Jak wybrać krajalnicę

Wybieramy krajalnicę do sklepu – na co zwrócić uwagę?

Kiedy prowadzimy sklep spożywczy czy mięsny, niezbędnym elementem jego wyposażenia jest krajalnica. Usprawnia naszą pracę i sprawia, że pokrojone wędliny czy sery prezentują się estetycznie i spełniają wymagania klienta. Sprawdź jakie krajalnice sprostają Twoim oczekiwaniom i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Jaką krajalnicę wybrać?

Wybór krajalnic do sklepu jest bardzo duży. Warto jednak postawić w tym przypadku na sprzęt cechujący się najwyższą jakością wykonania oraz solidną konstrukcją.

Dowiedz się więcej: Wyposażenie sklepu spożywczego – ile trzeba wydać, by otworzyć sklep?

Krajalnice Ma–Ga to idealny wybór, który łączy ze sobą innowacyjność i bezpieczeństwo pracy z dobrą ceną. To krajalnice, które są bezproblemowe w codziennym użytkowaniu. Poza tym, uwagę należy zwrócić na szereg parametrów technicznych:

  • mobilność i wagę urządzenia,
  • wielkość urządzenia,
  • pobór prądu,
  • bezpieczeństwo pracy,
  • łatwość czyszczenia,
  • materiał wykonania.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wyboru krajalnicy? Na pewno należy dostosować model sprzętu do miejsca, w którym będziemy jej używać. Kiedy prowadzimy większy sklep, o dużym natężeniu ruchu, wybierzmy taką krajalnicę, która jest łatwa w czyszczeniu oraz posiada płytę dociskową, co pozwoli na zredukowanie odpadów. Oszczędzamy tym samym miejsce, ale i czas na dodatkowe czynności.

Dowiedz się więcej: Krajalnica Ma-Ga – urządzenie do każdego sklepu mięsnego

Wyposażenie sklepu mięsnego

Najważniejsza jest jakość i trwałość

Ponadto zwróćmy uwagę na jakość i trwałość krajalnicy, szczególnie dwóch jej głównych elementów – obrotowego noża i podajnika. Noże mogą być wykonane:

  • ze stali,
  • z tytanu,
  • ze stali węglowej, która pokryta jest warstwą chromu.

W krajalnicach przeznaczonych do krojenia sera stosuje się też tytan, który ułatwia krojenie. Podajnik z kolei powinien być wykonany z metalu, który ułatwia zachowanie higienicznych warunków pracy. Jest to ponadto rozwiązanie wpływające na wytrzymałość krajalnicy.

Dowiedz się więcej: Wyposażenie sklepu mięsnego – co koniecznie musisz zakupić?

Istotną kwestią jest możliwość regulacji grubości oraz prędkości krojenia. Daje nam to pewność, że taki sprzęt sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Warto rozważyć zakup krajalnicy grawitacyjnej, która posiada pochylony podajnik i nóż pod kątem 45°. Zapewnia nam to optymalny docisk żywności do ostrza, co zwiększa komfort użytkowania. Ciekawie prezentują się krajalnice automatyczne bądź półautomatyczne. Na pewno zwiększają one jakość obsługi klientów, skracając czas oczekiwania na wędlinę czy ser.

Przed zakupem trzeba też wziąć pod uwagę komfort użytkowania, czyli takie elementy jak: łatwość obsługi krajalnicy i utrzymania jej w czystości, cichość jej pracy oraz bezpieczeństwo obsługi. Warto też zwrócić uwagę na kwestie związane z serwisem oraz gwarancją. My chociażby zajmujemy się kompleksowym serwisem urządzeń Ma-Ga.

Jak widzimy wybór odpowiedniej krajalnicy to trudna decyzja, dlatego też podpowiadamy, jakie są nasze typy, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepsza krajalnica do wędlin

Jako pierwszą proponujemy krajalnicę Ma–Ga 612p CE do wędlin, która jest bardzo precyzyjna i umożliwia krojenie wędlin na plastry o różnej grubości – nawet do 28 mm! Przeznaczona jest do użytku w dużych sklepach. Jest prosta w obsłudze – przy pomocy przycisku START/STOP włączamy lub wyłączamy napęd elektryczny. Przy pomocy pokrętła regulatora w łatwy i bezpieczny sposób ustawimy żądaną grubość. Na komfort jej użytkowania wpływa również fakt, że posiada wbudowaną ostrzałkę, przy pomocy której zapewnimy idealną ostrość noża krojącego. Krajalnica Ma – Ga 612p2 dzięki płycie dociskowej przymocowanej na stole, umożliwia nam krojenie wędlin do końca i bez odpadów. Posiada też pochylone ostrze i stół podawczy pochylony do noża pod kątem 45°. Maszyna ta wykonana jest ze stali nierdzewnej, co pozwala nam na zachowanie sanitarnych warunków pracy. Ostrzałka noża oraz płyta dociskowa są chromowane.

Drugą propozycją jest krajalnica Ma–Ga 310p2, którą dedykowana jest do mniejszych sklepów. W bardzo dobrej cenie zyskujemy produkt do krojenia nie tylko wędlin, ale też mięs – również pieczonych. Towar pokroimy na plastry o grubości do 16 mm. Również posiada stół podawczy nachylony do noża, co wpływa na komfort naszej pracy – nie musimy używać dużo siły podczas krojenia wędlin. Ma także wbudowaną ostrzałkę. Nóż krajalnicy wykonany jest ze stali węglowej pokrytej chromem. Gwarantuje to zachowanie ostrości noża nawet przez wiele miesięcy codziennego użytkowania. W całości maszyna wykonana jest ze stali nierdzewnej. Daje nam to pewność, że czyszczenie jej jest szybkie i łatwe. Krajalnica Ma – Ga 310p2 posiada także przekładnię ślimakową, która zapewnia płynną pracę.

Dowiedz się więcej: Regały i lady chłodnicze – dlaczego warto prezentować w nich towary?

Wyposażenie sklepu mięsnego - krajalnica

Krajalnica do serów

Do krojenia serów niezawodnym wyborem będzie krajalnica Ma-Ga 310p2T. To sprzęt, który sprawdzi się zarówno w małym, jak i większym sklepie. To, co ją wyróżnia na tle krajalnic do wędlin to fakt, że maszyna ta posiada nóż, pokrywę noża oraz płytę oporową pokryte teflonem. Dzięki temu ser nie przykleja się do jej elementów. Przy pomocy płynnej regulacji możemy pokroić ser na plastry o grubości do 16 mm. Również posiada przekładnię ślimakową oraz wbudowaną ostrzałkę. Tutaj krojenie także odbywa się grawitacyjnie, bez konieczności dociskania żywności. Jej solidna obudowa ze stali nierdzewnej to gwarancja solidności i odporności na czynniki codziennej pracy.

Krajalnica do serów

Wybór dobrej krajalnicy to bardzo istotny element prowadzenia biznesu usługowego. Krajalnice Ma–Ga dają gwarancję sprostania oczekiwaniom klientów. To sprzęt, który pracuje bardzo efektywnie i dokładnie. Dzięki nim pokrojona wędlin czy ser będą wyglądały estetycznie i apetycznie. Sprzęt ten spełnia wszelkie standardy CE w zakresie bezpieczeństwa i higieny. To idealny wybór dla naszego sklepu. Zaufaj opinii renomowanego dostawcy rozwiązań sklepowych i kas fiskalnych we Wrocławiu. Kupuj najlepsze maszyny na wyposazeniesklepow.pl.