Archiwum kategorii: BLOG

pierwsza wirtualna kasa fiskalna

Pierwsza wirtualna kasa fiskalna – czy to powód do radości?

Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszą wirtualną kasę fiskalną. Przypomnijmy, że od momentu wejścia w życie odpowiedniej ustawy minęło już sporo czasu. Choć słychać było o testach oprogramowania przez kierowców taksówek i Ubera, to jednak zwykły przedsiębiorca mógł o takim rozwiązaniu jedynie pomarzyć. Ale mamy to! Pierwsza wirtualna kasa fiskalna otrzymała homologację i jest możliwa do zakupu! Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie kolorowe.

Czytaj dalej Pierwsza wirtualna kasa fiskalna – czy to powód do radości?

kasa fiskalna bingo

Kasa fiskalna Bingo – przegląd najważniejszych cech urządzenia

Każdy prowadzący sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, poza pewnymi ustawowymi wyjątkami, musi ewidencjonować obrót za pomocą kasy rejestrującej. Kasa fiskalna Bingo spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W tym miejscu przyjrzymy się temu urządzeniu w wariancie Max Online i omówimy jego najważniejsze cechy.

Czytaj dalej Kasa fiskalna Bingo – przegląd najważniejszych cech urządzenia

Kasa fiskalna a płatność przelewem – czy kasa jest potrzebna?

Zwiększająca się liczba usługodawców i rozwiązań technologicznych umożliwiających różne metody płatności mają za zadanie ułatwić dokonywanie zakupów towarów i usług. Z jednej strony pozwala to każdemu znaleźć złoty środek dla siebie, a z drugiej rodzi pytania i wątpliwości. Przelew, gotówka czy karta płatnicza? Przy płatnościach gotówkowych niezbędne jest posiadanie kasy fiskalnej. Co jednak z przelewami? Kasa fiskalna a płatność przelewem – co należy o tym wiedzieć?

Czytaj dalej Kasa fiskalna a płatność przelewem – czy kasa jest potrzebna?

Projektowanie sklepu

Projektowanie sklepu – sprawdź naszą ofertę!

Z pewnością jesteśmy kojarzeni w głównej mierze z kasami fiskalnymi z Wrocławia, w tym również z kasami fiskalnymi online i terminalami płatniczymi. To jednak nie wszystko, co mamy do zaoferowania! Nasza oferta jest o wiele bogatsza i każdy właściciel placówki handlowo-usługowej znajdzie u nas coś dla siebie. Dzisiaj chcemy zaprezentować jedną z naszych sztandarowych usług, która cieszy się niesamowitym wzięciem. Projektowanie sklepu to działalność, z której jesteśmy wyjątkowo dumni. Oto co możemy Ci zaoferować.

Czytaj dalej Projektowanie sklepu – sprawdź naszą ofertę!

Gorąca lada a kasa fiskalna online

Masz gorącą ladę? Musisz też mieć kasę fiskalną online!

O konieczności posiadania kasy fiskalnej online przez placówki handlowo-usługowe, dla których oferowanie usług gastronomicznych jest dodatkiem do prowadzonej działalności, pisaliśmy już jakiś czas temu. Mowa o wszystkich dużych i małych sklepach, które oferują klientom kawę, hot-dogi czy inne rodzaje fast-foodów. W tej sytuacji faktycznie nie ma większych wątpliwości. Przedsiębiorca oferuje produkt do bezpośredniego spożycia, a często w takich placówkach są też ustawione stoliki czy krzesełka. Co jednak, jeśli w sklepie jest tzw. gorąca lada?

Czytaj dalej Masz gorącą ladę? Musisz też mieć kasę fiskalną online!

Zakup kasy fiskalnej przez Internet – czy warto?

Szczególnie teraz, kiedy trwamy w czasie pandemii, zakupy przez Internet stały się niezwykle popularne. Gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale i często o wiele niższe ceny niż w przypadku zakupu w sklepach stacjonarnych. Są jednak produkty, których zakup online jest dość nieoczywisty. Należą do nich z pewnością kasy fiskalne. Czy wiesz, że zakup kasy fiskalnej przez Internet jest nie tylko możliwy, ale i o wiele bardziej opłacalny?

