Ubezpieczenie kas fiskalnych

Ubezpieczenie kas fiskalnych – czy warto?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie elektroniczne, może ulec awarii – samoistnie lub na skutek nieszczęśliwego wypadku. Kupując ją wprost od nas – dystrybutora kas fiskalnych we Wrocławiu – całkowicie gratis otrzymuje się roczną gwarancję producenta, która gwarantuje naprawę w przypadku niespodziewanych usterek wynikłych z powodu błędu produkcyjnego. Nie chroni nas to jednak przed wypadkami czy nawet niespodziewanymi przepięciami prądu. Czy więc warto wykupować ubezpieczenie kas fiskalnych?

Ubezpieczenie kas fiskalnych – czemu służy?

Najczęściej możemy spotkać ubezpieczenie kas fiskalnych w dwóch wariantach:

 • podstawowym,
 • rozszerzonym.

Oba produkty działają zarówno w czasie trwania gwarancji producenta, jak i po jej zakończeniu, najczęściej przez okres 3 lat. Produkt chroni przed tzw. awarią, która jest definiowana jako nieprzewidziane zaprzestanie prawidłowego funkcjonowania kasy fiskalnej, które jest spowodowane wewnętrznymi przyczynami pochodzenia mechanicznego, elektrycznego lub elektronicznego. Warto wiedzieć, że ochrona nie obejmuje przypadków uszkodzeń spowodowanych bezpośrednim działaniem człowieka lub użytkowaniem urządzenia w sposób niezgodny z instrukcją obsługi.

Dowiedz się więcej: Intermarket częścią Polskich Kas Fiskalnych Online!

ubezpieczenie kas fiskalnych

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Najczęściej należą do nich takie sytuacje, jak:

 • umyślne wyrządzenie szkody przez ubezpieczającego,
 • ataki terrorystyczne,
 • strajki,
 • działanie żywiołów,
 • błędna naprawa kasy przez nieupoważniony do tego serwis.

Dlatego ważne jest, by za każdym razem do problemów z kasą fiskalną wzywać renomowany serwis, taki jak Intermarket lub jeden z naszych partnerów, którego można znaleźć na Polskie Kasy Fiskalne Online. Suma ubezpieczenia zawsze wynosi maksymalnie tyle, ile kosztowało dane urządzenie fiskalne.

Sprawdź: Kasy fiskalne mobilne w ofercie Intermarket

Na co możemy liczyć z ubezpieczeniem kasy?

W przypadku uszkodzenia kasy fiskalnej, które wystąpiło po okresie trwania gwarancji, możemy liczyć na jedną z niżej wymienionych rekompensat:

 • darmową naprawę kasy u renomowanego serwisanta,
 • wymianę urządzenia na nowe,
 • wypłatę odszkodowania w wysokości wartości rynkowej kasy.

Zależy to zarówno od ubezpieczyciela, jak i wykupionego wariantu ubezpieczenia.

Gdzie kupić i ile to kosztuje?

Ubezpieczenie kas fiskalnych wykupuje się jednorazowo na całą długość trwania umowy. Oznacza to, że płacimy raz i przez następne trzy lata w przypadku awarii wystarczy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie ubezpieczyciela. Koszt zależy od wielu czynników, w tym przede wszystkim od ceny samego urządzenia. Warto także wiedzieć, jak i gdzie można taki produkt zakupić. Standardowo mamy trzy możliwości zakupu:

 • u producenta,
 • u dostawcy rozwiązań fiskalnych,
 • samodzielnie w Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Serdecznie zachęcamy do składania zapytań o taki produkt u nas – renomowanego dostawcy kas fiskalnych i drukarek fiskalnych we Wrocławiu. Prowadząc firmę poza województwem dolnośląskim, możemy samodzielnie znaleźć agenta ubezpieczeniowego, który oferuje taki produkt. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki agentów ubezpieczeniowych, dzięki której całkowicie online skontaktujemy się z wybranym przez nas doradcą.

Dowiedz się więcej: Novitus – lider wśród kas fiskalnych

likwidacja kasy fiskalnej

Zachęcamy do skorzystania z tego typu produktów szczególnie w przypadku nowych kas fiskalnych online. Ubezpieczenie nie jest drogie, a może zaoszczędzić nam wielu problemów i dodatkowych kosztów napraw czy zakupu nowego urządzenia. Masz pytania? Z chęcią na wszystkie odpowiemy!