Wyposażenie sklepu mięsnego

Wyposażenie sklepu mięsnego – co koniecznie musisz zakupić?

Każdy przedsiębiorca, który chce prowadzić sklep mięsny staje przed nie lada wyzwaniem. Już od samego początku trzeba się nieźle wykosztować, by mieć niezbędne wyposażenie. Czy wiesz, co musi znaleźć się na liście zakupów, by wyposażenie sklepu mięsnego było funkcjonalne i odpowiednie dla tego rodzaju działalności?

Wyposażenie każdego sklepu

Każdy sklep detaliczny musi być wyposażony w dwa urządzenia, bez których prowadzenie sprzedaży w obecnych czasach jest niemożliwe. Są to:

  • kasa fiskalna,
  • terminal płatniczy.

Pierwsze z nich jest obligatoryjne, a jego posiadanie narzucają nam przepisy. Choć z początku możemy skorzystać ze zwolnienia, to jednak szybko okaże się, że stosowanie tego urządzenia staje się koniecznością. Z naszego doświadczenia wiemy, że obowiązek nabycia kasy fiskalnej we Wrocławiu pojawiał się praktycznie od razu po otwarciu sklepu mięsnego.

Dowiedz się więcej: Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna?

Terminale płatnicze nie są obowiązkowe z tytułu przepisów prawa, ale ich brak może zniechęcić wielu klientów do kupna. Korzystając z programu Polska Bezgotówkowa, możemy starać się o urządzenie od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

Dowiedz się więcej: Wyposażenie sklepu spożywczego – ile trzeba wydać, by otworzyć sklep?

Wyposażenie sklepu spożywczego

Wyposażenie sklepu mięsnego – co trzeba wiedzieć?

Każdy, kto odwiedzał sklep mięsny, mniej więcej kojarzy, co powinno się w nim znaleźć. Z pewnością będą to lady chłodnicze. Niewiele osób jednak wie, dlaczego to ten rodzaj wyposażenia jest najbardziej popularny, a nie chociażby zwykłe lodówki, które są przecież o wiele tańsze.

Dowiedz się więcej: Regały i lady chłodnicze – dlaczego warto prezentować w nich towary?

Wiele zależy przede wszystkim od powierzchni naszego sklepu oraz budżetu, którym dysponujemy. Szczególnie polecamy witrynę chłodniczą WCH SN, którą możemy zakupić w dowolnej długości. Bez problemu połączymy kilka urządzeń w ciąg, a wiele funkcji dodatkowych sprawi, że mięso będzie prezentować się idealnie. To jednak nie wszystko, co potrzebujemy do naszego sklepu.

Krajalnice, maszynki, stekarki i wiele więcej

Krajalnice

Sprzedaż wędlin będzie praktycznie niemożliwa bez dobrej krajalnicy. Urządzenie w wersji podstawowej nie jest dużym wydatkiem. Wystarczy spojrzeć na krajalnicę Ma-Ga 310p2 CE do wędlin. Prostota, szybkość i dokładność to jej podstawowe cechy. Z pewnością musimy zwrócić uwagę, by urządzenie było:

  • bezpieczne dla użytkownika,
  • łatwe w czyszczeniu,
  • nierdzewne,
  • lekkie w obsłudze.

Krajalnice Ma-Ga to urządzenia znane na polskim rynku od ponad 20 lat. Cieszą się uznaniem polskich przedsiębiorców dzięki wysokiej jakości wykonania, bezawaryjności i atrakcyjnej cenie. Nie pozostaje nam nic innego, niż polecać je każdemu, kto szuka urządzenia do obróbki wędlin czy sera.

Wyposażenie sklepu mięsnego - krajalnica

Maszynki do mielenia mięsa

Maszynki do mielenia mięsa, zwane potocznie wilkami, to inny element wyposażenia sklepu mięsnego, który jest obowiązkowy. W praktyce zamawianie gotowego przemielonego mięsa jest całkowicie nieopłacalne i lepiej robić to samemu. To również bardzo dobry sposób na przekonanie do siebie klientów. Mielenie na miejscu i na oczach kupującego zwiększa zaufanie do nas i przedstawia nas w dobrym świetle. Tutaj oczywiście liderem także jest Ma-Ga.

Wyposażenie sklepu mięsnego - maszynka do mięsa

Stekarki

Stekarki – lub inaczej kotleciarki – z kolei mogą być uznawane za niepotrzebny, przynajmniej z początku, element. Ich zadanie jest stosunkowo proste – mają mechanicznie rozklepać kotlety na schabowe czy roladki. Teoretycznie można to robić ręcznie, ale będzie to całkowicie nieefektywne. Praktycznie wszystkie sklepy, które wyposażamy, mają kotleciarki we Wrocławiu.

Kotleciarki Wrocław Ma-Ga

Piły do mięsa z kością

No i zostały jeszcze piły do mięsa z kością. Nie wyobrażamy sobie ręcznego przecinania kości wieprzowych, kiedy klient zażyczy sobie ich niewielki kawałek. A schab z kością bez takiego urządzenia będzie wyglądać strasznie. To z pewnością nie zachęci klientów do kupna, a nie każda ekspedientka będzie chciała korzystać z siekiery do mięsa. Piły skutecznie rozwiązują nasz problem. Piła do mięsa Ma-Ga PM1550 poradzi sobie także z zamrożoną żywnością, a jej efektywność sprawia, że nadaje się nawet do stosowania w zakładach przetwórstwa i fabrykach – a nie tylko w sklepie mięsnym.

Piła do mięsa z kością

Drobne wyposażenie sklepu mięsnego

Warto wymienić również małe elementy wyposażenia sklepu mięsnego, których nie może zabraknąć. Są to:

Nie możemy również zapomnieć o tak ważnym urządzeniu jak wagi elektroniczne. Wrocław pełen jest sklepów mięsnych i gwarantujemy, że dobre urządzenie ważące jest podstawą wyposażenia. Polecamy chociażby wagę Dibal G310 z podwójnym wyświetlaczem i bardzo dobrą dokładnością wykonywania pomiarów.

Dowiedz się więcej: Jaka waga elektroniczna do sklepu? Podpowiadamy!

Waga elektroniczna do sklepu

Przedstawione wyżej urządzenia to podstawowe wyposażenie sklepu mięsnego. Wiele zależy również od tego, czy wewnątrz chcemy mieć zaplecze masarskie, czy może także chcemy prowadzić sprzedaż produktów pakowanych próżniowo lub niewymagających trzymania w chłodnym. Z urządzeń mechanicznych zawsze będziemy polecać firmę Ma-Ga. Decydując się na ten zakup, gwarantujemy również serwis urządzeń Ma-Ga, który świadczymy na terenie całego województwa dolnośląskiego. Serdecznie polecamy.