Czytaj dalej Zakup kasy fiskalnej przez Internet – czy warto?

najtańsze kasy fiskalne popularne kasy fiskalne online Przegląd kas fiskalnych online

Najtańsze kasy fiskalne – jak wybrać dobrą i tanią kasę?

Zakup kasy fiskalnej wydaje się niemałym wydatkiem. Otwierając dowolną ofertę urządzeń od polskich producentów, cena jest czterocyfrowa. W przypadku mobilnych kas online jest ona nieco niższa, ale te stacjonarne modele zazwyczaj przekraczają cenę 2 tysięcy netto. Czy faktycznie tak jest i trzeba wydać tyle pieniędzy? Okazuje się, że nie. Oferujemy najtańsze kasy fiskalne na rynku i już wyjaśniamy, dlaczego wbrew pozorom tak jest!

Czytaj dalej Najtańsze kasy fiskalne – jak wybrać dobrą i tanią kasę?

Kasy fiskalne online do sklepów z odzieżą

Kasy online dla sklepów z odzieżą – czy są potrzebne?

Już za półtora miesiąca kolejne branże zostaną zobowiązane do wymiany i rozpoczęcia ewidencjonowania transakcji za pomocą kas fiskalnych online. Otrzymaliśmy jednak pytanie, czy sklepy odzieżowe także muszą wymienić swoje urządzenie na nowe i w jakim terminie. Odpowiadamy na to pytanie: czy kasy online dla sklepów z odzieżą są obowiązkowe i od kiedy?

Czytaj dalej Kasy online dla sklepów z odzieżą – czy są potrzebne?

brak warunków technicznych kas fiskalnych

Brak warunków technicznych kas fiskalnych po 1 maja – co dalej?

Jak widać, pandemia wpłynęła na pracę nie tylko przedsiębiorców, ale także ustawodawcy. Od 1 maja 2021 roku nie mamy w Polsce obowiązujących wymagań technicznych, jakie muszą spełnić kasy fiskalne. O co chodzi i co się stało? Czy brak warunków technicznych kas fiskalnych wpłynie na codzienne biznesy?

Czytaj dalej Brak warunków technicznych kas fiskalnych po 1 maja – co dalej?

Sprostowanie rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych

Sprostowanie Rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych – o co chodzi?

Każdemu zdarzają się pomyłki – to jasne. Taka też sytuacja miała miejsce w przypadku sporządzania Rozporządzenia o zwolnieniu z obowiązku rejestrowania za pomocą kas fiskalnych. Pomyłka dotyczyła firm świadczących usługi wyżywienia. O co chodzi i co się zmieniło? Już odpowiadamy!

Czytaj dalej Sprostowanie Rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych – o co chodzi?

Podpis kwalifikowany

Podpis kwalifikowany – nowość w naszej ofercie!

Przedsiębiorcy, którzy z nami współpracują, wiedzą, że staramy się dostarczać najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań do prowadzenia biznesu. Jesteśmy dystrybutorem kas fiskalnych, terminali płatniczych, mebli sklepowych, regałów chłodniczych i innych urządzeń. Jest tego bardzo, bardzo wiele. Dzisiaj podjęliśmy decyzję o poszerzeniu naszej oferty o podpis kwalifikowany!

Czytaj dalej Podpis kwalifikowany – nowość w naszej ofercie!

Kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym

Kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym – czy jest potrzebna?

Wielkimi krokami zbliża się termin wymiany urządzeń fiskalnych na nowe modele, które posiadają funkcjonalność łączenia się z CRK. Choć z jednej strony Rozporządzenie wydaje się dość jasne i klarowne, to z drugiej cały czas wywołuje wiele pytań i kontrowersji. Niestety, mimo iż pozostały nieco ponad 2 miesiące do dnia wymiany, nie wszyscy przedsiębiorcy są w stanie powiedzieć, czy dotyczy ich obowiązek zmiany kasy fiskalnej. Dzisiaj więc przeanalizujemy sytuację fizjoterapeutów. Czy kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym jest wymagana od 1 lipca 2021?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online w gabinecie fizjoterapeutycznym – czy jest potrzebna?

jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności

Jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności – czy to możliwe?

