia własnego biznesu, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które mają wpływ na funkcjonalność sprzętu i wygodę użytkowania. Każde przedsiębiorstwo różni się między sobą i w związku z tym ma różne potrzeby, które powinny być uwzględnione przy wyborze kasy fiskalnej. Jak przebiegnie pojedynek Posnet vs Elzab?

Czytaj dalej Pojedynek gigantów – Posnet vs Elzab