Kasoterminal

Kasoterminal – innowacyjne rozwiązanie dla biznesu

Kasoterminal, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem dwóch urządzeń w jednym – kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości – przede wszystkim ułatwia sprzedaż towarów i usług, ale także wprowadza nowe funkcjonalności, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Czym zatem dokładnie jest kasoterminal i czego można od niego oczekiwać?

Kasoterminal – funkcjonalności urządzenia

Kasoterminal to także całkiem rozbudowany system do zarządzania sprzedażą i całym sklepem. Łączy więc w sumie nie tylko kasę i narzędzie do płatności bezgotówkowych, ale także POS, o którym pisaliśmy ostatnio. Jaka jest główna zaleta takiego rozwiązania? Zamiast trzech urządzeń, wystarczy dostosować i korzystać tylko z jednego. Główne funkcjonalności urządzenia to:

  • przeprowadzenie łatwej inwentaryzacji stanu sklepowego,
  • edytowanie i drukowanie paragonów,
  • obsługa wielu klientów jednocześnie,
  • bezproblemowa obsługa zwrotów,
  • łatwe podłączenie dodatkowych urządzeń peryferyjnych,
  • weryfikacja dokumentów magazynowych,
  • proste raportowanie sprzedaży,
  • zarządzanie cenami, personelem i księgowością.

To rozwiązanie idealne dla osób, które prowadzą więcej niż jeden punkt sprzedaży. Dzięki połączeniu z siecią Internet, możemy łatwo i szybko sprawdzić, co dzieje się w każdej naszej placówce.

Dowiedz się więcej: Systemy POS – co to jest i czemu ułatwiają pracę?

Kasoterminal

Bardziej kasa czy bardziej terminal?

Jako dostawca kas fiskalnych we Wrocławiu mówimy wprost, że kasoterminal nie jest żadnym z tych urządzeń. Jest czymś więcej. Bardzo dużą zaletą jest, że w przeciwieństwie do zwykłego terminala płatniczego, to urządzenie jest kupowane przez nas na własność, a nie wypożyczane. Z drugiej strony spełnia wszystkie obostrzenia i przepisy narzucone przez Ministerstwo Finansów w nowej ustawie. Kasoterminal łączy się z Centralnym Repozytorium Kas i przesyła wszystkie niezbędne informacje w trybie rzeczywistym. Osoby, które nie potrzebują kas fiskalnych online, mogą z kolei wybrać urządzenie bez tej funkcjonalności. Wybierając taki kasoterminal także możemy skorzystać z możliwości odliczenia wydatku i uzyskania do 700 złotych zwrotu z Urzędu Skarbowego.

Dowiedz się więcej: Koszt kasy fiskalnej – czy taki diabeł straszny?

Dla kogo sprawdzą się kasoterminale?

Kasoterminal sprawdzi się głównie w nieco większych punktach handlowych i usługowych, gdzie system POS znajdzie swoje zastosowanie. To rozwiązanie także atrakcyjne finansowo dla przedsiębiorców, którzy planują rozwijać swój biznes – możemy oszczędzić bardzo znaczne sumy na dzierżawie terminala płatniczego. Kasoterminal może być jednak zbyt mocnym urządzeniem w małych sklepikach i punktach, gdzie głównym pracownikiem jest właściciel, który radzi sobie w pojedynkę z ogarnięciem swojego sklepu.

Jaka jest przyszłość kasoterminali?

Połączenie wszystkich wyżej opisanych modułów w jednym urządzeniu nie jest łatwe. Przepisy dość mocno wymuszają częste aktualizacje modułu kasy fiskalnej oraz sposób, w jaki ma on działać. Przez to na rynku nie spotykamy wielu kasoterminali. Można je policzyć na palcach i to jednej ręki. To wcale jednak nie oznacza, że ich przyszłość jest niejasna – szczególnie w dobie wirtualnych kas fiskalnych, które lada moment mają pojawić się na rynku. Z niecierpliwością także czekamy na poszerzenie oferty innych, kluczowych producentów urządzeń fiskalnych. Może już wkrótce w naszej ofercie pojawią się nie tylko kasy fiskalne Novitus czy kasy fiskalne Posnet, ale i bardziej specjalistyczne maszyny?

Dowiedz się więcej: Wirtualne kasy fiskalne – i co dalej?

Novitus kasy
źródło: https://www.novitus.pl

Kasoterminal to swoista ciekawostka, choć wcale nie nowinka. Urządzenie jest już znane od prawie dwóch lat na polskim rynku, a mimo to nie bije rekordów popularności. Z drugiej strony możemy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Połączenie wszystkich modułów w jednej obudowie ma swoje zalety, ale i wady. Wystarczy pomyśleć jedynie, co by się stało w przypadku awarii – dotknie ona nie tylko terminala, ale i kasy czy systemu do zarządzania sklepem. Nie wszyscy przedsiębiorcy widzą także konieczność aż tak mocnej automatyzacji swoich punktów handlowych, a firmy z sektora MŚP z kolei wolą wybierać większe i bardziej specjalistyczne systemy, które są szyte dla nich na miarę. Niemniej, z ciekawością obserwujemy rozwój tych urządzeń. Może wkrótce pojawią się też u nas?