Konieczność zakupu i stosowania kasy fiskalnej bardzo często są postrzegane jako niezbyt przyjemne obowiązki, które muszą być spełnione przez wielu podatników. Wiadomo, że im mniej, tym lepiej. Co w momencie, w którym nasz biznes prowadzimy w wielu lokalizacjach? Czy wystarczy nam jedna kasa, czy może trzeba kupić ich więcej? Kiedy można zdecydować się na ograniczenie liczby urządzeń?

Czytaj dalej Jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności – czy to możliwe?

Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności

Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności – jak to wygląda?

Tymczasowe zawieszenie i późniejsze odwieszenie działalności gospodarczej to ratunek dla niejednej firmy, która boryka się z problemami na rynku. Powrót do prowadzenia normalnego biznesu rodzi wiele pytań, także o zasadność stosowania kasy fiskalnej, szczególnie jeśli okres zawieszenia był bardzo długi. Czy kasa fiskalna przy wznowieniu działalności po dłuższym czasie jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności – jak to wygląda?

regały chromowane

Regały chromowane – do każdego sklepu i nie tylko

Są rzeczy niezmienne. Takie jak konieczność zakupu regałów do sklepu. Stanowią nieodłączny element wyposażenia, bez którego prowadzenie biznesu bezpośredniego raczej nie jest możliwe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że regały regałom nie są równe. Warto wybrać takie, które są nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale także trwałe i bezpieczne dla produktów – także mięsnych, piekarniczych czy medycznych. Takie właśnie są regały chromowane w ofercie Inter Market.

Czytaj dalej Regały chromowane – do każdego sklepu i nie tylko

płatności biometryczne

Płatności biometryczne – nowoczesne, innowacyjne i dla każdego

Żyjemy w czasach, kiedy powoli gotówka odchodzi do lamusa. Coraz więcej z nas korzysta z kart płatniczych nawet podczas niewielkich zakupów czy kupna biletu w komunikacji miejskiej. To rozwiązanie o wiele prostsze i bezpieczniejsze niż standardowe płatności gotówkowe. Niezbędne są do tego jednak plastikowe karty, które choć wygodniejsze, także mogą sprawiać problemy. A co by było, gdyby nie trzeba było z nich korzystać? W tym momencie wkraczają płatności biometryczne.

Czytaj dalej Płatności biometryczne – nowoczesne, innowacyjne i dla każdego

Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego

Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego od 1 lipca – czy jest obowiązkowa?

Już za kilka miesięcy wejdzie obowiązek stosowania kas fiskalnych u prawników i adwokatów. Niestety w związku z tym pojawiło się wiele pytań, chociażby o podobną konieczność u doradców prawnych. Jak wiadomo, bardzo często także wykonują obowiązki podobne do prawników, choć nie zostali wymienieni wprost w ustawie. Jak to w końcu jest? Czy kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego będzie potrzebna od 1 lipca 2021 r?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego od 1 lipca – czy jest obowiązkowa?

e-paragony-novitus

E-paragony to już rzeczywistość! Wszystko dzięki Novitus

Choć teoretycznie pojęcie paragonu elektronicznego istnieje w polskim prawie od roku, to w ustawach brakowało możliwości całkowitego pominięcia wydawania paragonów w postaci papierowej. Ma się to zmienić już 1 maja, o czym pisaliśmy niedawno. Na stronie Ministerstwa pojawił się nawet projekt rozporządzenia dotyczącego wymagań technicznych kas fiskalnych pod kątem wydawania jedynie elektronicznych potwierdzeń sprzedaży. Mamy jednak zaszczyt i przyjemność oznajmić, że dzięki Novitus możemy już otrzymać e-paragony na własny telefon i to w bardzo nietypowy sposób.

