Kupujemy drukarkę fiskalną

Kupujemy drukarkę fiskalną – na co zwrócić uwagę?

Kiedy nasz sklep się rozrasta, często podejmujemy decyzję o zakupie oprogramowania sklepowego, które ułatwia sprzedaż, nadzorowanie pracowników czy kontrolowanie stanów magazynowych. Niepotrzebna jest wówczas standardowa kasa fiskalna. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup drukarki fiskalnej. Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy drukarkę fiskalną?


Cechy drukarki fiskalnej

Jako dostawca drukarek fiskalnych we Wrocławiu zbieramy od naszych klientów wymagania, które są stawiane urządzeniom. Pod uwagę najczęściej bierze się takie cechy jak:

  • cena drukarki fiskalnej,
  • wielkość,
  • mobilność,
  • szybkość działania,
  • możliwość integracji z innymi urządzeniami.

Choć drukarka fiskalna nie jest samodzielnym urządzeniem, to jej cena wcale nie jest niższa od niezależnie działających kas fiskalnych. Możemy jednak również skorzystać z ulgi podatkowej na zakup urządzenia, dzięki czemu jest ono fizycznie tańsze. I choć z łatwością znajdziemy kasy w cenie niewiele przekraczającej tysiąc złotych, to drukarki niestety są ponad dwa razy droższe.

Dowiedz się więcej: Koszt kasy fiskalnej – czy taki diabeł straszny, jak go malują?

Oprogramowanie Insert

Dokonajmy analizy firmy

Wybór konkretnej drukarki fiskalnej zależy w dużej mierze od charakterystyki danej firmy. W dużych placówkach handlowych czy usługowych większymi zaletami jest stabilność i trwałość urządzenia lub duża szybkość działania. W przypadku prowadzenia handlu bardziej mobilnego, warto wybrać modele mniejsze i lżejsze, które mogą pracować na akumulatorze i być podładowane za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej.
Jeśli codziennie obsługujemy wielu klientów, szybkość drukowania może stanowić znaczną różnicę przy sprzedaży. Nawet kilka sekund przy jednej transakcji przyczyni się na większe zadowolenie z obsługi osób, które nas odwiedzają, a także na większą liczbę klientów przyjmowanych w ciągu dnia. To dość znacznie wpływa na nasze zyski.

Dowiedz się więcej: Wyposażenie sklepu spożywczego – ile trzeba wydać, by otworzyć sklep?

Przegląd popularnych modeli

Nasz przegląd drukarek rozpoczniemy od małych i przenośnych modeli. Z wyglądu są bardzo podobne do kas fiskalnych mobilnych, ale jak powiedzieliśmy wcześniej – potrzebują do działania specjalistycznego oprogramowania. Ciekawym urządzeniem jest drukarka fiskalna Elzab D10, która posiada bardzo dobry akumulator, pozwalający na wydruk nawet 4 tysięcy paragonów. Waga wynosząca zaledwie 0,65 kilograma czyni ją idealną do przenoszenia czy transportu. Dzięki modułowi Wi-Fi możliwe jest połączenie z oprogramowaniem sklepowym przez Internet.

Dowiedz się więcej: Oprogramowanie Insert – dlaczego warto je mieć?

Innym, ciekawym urządzeniem jest drukarka fiskalna Novitus Deon E, która również sprawdzi się w terenie, ale może służyć i w sklepie stacjonarnym. Posiada innowacyjny system drukowania, dzięki któremu informacje są rozmieszczone optymalnie na paragonie, a tym samym fizycznie zużywamy mniej papieru. Jest to więc drukarka tak ekologiczna, jak tylko to możliwe.

Drukarka fiskalna Novitus Delio Prime E to model przeznaczony do sklepów stacjonarnych. Wspiera transakcje bezgotówkowe przy pomocy terminali płatniczych i umożliwia wydruk nie tylko paragonów, ale również faktur VAT czy raportów. Możemy zdefiniować wydruk:

  • nazwy towaru,
  • kodu kreskowego,
  • grafiki.

Podobnie jak kasy fiskalne Novitus, ta drukarka to model innowacyjny i przygotowany do obsługi nawet najbardziej wymagających biznesów.

Jednocześnie przypominamy, że wreszcie poznaliśmy ustawę o kasach fiskalnych online. Urządzenia mają być wprowadzone od połowy tego roku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na urządzenia gotowe do spełnienia ustawowych wymagań.