Wielofunkcyjne wagi elektroniczne

Wielofunkcyjne wagi elektroniczne – co potrafią?

Wielofunkcyjne wagi elektroniczne to jedne z podstawowych elementów wyposażenia punktu handlowego. Na rynku możemy kupić bardzo wiele wariantów wag: od prostych, podstawowych po wielofunkcyjne i bardziej rozbudowane. Jakie funkcjonalności kryją elektroniczne wagi sklepowe?

Wielofunkcyjne wagi elektroniczne – podstawowe funkcjonalności

Wielofunkcyjne wagi elektroniczne muszą posiadać również szereg funkcjonalności podstawowych, które są potrzebne nawet w niewielkich placówkach handlowych. Należą do nich:

  • możliwość zasilania akumulatorowego,
  • zmiana zakresu pomiaru masy,
  • możliwość zmiany rodzaju szalki,
  • przeprowadzanie dodatkowych obliczeń.

Prezentujemy podstawowe funkcjonalności wag elektronicznych, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę.

Dowiedz się więcej: Jaka waga elektroniczna do sklepu? Podpowiadamy!

Odliczanie tary

Jest to jedna z bardziej podstawowych funkcji, jakie powinna posiadać każda waga elektroniczna. Odliczanie masy opakowania jest potrzebne niemal w każdym sklepie i jest to funkcjonalność, z której korzysta się bardzo często.

Zerowanie

Funkcja, która przydaje się szczególnie w sklepach spożywczych i lokalach gastronomicznych. Po nałożeniu na wagę jednego rodzaju produktu i wyzerowaniu licznika można dołożyć dokładnie odmierzoną ilość drugiego rodzaju produktu.

Liczenie sztuk

Coraz więcej wag wyposażonych jest w funkcję rozbudowanego liczenia sztuk. Umożliwiają one, oprócz podania wagi produktu, zidentyfikowanie dokładnej ilości, jaka znajduje się na wadze. Jest to przydatne zwłaszcza w czasie inwentaryzacji i znacznie usprawnia cały proces liczenia. Tego typu wagi znajdują zastosowanie szczególnie w miejscach takich jak sortownie i magazyny.

Jaka waga elektroniczna - dibal spcs

Wagi etykietujące

Coraz częściej spotykamy się z wagami etykietującymi, które mogą być z powodzeniem obsługiwane również przez klientów. Przykładem takiego urządzenia jest waga DIBAL D-955DB – bardzo poręczna i wysoce intuicyjna w obsłudze.

Etykietowanie

Ta funkcjonalność umożliwia drukowanie informacji m.in. o wadze produktu, dacie oraz cenie. Niektóre drukarki posiadają również funkcję umieszczenia na etykiecie logo lub kodu kreskowego. Najczęściej, tego typu wagi można spotkać na stoiskach mięsnych, z nabiałem, oraz wędliniarskich, gdzie etykietowanie zważonych produktów jest najbardziej powszechne.

Dowiedz się więcej: Etykiety termiczne – rodzaje, zastosowania

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi

Waga powinna również mieć możliwość komunikacji z innymi systemami:

Oprócz tego niektóre wagi są także zintegrowane z szufladami kasowymi i umożliwiają ich sterowanie.

Funkcjonalności dodatkowe, specjalistyczne

Niektóre wielofunkcyjne wagi elektroniczne są skierowane do pewnego rodzaju biznesów. Z tej również przyczyny są wyposażone w funkcjonalności niespotykane w wielu miejscach.

Zmiana jednostki

W wielu miejscach, np. w magazynach i sortowniach, które operują produktami międzynarodowymi, bardzo przydatną funkcją wagi jest zmiana jednostki ważenia. Dzięki temu można otrzymać wartość zważonego produktu w takiej jednostce, na której aktualnie nam zależy.

Programowanie limitów

Kolejną funkcją, którą posiadają wybrane wagi, jest programowanie limitów. Polega to na kontroli wcześniej wprowadzonej ilości lub wagi produktu. Po osiągnięciu zadanego limitu waga wydaje sygnał dźwiękowy i w ten sposób informuje użytkownika o przekroczonej wartości.

Zapamiętywanie wartości

Funkcja przydatna szczególnie w trakcie ważenia kilku produktów jednocześnie lub sumowania poszczególnych grup produktowych. Dzięki niej można przyspieszyć wiele procesów opartych na liczeniu produktów. Jest to szczególnie przydatne chociażby w czasie inwentaryzacji.

Dowiedz się więcej: Najczęstsze problemy z wagami sklepowymi – jak sobie z nimi poradzić?

Waga Dibal d955db

Jak widać, wielofunkcyjne wagi elektroniczne mogą wyróżniać się bardzo wieloma funkcjami, które mają zastosowanie w bardzo różnorodnych branżach. Wybierajmy elektroniczną wagę i jej funkcjonalności z uwzględnieniem specyfiki prowadzonego biznesu oraz rodzaju ważonych produktów. W niewielkim sklepie dobrze sprawdzi się waga DIBAL SPCS 6/15 kg bez RS. Będzie ona jednak nieprzydatna w laboratoriach czy przy ważeniu produktów o sporej wadze. Oprócz poszczególnych funkcji, jakie posiada waga, warto również wziąć pod uwagę elementy dodatkowego wyposażenia, które również mogą mieć duże znaczenie w codziennej pracy.