Czytaj dalej E-paragony to już rzeczywistość! Wszystko dzięki Novitus

Kasy fiskalne dla lekarza

Kasy fiskalne dla lekarza – prezentujemy najlepsze urządzenia

Już wkrótce lekarze i stomatolodzy będą zobowiązani rozpocząć korzystanie z kas fiskalnych online. Mówi o tym jasno Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Już od 1 lipca 2021 roku z nowych urządzeń będą zmuszeni korzystać: fryzjerzy, kosmetyczki, zakłady budowlane oraz m.in. lekarze i stomatolodzy. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kasy? Prezentujemy także wybrane przez nas pięć modeli, które sprawdzą się w każdym gabinecie. Kasy fiskalne dla lekarza – TOP 5.

Czytaj dalej Kasy fiskalne dla lekarza – prezentujemy najlepsze urządzenia

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika – czy jest potrzebna w dobie koronawirusa?

Wielkimi krokami zbliża się termin wymiany kas fiskalnych na modele online w przedsiębiorstwach świadczących usługi prawnicze. Innymi słowy – wszyscy prawnicy w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinni zakupić nowe urządzenia fiskalne online. Czy jednak faktycznie jest to potrzebne? Może da radę odwlec lub całkowicie zrezygnować ze stosowania kas fiskalnych? Czy kasa fiskalna dla prawnika jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna dla prawnika – czy jest potrzebna w dobie koronawirusa?

kasa fiskalna online dla dentysty

Kasa fiskalna online dla dentysty – czy będzie odroczenie?

Od 1 stycznia 2021 roku z kas fiskalnych online muszą korzystać firmy zajmujące się gastronomią i hotelarstwem. To jednak nie koniec zmian – już za niecałe pół roku nowe urządzenia muszą zafiskalizować kolejne grupy podatników. Czy jednak możliwe jest kolejne odroczenie związane z pandemią koronawirusa? Czy kasa fiskalna online dla dentysty będzie jednak koniecznym wydatkiem już w najbliższym czasie?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online dla dentysty – czy będzie odroczenie?

Kontrola w warsztacie

Prowadzisz warsztat samochodowy? Szykuj się na kontrolę!

Nowy Rok dopiero co się zaczął, a już musimy przekazać niezbyt radosne wieści przedsiębiorcom. Kontrolerzy z Urzędów Skarbowych rozpoczynają kontrolę w całym kraju. Na celowniku znajdują się firmy, które zalegają z podatkami i innymi obowiązkami na rzecz Skarbu Państwa. W tej grupie znajdują się też warsztaty samochodowe. Kontrolerzy będą sprawdzać, czy są one wyposażone w kasy fiskalne online oraz, czy korzystają z nich do ewidencjonowania swoich transakcji.

Czytaj dalej Prowadzisz warsztat samochodowy? Szykuj się na kontrolę!

Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej

Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej a możliwość odliczenia ulgi – czy to możliwe?

Wymiana kas fiskalnych na nowe urządzenia, które łączą się z CRK, trwa. Za sobą mają już ten proces warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne. Od Nowego Roku 2021 z nowych kas powinny korzystać już firmy oferujące usługi gastronomiczne i krótkiego zakwaterowania. Z kolei 1 lipca 2021 roku dalsze przedsiębiorstwa muszą dostosować się do ustawy. Kiedy mogą one starać się o uzyskanie prawa do ulgi na zakup kasy fiskalnej? Czy przedwczesna wymiana kasy fiskalnej uniemożliwia otrzymanie zwrotu?

Czytaj dalej Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej a możliwość odliczenia ulgi – czy to możliwe?

odroczenie terminu zakupu kasy

Odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej online – to możliwe!

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Już tylko kilka dni zostało do od dawna wyczekiwanego terminu stosowania kas fiskalnych online przez przedsiębiorców z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Wielu z nich jednak mówiło otwarcie, że taki wydatek jest zbyt duży w czasie szalejącej pandemii. Choć Ministerstwo nie zgodziło się na ponowne odroczenie terminu, przedsiębiorcy indywidualnie mogą starać się o jego przedłużenie. Jak starać się o odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej online – to możliwe!

Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i daje się we znaki przedsiębiorcom branży gastronomicznej czy krótkotrwałego zakwaterowania. Mimo to, od 1 stycznia 2021 roku firmy te muszą wymienić swoje urządzenia fiskalne na modele łączące się z CRK. Co jednak w przypadku firm, które z powodu braku możliwości zarobkowania zdecydowały się zawiesić działalność? Czy one także muszą zakupić kasy fiskalne online? Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online – przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć.

Czytaj dalej Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Kasa fiskalna na raty

Kasa fiskalna na raty – jak to wygląda w praktyce?

Kasa fiskalna nie jest małym wydatkiem. W zależności od modelu i zastosowania, trzeba się szykować na koszt nawet 2-3 tysięcy złotych. Duże urządzenia systemowe są jeszcze droższe. Szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, gdzie wielu przedsiębiorców patrzy dwa razy na każdą wydaną złotówkę. Ciekawą alternatywą może okazać się kasa fiskalna na raty. Taką też usługę świadczymy w Inter Market.

Czytaj dalej Kasa fiskalna na raty – jak to wygląda w praktyce?

kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego

Nie będzie kolejnego odroczenia terminu wymiany kas fiskalnych

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a tym samym data obowiązkowej wymiany urządzeń fiskalnych na modele online, które łączą się z CRK. Obowiązek ten dotyczy w szczególności firm świadczących usługi gastronomiczne i hotelarskie. Rząd już raz termin przesunął. Teraz, właśnie te newralgiczne branże po raz kolejny proszą o przesunięcie. Co na to Ministerstwo Finansów? Odroczenie terminu wymiany kas fiskalnych nie wchodzi w grę.

Czytaj dalej Nie będzie kolejnego odroczenia terminu wymiany kas fiskalnych

Zaliczki na kasie fiskalnej

Zaliczki na kasie fiskalnej a zawieszenie działalności

Jak już pisaliśmy, nieprowadzenie sprzedaży umożliwia schowanie kasy fiskalnej w szafie i brak sporządzania raportów dobowych czy nawet miesięcznych. Zawieszając działalność, tak właśnie jest. Czasem jednak mimo tego, trzeba odkurzyć kasę fiskalną i wprowadzić na niej pewne dokonane transakcje – jak na przykład przyjęcie zaliczki na poczet przyszłych przychodów.

Czytaj dalej Zaliczki na kasie fiskalnej a zawieszenie działalności

Kasy wirtualne, co budzą wiele wątpliwości

Kasy wirtualne miały stanowić atrakcyjną alternatywę dla wielu branż. Choć za chwilę minie pół roku od wejścia w życie odpowiedniej ustawy, do tej pory na rynku nie ma ani jednego oprogramowania, które mogłoby być stosowane jako kasa. Niemniej, rozwiązanie Ministerstwa Finansów już budzi wiele emocji, a do KIS-u spływają kolejne prośby o interpretacje. Dzisiaj przedstawiamy jedno z ciekawszych zagadnień o wirtualnych kasach fiskalnych.

Czytaj dalej Kasy wirtualne, co budzą wiele wątpliwości

Kasa fiskalna w biurze nieruchomości

Kasa fiskalna w biurze nieruchomości – czy jest potrzebna?

Wielu właścicieli biur nieruchomości zastanawia się, czy w ich firmach niezbędne są kasy fiskalne. Z tytułu charakterystyki działalności raczej oczywiste jest, że ich obrót musi przekroczyć 20 tysięcy złotych – w przeciwnym wypadku raczej trudno mówić o dochodowości przedsięwzięcia. Czy jest jakakolwiek inna metoda na uniknięcie konieczności montażu tego urządzenia? Czy kasa fiskalna w biurze nieruchomości jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna w biurze nieruchomości – czy jest potrzebna?

Kasy online od 1 stycznia 2021 roku – dla kogo?

Nowy Rok coraz bliżej, a tym samym coraz bliżej nowego terminu wymiany kas fiskalnych na modele online dla kilku kolejnych branż. Dla przypomnienia – został on przesunięty o pół roku w związku z pandemią koronawirusa. Tym razem jednak terminarz jest nieubłagany – za trzy miesiące wiele tysięcy polskich firm będzie musiało rozpocząć korzystanie z nowej kasy.

