mobilne-kasy-fiskalne

Mobilne kasy fiskalne – przyszłość polskiego biznesu?

Z wiadomych przyczyn coraz większą popularność zyskują sklepy oferujące dowóz produktów do domu lub niewielkie, mobilne punkty handlowe. Wielu dostawców pieczywa czy warzyw ruszyło do swoich klientów samochodami w postaci mobilnych punktów sprzedaży. To jednak niejedyny przykład – sieć popularnych dyskontów zamierza zainstalować niewielkie kasy fiskalne na swoich wózkach sklepowych, by jeszcze bardziej przyspieszyć robienie zakupów i odciążyć swoich pracowników. Dla nas oznacza to także, że mobilne kasy fiskalne – z zasilaniem akumulatorowym, niewielką wagą i możliwością podłączenia do Internetu w każdym punkcie kraju – zyskują coraz większą popularność.

Dla kogo sprawdzą się mobilne kasy fiskalne?

Polskie przedsiębiorstwa musiały z dnia na dzień zmienić swój model prowadzenia biznesu. Decyzją premiera w ciągu kilkunastu godzin musiały zamknąć swoje lokale – mowa tu o gastronomii, hotelarstwie, sklepach inne niż spożywcze, ale także wielu oferujących właśnie żywność. Obostrzenia i ograniczenia dają się we znaki niemal wszystkim – limity klientów w sklepie, konieczność zawieszenia działalności czy utrata klientów związana z wieloma przypadkami kwarantanny – sprawiają, że dochody przedsiębiorstw lecą na szyję. Rozwiązaniem mogą być właśnie mobilne punkty dostaw, zaopatrzone w mobilne kasy fiskalne online. To z pewnością doskonałe rozwiązanie dla:

 • niewielkich placówek handlowych,
 • usługodawców mobilnych,
 • kurierów i dostawców.

Ponieważ jednak nawet duże sklepy zostały zmuszone do obsługiwania swoich klientów w sposób mobilny, warto zaopatrzyć się w takie kasy fiskalne online.

Dowiedz się więcej: Kasy fiskalne online dla gastronomii już tuż tuż

Na co zwrócić uwagę przy wyborze małej kasy fiskalnej?

Przy zakupie niewielkiej kasy fiskalnej online, która może towarzyszyć nam wszędzie, należy zwrócić uwagę na szereg kryteriów:

 • czas pracy na akumulatorze,
 • łatwość ładowania akumulatora,
 • całościowa waga i wielkość urządzenia,
 • sposób połączenia z Internetem,
 • wielkość produktowej bazy danych,
 • liczba kasjerów mogących korzystać z urządzenia.

Przede wszystkim najważniejszy jest czas pracy kasy fiskalnej bez podłączenia do prądu. Im dłużej, tym lepiej – szczególnie w mobilnych punktach sprzedaży, które dostarczają swoje produkty klientom przez cały dzień. Rozwiązaniem mogą być również urządzenia o łatwo wymiennych akumulatorach lub ładowanych za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej. Jeśli kasę musimy nosić w torbie przy sobie, liczy się także jej waga i wielkość – o wiele łatwiej jest posługiwać się nią, jeśli waży nieco ponad pół kilograma, niż kilkukrotnie więcej. Wielkość bazy i liczba programowalnych kasjerów zależy jedynie od naszych potrzeb. Prowadząc biznes samodzielnie przy niewielkim asortymencie, nie ma sensu dopłacać za możliwości urządzenia, z których nigdy nie skorzystamy.

Dowiedz się więcej: Kasoterminal – innowacyjne rozwiązanie dla biznesu

Mobilne kasy fiskalne online

Mobilne kasy fiskalne mają także inną, dość dużą zaletę – są o wiele tańsze od swoich dużych i stacjonarnych odpowiedników.

Kasa fiskalna Novitus One Online

Godne polecenia jest najnowsze urządzenie firmy Novitus – kasa fiskalna One Online, która działa na systemie Android, a więc w sposób podobny do funkcjonowania prawie każdego smartfona. Ma bardzo bogatą funkcjonalność, niedostępną dla innego rodzaju kas fiskalnych. To rozwiązanie idealne dla każdego, kto prowadzi obecnie biznes mobilny. Za pomocą urządzenia możemy skorzystać z:

 • przeglądarki internetowej,
 • poczty mailowej,
 • kalendarza,
 • kalkulatora,
 • systemu chmurowego NoviCloud.

Kasa przypomina smartfona i korzysta się z niej bardzo podobnie. Połączenie z Internetem jest bezproblemowe, dzięki czemu możemy spełnić wymagania ustawowe o połączeniu z CRK. Urządzenie polecamy nie tylko do mobilnych punktów handlowych. Jest to także idealna kasa fiskalna dla lekarza, który świadczy usługi stacjonarne w swoim gabinecie lub dojeżdża do pacjenta.

kasa fiskalna Novitus One

Kasa fiskalna Elzab K10 Online

Nieco tańsza, choć wcale nie gorsza jest kasa fiskalna Elzab K10 Online, która choć nie posiada wszystkich funkcjonalności smartfona, sprawdzi się w prowadzeniu biznesu mobilnego. Przypniemy ją do smyczy, a solidna i antypoślizgowa obudowa zabezpieczy urządzenie przed wypadkami. W obecnych czasach dużą zaletą jest łatwość w dezynfekcji obudowy. Kasa oferuje wszystkie niezbędne funkcjonalności i wiele więcej:

 • bazę na 5 tysięcy towarów,
 • możliwość indywidualnego definiowania wyglądu paragonu,
 • przypominanie o wykonaniu raportów,
 • szybką sprzedaż,
 • wydruk numeru NIP na paragonie.

Urządzenie dostępne jest w wielu kolorach i sprawdzi się także w niewielkich placówkach usługowych, na przykład jako kasa fiskalna do warsztatów samochodowych.

ELZAB K10 3K

Kasa fiskalna Posnet Ergo Online

Najtańsza z prezentowanych tu kas fiskalnych to Ergo Online, choć wcale nie jest najsłabsza. W wersji podstawowej spełni wszystkie oczekiwania małego biznesu, ale jej siłą jest możliwość rozbudowy o nowe funkcjonalności i moduły wraz z rosnącymi potrzebami przedsiębiorców. Sprawdzi się jako kasa fiskalna dla prawnika czy do przenośnej gastronomii, która staje się coraz popularniejsza. W tych trudnych czasach nie warto przepłacać, a ewentualną rozbudowę możemy pozostawić na lepsze dni po pandemii.

ERGO

Dowiedz się więcej: Wirtualne kasy fiskalne – i co dalej?

 

Mobilne kasy fiskalne z pewnością są przyszłością polskiego biznesu – razem z długo wyczekiwanymi wirtualnymi kasami fiskalnymi. Oznaczają większą swobodę prowadzenia działalności, sprzedaży i poruszania się między klientami. Jako renomowany dostawca kas fiskalnych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku widzimy, że taki jest właśnie kierunek polskiej gospodarki. Czy to dobrze, czy źle? Czas pokaże – z pewnością jednak musimy szykować się na wiele zmian, które pozostaną z nami nawet po wygaśnięciu pandemii.