Przenośne kasy fiskalne

Gdzie sprawdzą się przenośne kasy fiskalne?

Kasa fiskalna to urządzenie niezbędne przy prowadzeniu większości rodzajów działalności gospodarczych, gdzie musimy sprzedawać towary lub usługi osobom prywatnym. Najczęściej urządzenia te kojarzą nam się z wielkimi i nieporęcznymi maszynami, które znajdują się na stanowiskach kasjerskich w sklepach. Nie zawsze jednak tak wyglądają. W wielu przypadkach o wiele lepiej sprawdzą się przenośne kasy fiskalne.

Dowiedz się więcej: Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna?

Przenośne kasy fiskalne – charakterystyka

Kasy fiskalne mobilneniewielkie i lekkie, co umożliwia ich prosty transport. Przykładowo kasa fiskalna Novitus Nano E waży jedynie 0,6 kilograma, podobnie jak kasa fiskalna Posnet Ergo. Ich wymiary nie przekraczają 30 centymetrów długości i 10 centymetrów szerokości. Decydując się więc na przenośne kasy fiskalne, otrzymujemy urządzenie, które możemy schować w torebce, schowku samochodowym czy nawet zawiesić na szyi – tak jak kasę fiskalną Elzab K10.

Kolejnym ważnym elementem jest akumulator. Powinien być pojemny i wystarczyć na długie godziny pracy. Przenośne urządzenia używane są najczęściej w terenie, gdzie nie mamy możliwości podłączenia go do zewnętrznego źródła prądu.

Warto również sprawdzić prostotę używania urządzenia. Pracując w wymagających warunkach, konieczność wciskania wielu klawiszy i sprawdzania kombinacji w instrukcji obsługi jest wysoce nieefektywna. Nie mamy również możliwości szybkiego skonsultowania się z osobą, która jest znawcą danego urządzenia i może szybko przypomnieć nam, jak należy ją obsługiwać. Kasy fiskalne Elzab są jednymi z najprostszych w obsłudze.

Zwróćmy również uwagę na sposoby zabezpieczenia kas przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być to:

  • antypoślizgowa obudowa,
  • dołączona smycz, dzięki której stabilniej trzymamy urządzenie,
  • silikonowe nakładki na klawiaturę zapobiegające przedostawaniu się wilgoci.

Dzięki takim rozwiązaniom sprzedawane przez nas kasy fiskalne we Wrocławiu działają niezawodnie przez długie lata.

Przenośne kasy fiskalne Novitus Nano E

Gdzie sprawdzą się przenośne kasy fiskalne?

Z pewnością wszędzie tam, gdzie nie mamy jednej, stacjonarnej placówki, w której świadczymy nasze usługi. Wszyscy ci, którzy są gotowi do wyjeżdżania w teren do swoich klientów, powinni być zaopatrzeni w tego typu urządzenia. Najlepszym przykładem mogą być lekarze czy prawnicy, ale nie tylko.

Kasy fiskalne dla lekarzy, którzy świadczą usługi wyjazdowe – na przykład wizyty domowe, również powinny być przenośne. Bez względu na to, jak często się one zdarzają i jaki miesięczny obrót netto posiada dana praktyka lekarska.

Dowiedz się więcej: Kasa fiskalna dla lekarza – wszystko, co musisz wiedzieć

Podobnie kasy fiskalne dla prawników mogą być mobilne, o ile chociażby prawnik może być zmuszony świadczyć swoje usługi poza kancelarią. Może być to sąd, kawiarnia czy również konsultacje domowe u klienta. Niewielkie wymiary oraz waga sprawiają, że urządzenie możemy zabierać ze sobą wszędzie – na wszelki wypadek.

Dowiedz się więcej: Kiedy prawnik nie potrzebuje kasy fiskalnej?

Kiedy prawnik nie potrzebuje kasy fiskalnej

Nie tylko do świadczenia usług w terenie

Wbrew pozorom mobilne urządzenia sprawdzają się nawet tam, gdzie nie ma potrzeby wyjazdów poza placówkę świadczenia usług. Najlepszym przykładem są kasy fiskalne dla warsztatów samochodowych. O ile w dużych placówkach możemy wydzielić osobne miejsce na przyjmowanie klientów i rozliczanie się z nimi, o tyle w małych, przydomowych warsztatach jest o to trudno.

Takie kasy fiskalne Posnet lub Elzab możemy schować w szafce czy położyć na najwyższej półce regału, by nie przeszkadzały nam w codziennej pracy. Wyjmujemy je dopiero wtedy, gdy musimy wydrukować klientowi paragon. Niezastąpione wtedy okazuje się również zasilanie akumulatorowe.

Dowiedz się więcej: Kasa w warsztacie samochodowym – na co zwrócić uwagę?

Jakie przenośne kasy fiskalne sprawdzą się najlepiej?

Tego typu urządzenia nie muszą charakteryzować się bardzo skomplikowanymi funkcjonalnościami czy niesamowicie pojemnymi bazami danych. Dzięki temu są również o wiele tańsze od swoich stacjonarnych odpowiedników. Mogąc dodatkowo skorzystać z odliczenia od podatku, realnie zakup urządzenia fiskalnego będzie nas kosztować 200-300 złotych.

Dowiedz się więcej: Koszt kasy fiskalnej – czy taki diabeł straszny, jak go malują?

Poza wyżej wymienionymi modelami urządzeń, możemy również polecić różne wersje kolorystyczne kasy fiskalnej Elzab K10. Do wyboru są wersje:

Dzięki temu nasz biznes będzie się wyróżniał, a kasa fiskalna będzie doskonale nas reprezentować w codziennych interesach.

Kasa fiskalna dla lekarza Elzab K10

Jeśli więc prowadzimy działalność gospodarczą w terenie – nawet rzadko – lub w naszej siedzibie zwyczajnie nie ma miejsca na zamontowanie stacjonarnej, większej wersji urządzenia, przenośne kasy fiskalne okażą się dla nas zbawienne.