Czytaj dalej Kasy online od 1 stycznia 2021 roku – dla kogo?

Bon turystyczny a kasa fiskalna

Bon turystyczny a kasa fiskalna – czy jest potrzebna?

W ramach pomocy przedsiębiorcom z szeroko rozumianej branży turystycznej wprowadzono tzw. bony turystyczne w wysokości 500 złotych na każde dziecko lub 1000 złotych na każde dziecko niepełnosprawne. Pieniądze trafiają do firm, które cierpią w wyniku pandemii koronawirusa, a przelewy dokonuje bezpośrednio ZUS. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jednak, jak należy rozumieć takie płatności i czy konieczne jest ich ewidencjonowanie na kasie fiskalnej – szczególnie że niektórzy korzystają ze zwolnienia. Bon turystyczny a kasa fiskalna – opisujemy wszystko, co trzeba wiedzieć o tym zagadnieniu.

Czytaj dalej Bon turystyczny a kasa fiskalna – czy jest potrzebna?

Gastronomia mobilna

Gastronomia, która nie musi wymieniać kas fiskalnych – czy jesteś w tej grupie?

Od 1 stycznia 2021 roku firmy prowadzące działalność gastronomiczną muszą rozpocząć korzystanie z kas fiskalnych online. Termin ten został już opóźniony o pół roku w związku z epidemią koronawirusa. Nie wygląda na to, by miało się tak stać ponownie, mimo powracającej, drugiej fali. Dlatego niemal każdy, kto sprzedaje produkty przygotowane do spożycia na miejscu lub na wynos, musi szykować się na zakup nowego urządzenia. No właśnie… niemal każdy. Kogo ten obowiązek nie dotyczy?

Czytaj dalej Gastronomia, która nie musi wymieniać kas fiskalnych – czy jesteś w tej grupie?

Paragon do 450 złotych

Paragon do 450 złotych a faktura uproszczona – jak to w końcu jest?

Kilkukrotnie pisaliśmy już o najnowszym pomyśle Ministerstwa Finansów, czyli fakturze uproszczonej. Większość księgowych i przedsiębiorców, a także sam Dyrektor KIS-u dają do zrozumienia, że takim dokumentem może być paragon do 450 złotych (lub 100 euro), który zawiera numer NIP nabywcy. Niestety, żeby nie było tak prosto, zdanie Ministerstwa często się zmieniało, a sklepy same też zaczęły wprowadzać rozwiązania, które miałyby uniemożliwiać stosowanie zamienne tych dwóch dokumentów. To jak to w końcu jest?

Czytaj dalej Paragon do 450 złotych a faktura uproszczona – jak to w końcu jest?

Garmażerka kasa online

Prowadzisz garmażerkę? Szykuj się na kasę online!

Już niedługo kolejne branże będą musiały rozpocząć obowiązkowe korzystanie z kas fiskalnych online. Mowa tu chociażby o działalnościach gastronomicznych. Już od 1 stycznia obowiązkowo będą musiały wysyłać zapisy swoich transakcji do Centralnego Rejestru Kas. W dalszym ciągu nowe przepisy budzą wiele wątpliwości – kto będzie musiał kupić nowe urządzenie, a kto może jeszcze zaczekać?

Czytaj dalej Prowadzisz garmażerkę? Szykuj się na kasę online!

Kasa novitus NANO II Online

Novitus Nano II Online – prezentujemy nowy model

Kasę fiskalną Novitus Nano znają chyba wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe i średnie biznesy. Od wielu lat sprawdzała się w sklepach, restauracjach czy hotelach. Po wdrożeniu w życie ustawy obok modelu Nano E pojawił się model Nano Online. Novitus jednak ciągle dąży do ulepszania swoich produktów i wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. I tak oto powstał model Novitus Nano II Online.

