Jaka waga elektroniczna do sklepu

Jaka waga elektroniczna do sklepu? Podpowiadamy!

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi handel artykułami sypkimi, wie, jak ważne jest posiadanie wagi elektronicznej. Nie ma tu znaczenia, czy sprzedajemy warzywa i owoce, cukierki i ciastka czy gwoździe i nakrętki. Urządzenie jednak powinno być dopasowane do naszych potrzeb i wymagań. Inaczej będzie wyglądała waga w sklepie metalowym, inaczej w spożywczym, a jeszcze inaczej w aptece produkującej leki na zamówienie. Jaka waga elektroniczna będzie odpowiednia do Twojego biznesu?

Jaka waga elektroniczna do sklepu spożywczego?

W sklepie spożywczym najczęściej ważonymi produktami są:

  • mięso i wędliny,
  • owoce i warzywa,
  • cukierki i ciastka.

Zakres wagi powinien odpowiadać zapotrzebowaniu klientów. W większych sklepach może się zdarzyć, że waga elektroniczna radząca sobie z ciężarem 6 kilogramów będzie niewystarczająca. Natomiast doskonale sprawdzi się taka z zakresem do 15 kg. Musimy zwrócić również uwagę na to, czy ma być samoobsługowa, czy jednak zawsze do dyspozycji klienta będzie pracownik, który urządzenie obsłuży. W pierwszym przypadku konieczna będzie waga z funkcjonalnością drukowania etykiet. Jeśli bierzemy pod uwagę niewielkie sklepiki osiedlowe, idealna okaże się mała i poręczna, ale funkcjonalna waga Dibal SPCS o zakresie 6/15 kg. Dokładność do 2/5 gramów jest odpowiednia przy ważeniu artykułów spożywczych tego typu. W zestawie znajdują się dwie szalki, które można stosować zamiennie – jedna może być do warzyw, a druga do mięsa.

Jaka waga elektroniczna - dibal spcs

Dowiedz się więcej: Wyposażenie sklepu spożywczego – ile trzeba wydać, by otworzyć sklep? 

Waga elektroniczna samoobsługowa

Do większych placówek handlowych polecamy wagi, które mogą pracować w trybie samoobsługowym. Drukują one etykiety, które klient nakleja na kupowany produkt. Jaka waga elektroniczna spełni wszystkie Twoje wymagania i sprawdzi się w dużym sklepie? Z pewnością waga Dibal D-955DB. Klient otrzymuje możliwość samodzielnego ważenia jednego z 10 tysięcy towarów. Produkty można zdefiniować i pogrupować, by można było łatwo znaleźć odpowiadające im ikony. Takie rozwiązanie oszczędza czas Twoich pracowników.

Waga Dibal d955db

Inne rozwiązania

W handlu spożywczym możemy zastosować również inne rozwiązania. Osobne stanowisko z obsługą do ważenia nie wymaga bardzo prostej i samoobsługowej wagi, a jedynie etykietującej. Warto również zadbać o to, by była wyposażona w wysięgnik z ekranem alfanumerycznym dla klienta. Takim urządzeniem jest waga Dibal M-525T. Jeszcze innym sposobem jest umieszczenie wago-skanera przy kasie. Ważenie odbywa się w trakcie naliczania rachunku końcowego. Tutaj możemy polecić wago-skaner Neptun 2 MGL 8300. Urządzenie będzie się sprawować przez wiele lat dzięki utwardzanemu szkłu i wysokiej jakości laserowi skanującemu.

Wago-skaner Neptun2

Jaka waga elektroniczna do większych ciężarów?

Przedstawione wyżej wagi elektroniczne znajdują zastosowanie w sklepach detalicznych, gdzie rzadkością jest kupno towaru przekraczającego ciężarem 6 czy 15 kilogramów. Co jednak w przypadku sprzedaży hurtowej lub detalicznej, ale produktów cięższych? Waga Dibal PVC-50 oferuje zakres ważenia do 60, 150 lub 300 kilogramów. Dodatkowo bez problemu pracuje przy ujemnych temperaturach. Nierdzewna platforma może być wystawiona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych bez ryzyka uszkodzenia.

Waga dibal pvc

Wagi elektroniczne dla aptek i jubilerów

Skoro omówiliśmy już wagi o bardzo dużym zakresie ważenia, pora przedstawić urządzenia, które muszą być niezmiernie dokładne. Dokładność rzędu 2 gramów będzie nie do przyjęcia. Waga T-SCALE EHB 600 zaskakuje swoją prostotą. Dzięki niej właśnie możliwe jest uzyskanie tak dużej precyzji, która wynosi jedną setną grama. To urządzenie doskonałe dla jubilerów i aptekarzy. Plastikowa osłona szalki zabezpieczy towar znajdujący się na niej. Pracę ułatwią również funkcje dodatkowe:

  • ważenie procentowe,
  • liczenie sztuk,
  • konwersja jednostek,
  • sumowanie mas.

Waga T-scale

Jaka waga elektroniczna sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej wybierane wagi elektroniczne we Wrocławiu to te najprostsze i jednocześnie najtańsze. Warto jednak przemyśleć swój wybór i skonsultować go z osobami z zewnątrz. Może się okazać, że niewielkim kosztem dodatkowym możemy zakupić urządzenie o wiele wydajniejsze i bardziej rozbudowane, którego nie będziemy musieli wymieniać, jeśli nasz biznes się rozrośnie.