Kasy fiskalne online dla gastronomii

Kasy fiskalne online dla gastronomii już tuż tuż

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązek stosowania kas fiskalnych online mają właściciele warsztatów samochodowych i sprzedawcy paliwa. Stanowcza większość przedsiębiorców zakupiła nowe urządzenia, z których korzystają. Przed nami kolejny deadline – od 1 lipca 2020 roku z nowych kas zaczną obowiązkowo korzystać placówki gastronomiczne oraz sprzedawcy węgla i innych materiałów służących do celów opałowych. Kasy fiskalne online dla gastronomii już tuż tuż!

Terminy wprowadzania kas fiskalnych online

Kasy fiskalne online są już na rynku od połowy zeszłego roku. Bezwzględny obowiązek ich stosowania zaczął obowiązywać nieco ponad 2 miesiące temu dla warsztatów samochodowych. Niedługo nowi podatnicy staną przed tym obowiązkiem. Terminarz wprowadzania nowych urządzeń przedstawia się następująco:

  • 1 stycznia 2020 roku – warsztaty samochodowe, zakłady wulkanizacyjne, sprzedawcy benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu do silników,
  • od 1 lipca 2020 roku – stacjonarne placówki gastronomiczne, świadczący usługi krótkotrwałego zakwaterowania, sprzedawcy węgla, brykietu i paliw stałych wytwarzanych z węgla i koksu,
  • 1 stycznia 2021 roku – fryzjerzy, kosmetyczki, firmy budowlane, zakłady świadczące opiekę medyczną, prawnicy, siłownie i kluby fitness (w zakresie wstępu),
  • 1 stycznia 2022 roku – wszyscy inni podatnicy korzystający z kas fiskalnych.

Już niedługo do grona posiadaczy kas fiskalnych online dołączy nawet kilkaset tysięcy firm.

Dowiedz się więcej: Kasoterminal – innowacyjne rozwiązanie dla biznesu

Kasy fiskalne dla gastronomii

Czym jest placówka gastronomiczna – definicja Ministerstwa

Należy zadać sobie pytanie, czym jest placówka gastronomiczna według ustawy. Tam niestety nie znajdziemy definicji. Ministerstwo odsyła do Słownika Języka Polskiego. Są to więc:

  • bary i restauracje stałe,
  • placówki sezonowe przygotowujące posiłki,
  • miejsca, w których są przygotowywane posiłki i napoje do spożycia na miejscu lub na wynos,
  • restauracje samoobsługowe.

Nie ma tu znaczenia, czy w placówce znajdują się miejsca do siedzenia, czy nie. Placówki gastronomiczne mogą znajdować się w hotelach, zajazdach, schroniskach czy polach campingowych. Brak konieczności zakupu kas fiskalnych online mają jedynie ruchome punkty sprzedaży detalicznej oraz automaty z żywnością. Tym samym nawet zwykły sklep spożywczy, który jednak w swojej ofercie ma możliwość podgrzania zapiekanek, tostów czy hot-dogów będzie musiał wymienić kasę na nową.

Jakie kasy fiskalne dla gastronomii?

Wiele zależy od wielkości samej placówki gastronomicznej. Niewielkie bary czy sklepiki oferujące zapiekanki mogą być zainteresowane takimi urządzeniami, jak kasa fiskalna Elzab K10 Online BT / WiFi lub kasa fiskalna Novitus Nano Online. Są bardzo niewielkie, ale praktyczne i funkcjonalne. Zaopatrzone są w pojemne akumulatory, dzięki czemu są idealne w placówkach sezonowych znajdujących się nad morzem czy w górach – w lokalach, gdzie źródło prądu może szwankować.

Z kolei większe placówki gastronomiczne, które obsługują dużą liczbę klientów, powinny wybrać takie urządzenia jak Ergo Online lub Sento Online. Możemy je podłączyć do komputera wyposażonego w fachowe oprogramowanie dla gastronomii. Idealnie pasują na każdy blat, są trwałe i odporne, zabezpieczone przed ślizganiem się po powierzchni.

Dowiedz się więcej: Kasa fiskalna a sprzedaż na targu – jak to jest?

Jak przygotować się do wymiany kasy?

Nie warto wymieniać kasy fiskalnej na ostatnią chwilę. Choć nowe urządzenia fiskalne są prostsze w obsłudze i nie wymagają aż tylu czynności w urzędach, to zawsze trzeba wziąć pod uwagę ewentualne szkolenie z obsługi czy sam czas wyboru kasy według naszych potrzeb. Najlepiej jest zgłosić się do renomowanego dostawcy takich urządzeń niedaleko miejsca prowadzenia działalności. Intermarket dostarcza kasy fiskalne we Wrocławiu i na terenie całego Dolnego Śląska. Wystarczy jeden telefon lub mail, by umówić się na niezobowiązującą prezentację i omówienie całego procesu wymiany. Pomożemy także wypełnić dokumenty o ulgę na kasę fiskalną, przez co wszystko przebiegnie prosto i szybko.

Sento Online

 

Już szykujemy się na zwiększone zainteresowanie ze strony placówek gastronomicznych i handlarzy węglem. Gwarantujemy, że jesteśmy przygotowani na każde pytanie i czekamy na kontakt. Z chęcią pomożemy nie tylko dobrać odpowiednie urządzenie, ale także je zamontujemy i wspomożemy we wszystkich urzędowych czynnościach.