Czytaj dalej Novitus Nano II Online – prezentujemy nowy model

zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej a zawieszenie działalności

Zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej a zawieszenie działalności

Wiele osób, które prowadzi drobne usługi czy sprzedaż towarów korzysta z możliwości uniknięcia zakupu kasy fiskalnej, stosując prawo do zwolnienia podmiotowego ze względu na niewielki obrót. Wynosi on 20 tysięcy złotych rocznie, a więc stosunkowo niewiele. Co jednak w przypadku, gdy przez kilka miesięcy w roku działalność została zawieszona? Czy limit ten jest obliczany proporcjonalnie, czy może dalej funkcjonuje bez zmian? Zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej a zawieszenie działalności – jak to jest?

Czytaj dalej Zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej a zawieszenie działalności

Zakup kasy po terminie

Zakup kasy po terminie a ulga – czy można się starać?

Możliwość starania się o ulgę na zakup kasy fiskalnej jest ściśle opisany przez właściwe ustawy i rozporządzenia. Ulga stanowi dość dużą pomoc finansową, szczególnie małym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Stanowi nawet do 90% wartości netto urządzenia, maksymalnie 700 złotych. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie się ją otrzymać. Takim przypadkiem jest na przykład zakup kasy po terminie.

Czytaj dalej Zakup kasy po terminie a ulga – czy można się starać?

Wirtualne kasy fiskalne

Wirtualne kasy fiskalne trzy miesiące po ustawie – co się zmieniło?

W czerwcu tego roku pisaliśmy o wdrożeniu ustawy o wirtualnych kasach fiskalnych. Ministerstwo Finansów widziało w tym projekcie wiele zalet i możliwości uszczelnienia systemu podatkowego. My także z wielką niecierpliwością spoglądaliśmy na nową ustawę – choć od samego początku wskazywaliśmy pewne zagrożenia związane z taką technologią. Tak jak też mówiliśmy – data wejścia w życie ustawy a data wypuszczenia na rynek pierwszej kasy fiskalnej tego typu to dwie różne sprawy. Dzisiaj przyglądamy się ustawie po 3 miesiącach od jej ogłoszenia.

Czytaj dalej Wirtualne kasy fiskalne trzy miesiące po ustawie – co się zmieniło?

Faktura zamiast paragonu

Faktura zamiast paragonu – czy to możliwe?

Większość przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż towarów lub usług osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej, jest zobowiązanych ewidencjonować transakcje na kasie fiskalnej. Czy możliwe jest uniknięcie tego obowiązku poprzez wystawianie zamiennie faktury? Jak najbardziej możliwe jest wystawienie klientowi – także na jego prośbę – faktury. Czy więc faktura zamiast paragonu jest rozwiązaniem dla osób, które nie chcą kupować nowego urządzenia?

Czytaj dalej Faktura zamiast paragonu – czy to możliwe?

Kasa fiskalna na raty a ulga

Kasa fiskalna na raty a ulga – czy można z niej skorzystać?

Kupno kasy fiskalnej na raty jest atrakcyjną formą finansowania dla przedsiębiorców. Dla większości z podatników jednorazowe wydanie kilku tysięcy złotych jest zbytnim obciążeniem. Z drugiej strony pojawiają się pytania, czy decydując się na taką formę zapłaty, nie tracimy prawa do skorzystania z ulgi na zakup kasy fiskalnej. Kasa fiskalna na raty a ulga – czy takie połączenie jest możliwe?

Czytaj dalej Kasa fiskalna na raty a ulga – czy można z niej skorzystać?

Wyłączenie kasy fiskalnej online

Wyłączenie kasy fiskalnej online – czy to zgodne z prawem?

Od kilku miesięcy wdrażamy u naszych klientów kasy fiskalne online. Urządzenia te są już obowiązkowe chociażby w warsztatach samochodowych. Podatnicy mogą także samodzielnie i z własnej woli decydować się na wymianę starych kas lub zwyczajnie kupić wersję online przy otwieraniu swojej pierwszej działalności, mimo iż nie jest to wymagane przepisami prawa. Urządzenia te budzą jednak dalej dość dużo wątpliwości, jak chociażby to, czy możliwe jest wyłączenie kasy fiskalnej online, kiedy nie prowadzimy żadnej sprzedaży.

Czytaj dalej Wyłączenie kasy fiskalnej online – czy to zgodne z prawem?