Polska Bezgotówkowa - wszystko o programie

Polska Bezgotówkowa – wszystko o projekcie

Polska Bezgotówkowa to projekt fundacji o tej samej nazwie, którego celem jest zachęcenie małych i średnich firm do korzystania z płatności za pośrednictwem terminala. To doskonała okazja do sprawdzenia, jak będzie radził sobie nasz biznes po wprowadzeniu tego udogodnienia. A skorzystać warto. Niczego nie zapłacimy, nawet wtedy, jeśli nie zdecydujemy się na przedłużenie wynajmu terminala.

Polska Bezgotówkowa – co otrzymamy?

Fundacja oferuje bardzo atrakcyjną ofertę, która pozwala przez cały rok korzystać z terminali płatniczych za darmo. Pokryte zostaną koszty:

  • wynajmu 3 terminali płatniczych na rok,
  • prowizje od transakcji  do 100 tys. zł,
  • roczne wsparcie techniczne.

Pomysł na założenie tego programu powstał jako odpowiedź na rosnący popyt na transakcje bezgotówkowe. Prawie 75% Polaków obecnie chce płacić kartą w każdym sklepie. Blisko połowa nie nosi już przy sobie żadnej większej ilości gotówki. By przekonać przedsiębiorców, że terminale mogą znacząco polepszyć sytuację ich biznesu, fundacja Polska Bezgotówkowa zwraca wszystkie koszty założenia takiego urządzenia. Wszystko odbywa się w zgodzie i za aprobatą Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów, dla których płacenie kartą przez Polaków także jest wygodniejsze.

Polska Bezgotówkowa - wszystko o programie

Jakie są warunki przystąpienia do programu?

Warunki, które trzeba spełnić, są dość proste. W ciągu ostatnich 12 miesięcy przedsiębiorca nie mógł mieć zainstalowanego terminala płatniczego w swojej firmie. Ograniczenie dotyczy także liczby placówek, które posiadają przedsiębiorcy. Z Polski Bezgotówkowej mogą skorzystać sieci, które mają mniej niż 5 placówek lub franczyzobiorcy marek, które także mają mniej niż 5 placówek. Zadaniem projektu jest przekonanie małych i średnich firm, że posiadanie terminala się opłaca, stąd wprowadzono także limit obrotu za pośrednictwem urządzenia. Jeśli w ciągu pierwszych 12 miesięcy przekroczymy obrót w wysokości 100 tys. złotych na wynajmowanym terminalu, będziemy zmuszeni zapłacić za najem czy opłaty transakcyjne według stawki agenta rozliczeniowego.

Co później?

Po pierwszych 11 miesiącach mamy możliwość zadecydowania, czy chcemy dalej korzystać z terminala płatniczego, czy jednak kończymy pracę z urządzeniem z upływem 12 miesięcy. Jeśli jednak wybierzemy pozostanie przy tym rozwiązaniu, musimy ponosić koszty najmu czy obsługi transakcyjnej. Stawki są różne i zależą nie tylko od operatora płatności. Mamy do wyboru jednego z kilkudziesięciu podmiotów, które zajmą się przetwarzaniem naszych płatności. Można tu wymienić chociażby PayTel S.A. z którym to mamy podpisaną umowę o współpracy. Nie musimy się jednak obawiać wysokich kosztów. Wynoszą one raptem kilka dziesiątych procenta od transakcji. Pytanie o koszty całkowite najlepiej jest zadać wprost do operatora transakcji lub jego autoryzowanego przedstawiciela. Miesięczna opłata za wynajem terminala płatniczego wynosi tylko kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Warto więc zestawić ten koszt z możliwymi przychodami, które zyskamy, oferując możliwość zapłacenia kartą.

Jak zgłosić się do programu?

Zgłoszenie się do programu jest bardzo proste. Zobacz nasze terminale płatnicze we Wrocławiu, które możemy Ci zaoferować i skontaktuj się z nami. Po udzieleniu kilku niezbędnych informacji na temat prowadzonej działalności, uzgodnieniu rodzaju terminala płatniczego (GPRS, Ethernet), przygotowujemy Twoją umowę najmu terminala. Po jej podpisaniu przez Ciebie, przekazujemy ją kurierem do centrali firmy PayTel S.A. Twoja umowa jest weryfikowana pod kątem zasad programu Polska Bezgotówkowa i po pozytywnej weryfikacji, w ciągu paru dni – od 4 do 6 dni roboczych – zapukamy do Twojej firmy z nowymi terminalami płatniczymi gotowymi do montażu i uruchomienia . Po przeprowadzonym szkoleniu urządzenia są gotowe do pracy.

Terminale płatnicze

Polska Bezgotówkowa to bardzo atrakcyjny program dla wszystkich tych, którzy chcą zwiększyć swoje obroty i zaoferować swoim klientom nową możliwość zapłaty za towar lub usługę. Przekonajmy się samemu, że warto iść z duchem czasu i zainstalować taki terminal w naszej placówce.