Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza – wszystko, co musisz wiedzieć

Uważamy zawód lekarza za jeden z najbardziej wymagających i odpowiedzialnych. Nie tylko pod kątem wiedzy, ale również obowiązków podatkowych. Świadczenie tego typu usług wymaga zakupu i stosowania odpowiedniego urządzenia fiskalnego już od pierwszego dnia działalności. Jaka kasa fiskalna dla lekarza jest odpowiednia i dlaczego? Odpowiadamy!


Kasa fiskalna dla lekarza – podstawa prawna

Obowiązek posiadania i stosowania kasy fiskalnej narzuca nam Państwo. Jest kilka branż, które muszą stosować ją już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Jedną z nich są właśnie konsultacje lekarskie.

Stąd młody lekarz, który chce rozpocząć własną praktykę, musi od razu zakupić odpowiednie urządzenie. Nie ma tu znaczenia, jaki osiąga obrót. Przyjmując pierwszego pacjenta, ma obowiązek wystawić mu paragon fiskalny, a transakcję zarejestrować w systemie kasowym.

Dowiedz się więcej: Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna mobilna dla lekarza

Charakterystyka pracy lekarza

Wybierając odpowiednią kasę fiskalną, musimy kierować się specyfiką naszej pracy. Prowadzenie praktyki lekarskiej jest zgoła inne niż prowadzenie sklepu spożywczego.

Urządzenie może:

 • być mniejsze,
 • mieć mniejszą bazę produktów,
 • mieć mniejszą bazę kasjerów,
 • nie mieć możliwości integracji z innymi modułami, takimi jak waga elektroniczna czy czytnik kodów kreskowych.

Te funkcjonalności w wersji rozwiniętej nie są potrzebne i raczej wątpliwe, by były kiedykolwiek stosowane. Z drugiej strony warto jednak zainwestować w cechy, które sprawiają, że będzie to urządzenie praktyczne i niezastąpione w codziennej pracy.

Oferując kasy fiskalne dla lekarzy, zauważyliśmy, że najbardziej popularne właściwości tego urządzenia to:

 • mobilność,
 • niska waga i rozmiar,
 • intuicyjność,
 • integracja z terminalem płatniczym,
 • długa żywotność akumulatora,
 • długi czas pracy bez podłączenia do zasilania zewnętrznego,
 • odporność na zalanie czy zabrudzenia,
 • niska cena.

Te cechy w szczególności przydają się podczas konsultacji w domu pacjenta. A wizyty domowe są jedną z najpopularniejszych usług świadczonych przez lekarzy.

Jaka kasa fiskalna dla lekarza?

W szczególności dobrze sprawuje się kasa fiskalna dla lekarza Novitus Nano E Med, która jest dedykowana tej branży. To najlepsze kasy fiskalne mobilne na rynku, a dodatkowo są produkowane w kolorze białym, który doskonale pasuje do lekarskiego fartucha.

Mając zakupiony system obsługi gabinetu lekarskiego, lepszym rozwiązaniem będzie drukarka fiskalna Novitus Deon E, która bardzo łatwo integruje się z dowolnym oprogramowaniem informatycznym i umożliwia szybki wydruk paragonu.

Warto również polecić kasę fiskalną Elzab K10. To pierwsze przenośne urządzenie z panelem dotykowym TFT, który sprawia, że jest bardzo intuicyjne i możliwe jest dopasowanie klawiszy do potrzeb konkretnego lekarza. Wspomnijmy także o możliwości zamontowania kasy fiskalnej stacjonarnie w gabinecie. Dzięki takiej funkcjonalności może nam służyć zarówno przy pracy wyjazdowej, jak i na miejscu – jeśli chcemy powiększyć naszą praktykę o nowych pracowników.

Obie z zaprezentowanych kas fiskalnych mogą wydrukować kilka tysięcy paragonów bez ładowania akumulatora. To znacznie więcej niż jesteśmy w stanie obsłużyć dziennie. Dzięki temu doskonale sprawdzą się nie tylko jako kasy główne, ale i zapasowe. Ich niska cena sprawia, że bez większych trudności możemy je zakupić już w pierwszym dniu działalności.

Dowiedz się więcej: Koszt kasy fiskalnej – czy taki diabeł straszny?

Kasa fiskalna dla lekarza Elzab K10

Kasa fiskalna dla lekarza musi spełniać szereg wymagań. Niektóre funkcjonalności są wręcz niezbędne w gabinecie. Pamiętajmy, że kupowane przez nas urządzenie będzie nam służyć przez przynajmniej kolejnych kilka lat. Kupmy je świadomie. Nie oszczędzajmy na nim. Dzięki temu stanie się przedłużeniem naszej ręki, a nie tylko kłopotliwym obowiązkiem.