Systemy POS

Systemy POS – co to jest i czemu ułatwiają pracę?

Intermarket to nie tylko dostawca kas fiskalnych we Wrocławiu, ale także wszystkich innych rozwiązań, które wspierają prowadzenie punktów usługowych i handlowych. Do jednych z nich należą systemy POS – tzw. point of sales. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe komputery, ale mają nieco inne zastosowanie, bardziej konkretne i ograniczone, a tym samym o wiele lepsze.

Systemy POS – co to jest?

System POS składa się na sprzęt komputerowy oraz specjalistyczne oprogramowanie, które przeznaczone jest dla:

 • sklepów detalicznych,
 • restauracji,
 • hoteli,
 • punktów usługowych.

W warstwie sprzętowej znajduje się najczęściej dotykowy terminal, który znacznie przyspiesza pracę i umożliwia prostą komunikację zarówno z pracownikiem punktu, jak i z klientem. Cała elektronika odpowiedzialna za wykonywanie obliczeń zawiera się właśnie w tym terminalu. Nie jest to jednak jedyne urządzenie, z którego systemy POS korzystają. Za pomocą portów szeregowych i USB możemy podłączyć:

Pod tym wszystkim znajduje się odpowiednie oprogramowanie sklepowe.

Dowiedz się więcej: Kasy fiskalne do restauracji i nie tylko – na co zwrócić uwagę?

Systemy POS

Oprogramowanie – jakie wybrać?

Wybierając systemy POS, kupujemy jedynie sprzęt, który może być wyposażony już w odpowiedni system operacyjny lub nie. Musimy jednak pamiętać, że cena w tym momencie różni się w zależności od danego modelu. Analiza przedwdrożeniowa powinna obejmować m.in.:

 • koszt wdrożenia,
 • wymagane funkcjonalności systemu,
 • ułatwienia sprzedaży i obsługi klienta,
 • integrację z pozostałymi systemami – np. księgowym czy CRM.

Oprogramowanie możemy wybierać niemal dowolnie – z szerokiej puli produktów gotowych lub zlecić ich wykonanie dostawcy zewnętrznemu.

Co przynosi nam wykorzystywanie systemów POS?

Systemy POS przede wszystkim mają za zadanie ułatwić pracę pracowników:

 • zminimalizować liczbę błędów,
 • skrócić czas pracy,
 • ułatwić obsługę klientów,
 • umożliwić pracę każdemu pracownikowi na swoim loginie i haśle,
 • umożliwić klientowi podgląd wykonywanych czynności.

Nieco inaczej wyglądają systemy POS w sklepach detalicznych, nieco inaczej w gastronomii czy ośrodkach noclegowych. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na elastyczność samego oprogramowania i możliwość jego skalowania.

Dowiedz się więcej: Oprogramowanie Insert – dlaczego warto je mieć?

Co możemy zaproponować?

Proponujemy nie tylko kasy fiskalne Novitus, ale i bardzo dobry system POS Novitus Quant bez systemu operacyjnego. Urządzenie jest dostosowane do różnych rodzajów systemu operacyjnego: Win 10 IoT, Windows 8 czy POSReady7. Wbudowane komponenty dają systemowi niesamowitą moc obliczeniową – wysokie taktowanie procesora, duża ilość pamięci RAM oraz dysk SSD sprawiają, że z pewnością żadne oprogramowanie się nie zawiesi, a praca będzie szybka i bezproblemowa. Przedsiębiorcy, którzy nie mają dostępu do systemu operacyjnego i prowadzą niewielki biznes, mogą być zainteresowani POS Novitus Intensa z systemem Win 10. Doskonały ekran dotykowy zapewnia dobre warunki pracy zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach.

Dowiedz się więcej: Novitus – lider wśród kas fiskalnych

POS Intensa

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą systemów POS, która dostępna jest w naszym sklepie internetowym wyposazeniesklepow.pl. Ostatnio zaprezentowaliśmy nowe urządzenia, które z pewnością docenią nie tylko przedsiębiorcy, ale też pracownicy i klienci.