Ekspresy do kawy - dlaczego powinny być obecne w każdej firmie?

Ekspres do kawy – dlaczego powinien być obecny w każdej firmie?

Ekspres do kawy do podstawowe wyposażenie w wielu firmach. Czy jednak kiedykolwiek zastanawialiśmy się, dlaczego jest tak traktowany? Oczywiście również chodzi o zapewnienie pracownikom dostępu do porannej małej czarnej, ale nie tylko. To urządzenie jest w stanie podnieść efektywność, zadowolenie z pracy i zmniejszyć prawdopodobieństwo odejścia z firmy. Brzmi nieprawdopodobnie? Już tłumaczymy!

Ekspres do kawy – jakie ma zadanie?

Obserwowaliśmy wiele firm, które kupiły u nas ekspresy do kawy we Wrocławiu. Naturalnie możemy wskazać główny i bardzo logiczny aspekt zapewnienia pracownikom darmowej kofeiny. Nie od dziś wiadomo, że ta substancja:

  • pozwala się obudzić,
  • poprawia naszą koncentrację,
  • zwiększa zdolność fizyczną,
  • poprawia pamięć,
  • wspomaga trawienie.

Więcej o samej kofeinie możemy przeczytać chociażby na popularnej Wikipedii tutaj.

Nic więc dziwnego, że pracodawcy chętnie kupują ekspres do kawy i pozwalają pracownikom z niego korzystać bez limitu. Choć taki zakup wydaje się jedynie kosztem, to poprawiając efektywność pracy naszych podwładnych, jesteśmy w stanie nawet na tym zarobić.

Ekspresy do kawy na zmęczenie

Szczególnie ważny czynnik psychologiczny

Ekspres do kawy poprawia samopoczucie pracowników również w inny sposób. Umożliwienie korzystania z urządzenia jest odbierane jako benefit i troska pracodawcy. Największy efekt daje udostępnienie za darmo kawy w ilości nielimitowanej. Najlepiej będzie, jeśli również zaoferujemy cukier i mleko. Jeśli wcześniej nie mieliśmy ekspresów w firmie, z początku z pewnością uzyskamy „efekt boomu”, kiedy zakupione produkty będą kończyć się w ekspresowym tempie. Ten okres warto jednak przeczekać. Jeśli chcemy uzyskać spodziewany efekt, nie możemy narzucać limitów bądź wycofywać się z tego benefitu. Taka sytuacja potrwa maksymalnie 2-3 miesiące. Pracownicy przyzwyczają się do ekspresów i zużycie kawy znacznie się zmniejszy.

Miejsce życia firmy

Miejsce, w którym znajdzie się ekspres do kawy, bardzo szybko stanie się centrum życia przedsiębiorstwa. Pracownicy z pewnością zaczną się spotykać przy urządzeniu, a co ważne ze sobą rozmawiać w oczekiwaniu na przygotowanie napoju. W sytuacji, w której w wielu pomieszczeniach stał czajnik elektryczny, podwładni mogli przez cały dzień nie wychodzić nawet na korytarz. Ma to bezpośredni wpływ na zawiązywanie przyjaźni zawodowych czy wymianę poglądów. Jak wiadomo, rzadziej odchodzi się z firm, w których pracuje się z dobrymi znajomymi. Zakup ekspresu do kawy tym samym sposobem ułatwi komunikację i przepływ informacji – choć czasem niestety również plotek.

Jaki ekspres do kawy sprawdzi się najlepiej?

Wiele zależy od samej firmy. Wybierając ekspres do kawy, musimy wziąć pod uwagę:

  • liczbę pracowników,
  • powierzchnię siedziby naszego przedsiębiorstwa,
  • dostępny budżet.

Co do zasady najlepiej jest, jeśli pracownicy nie mają dostępu do zbiornika na kawę – szczególnie jeśli zdecydujemy się na wypożyczenie urządzenia czy tańszą umowę przy deklaracji zakupu ziaren z jednego źródła. Oznacza to, że im więcej pracowników, tym pojemnik musi być większy. Ekspres do kawy Saeco Nextage ma aż dwa zbiorniki, w których zmieści się łącznie ponad 2,5 kg ziaren. Za jego pomocą można zrobić nawet 300 kaw dziennie. Do mniejszych firm możemy polecić ekspres do kawy Saeco Aulika TOP HSC. To niewielkie i tanie, ale wydajne urządzenie, które zapewni nam 100 napojów dziennie dla pracowników.

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy staje się niezbędnym wyposażeniem w większości firm. Nie powinniśmy długo się zastanawiać nad ich zakupem. Nie jest to wydatek bardzo kosztowny, a liczba zalet może być ogromna. Zapraszamy do zapoznania się z całościową ofertą ekspresów na naszym sklepie internetowym: wyposazeniesklepow.pl.