Regały i lady chłodnicze

Regały i lady chłodnicze – dlaczego warto prezentować w nich towary?

Prowadząc sklep spożywczy, niezbędne jest zakupienie lady chłodniczej, dzięki której nasze produkty dłużej zachowają świeżość, a tym samym będzie można je zaproponować naszym klientom. Bardzo często zdarza się, że właściciele placówek handlowych dokonują zakupu najtańszej i najmniejszej lady, w której pomieszczą się wszystkie produkty, które wymagają niskiej temperatury przechowywania. To dość duży błąd. Regały i lady chłodnicze nie służą tylko i wyłącznie do utrzymywania towarów w stanie świeżości, ale również do ich eksponowania i zwiększania sprzedaży.

Regały i lady chłodnicze – jak wpływają na sprzedaż?

Wchodząc do jakiegokolwiek sklepu spożywczego, lada chłodnicza pierwsza rzuca nam się w oczy. Wyróżnia się na tle zwykłych sklepowych półek, a dodatkowo nieco ukrywa przed naszym wzrokiem swoją zawartość. Tym bardziej pobudza naszą ciekawość, by sprawdzić, co jest wewnątrz niej. Z reguły szukamy wewnątrz niej produktów najświeższych i najatrakcyjniejszych. Stąd właśnie warto umieszczać w niej towary, które wyjątkowo mocno chcemy sprzedać – nawet jeśli nie wymagają przechowywania w niskiej temperaturze. Wszystkie prezentowane przez nas lady chłodnicze we Wrocławiu mają jeszcze jedną ważną cechę, która wpływa bezpośrednio na zwiększenie sprzedaży. Jest to oświetlenie typu LED, które jest nieco inne od rozproszonego i mdłego światła znajdującego się na sali sprzedażowej.

Oświetlony regał chłodniczy RCH

Jak działa oświetlenie na wartość sprzedaży?

Światło, które dają żarówki LED, ma nieco inne widmo od klasycznych żarówek żarowych czy energooszczędnych. W naturze nie jesteśmy w stanie otrzymać diod LED o czystej, białej barwie. Powstają jedynie żarówki, które przypominają tę barwę, ale zawierają bardzo dużą domieszkę światła niebieskiego. Ta zaś ma bezpośredni wpływ na hamowanie hormonu zwanego melatoniną, który odpowiada za senność człowieka. Stąd i stosowanie tego typu oświetlenia do eksponowania produktów poprawia czujność kupującego. Regały i lady chłodnicze sprawiają, że klient jest bardziej skupiony na dokonywanej czynności i bardziej skłonny do podjęcia decyzji o zakupie. To jednak nie wszystko. Oświetlenie towaru za pomocą takich diod poprawia ich wygląd i atrakcyjność. Przechowywane w nich wędliny czy mięso mają jednolitą i bardziej naturalną barwę, co przekłada się na bezpośrednie zwiększenie sprzedaży.

Dlaczego warto zakupić lady chłodnicze do własnego sklepu?

Regały i lady chłodnicze nie tylko poprawiają sprzedaż, ale mogą również odciążyć pracownika i ułatwić klientowi zakupy. Do najważniejszych zalet tego wyposażenia należą:

  • zmniejszenie zaabsorbowania pracowników poprzez możliwość samodzielnego wybrania towaru w przypadku lad chłodniczych samoobsługowych,
  • łatwiejszy dostęp do sprzedawanych produktów, które muszą znajdować się w niskiej temperaturze,
  • możliwość obsłużenia większej liczby klientów.

Warto również pamiętać, że w regałach chłodniczych warto umieszczać produkty, które nie wymagają przechowywania w niskich temperaturach. Mowa tu chociażby o napojach gazowanych czy wodzie. Szczególnie latem taka ekspozycja może znacząco poprawić naszą sprzedaż.

Dowiedz się więcej: Wyposażenie sklepu spożywczego – ile trzeba wydać, by otworzyć sklep?

Jaka lada chłodnicza do małego sklepu?

Do niewielkich placówek handlowych najlepiej sprawdzą się regały chłodnicze i lady, które można dowolnie łączyć w ciągi. Dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia dostępnego w różnych długościach. Jednym z takich modeli jest witryna chłodnicza WCH SN 2.0. o długości od 1,3 metra do nawet 3 metrów. W przypadku rozbudowy sklepu nie będziemy musieli jej wymieniać, a jedynie rozbudować o dodatkowe moduły. Zwróćmy również uwagę na dodatkowe funkcjonalności, takie jak:

  • elektroniczny termostat,
  • automatyczne odparowywanie skroplin,
  • przysłony nocne,
  • blat roboczy wykonany z higienicznego i trwałego materiału.

Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o jakość naszych produktów czy zbytnie zawilgocenie, co jest ważne zarówno przy przechowywaniu towarów, jak i czytelności najczęściej stosowanych etykiet termicznych.

Regały i lady chłodnicze - witryna WCH

Pamiętajmy również o systematycznej konserwacji naszych urządzeń i utrzymywaniu ich w należytym stanie. Zanieczyszczone i niesprawne będą działały na naszych klientów dokładnie odwrotnie. Jako dostawca rozwiązań i wyposażenia sklepów zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na regały i lady chłodnicze, które znajdują się w zakładce Urządzenia chłodnicze na wyposazeniesklepow.pl. Jeśli nie ma tam interesującego Cię wyposażenia, skontaktuj się z nami, a postaramy się Ci pomóc i dostarczyć rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.