Wynajem kasy fiskalnej

Wynajem kasy fiskalnej – czy to się opłaca?

Nowe przepisy o obowiązku posiadania kasy fiskalnej online nie tylko narzuciły na przedsiębiorców obowiązek wymiany swoich urządzeń fiskalnych. Ciekawostką jest fakt, że nowych urządzeń wcale nie trzeba kupować – można wziąć je w dzierżawę, najem lub leasing. Wydaje się to ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla małych podatników. Czy jednak faktycznie tak jest? Czy wynajem kasy fiskalnej się opłaca?

Czytaj dalej Wynajem kasy fiskalnej – czy to się opłaca?

Faktura do paragonu z nip

Faktura do paragonu z NIP – jak to będzie wyglądać?

Od 1 stycznia 2020 wchodzi w życie przepis, który mówi o możliwości wystawienia faktury jedynie do paragonu, na którym znajduje się NIP nabywcy. To kolejny pomysł uszczelnienia systemu podatkowego i zlikwidowania nadużyć ze strony przedsiębiorców. Jak będzie wyglądać sprzedaż według nowej procedury? Czy faktura do paragonu z NIP zawsze będzie obowiązkowa?

Czytaj dalej Faktura do paragonu z NIP – jak to będzie wyglądać?

Ubezpieczenie kas fiskalnych

Ubezpieczenie kas fiskalnych – czy warto?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie elektroniczne, może ulec awarii – samoistnie lub na skutek nieszczęśliwego wypadku. Kupując ją wprost od nas – dystrybutora kas fiskalnych we Wrocławiu – całkowicie gratis otrzymuje się roczną gwarancję producenta, która gwarantuje naprawę w przypadku niespodziewanych usterek wynikłych z powodu błędu produkcyjnego. Nie chroni nas to jednak przed wypadkami czy nawet niespodziewanymi przepięciami prądu. Czy więc warto wykupować ubezpieczenie kas fiskalnych?

Czytaj dalej Ubezpieczenie kas fiskalnych – czy warto?

Wirtualne kasy fiskalne

Wirtualne kasy fiskalne – i co dalej?

Niedawno pisaliśmy o zagrożeniach, które widzimy w nowo projektowanej ustawie o wirtualnych kasach fiskalnych. Dzisiaj wiemy nieco więcej, podano nieco więcej szczegółów, a i nawet samo Ministerstwo Finansów wypowiedziało się o tym pomyśle i próbowało nieco uspokoić ekspertów. Raczej niestety nie przyniosło to zamierzonego efektu. Ryzyko wprowadzenia takiego rozwiązania jest jeszcze większe, niż było ostatnio – głównie dzięki zaskakującej wiadomości, że „aplikacje fiskalne” mają nie otrzymywać homologacji z Głównego Urzędu Miar.

Czytaj dalej Wirtualne kasy fiskalne – i co dalej?

Kasa fiskalna a sprzedaż na targu

Kasa fiskalna a sprzedaż na targu – jak to jest?

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących konieczności posiadania kasy fiskalnej. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień jest obowiązek posiadania takiego urządzenia przy handlu obwoźnym – szczególnie na targowiskach. Niejednokrotnie również mikroprzedsiębiorcy jeżdżą ze swoimi towarami od domu do domu. Jak powinien zachować się podatnik?

Czytaj dalej Kasa fiskalna a sprzedaż na targu – jak to jest?

Kasy fiskalne do restauracji

Kasy fiskalne do restauracji i nie tylko – na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie lokalu gastronomicznego wiąże się z szeregiem obowiązków. Jednym z nich jest posiadanie urządzeń fiskalnych. Ich wybór powinien być zdeterminowany przez charakter prowadzonej przez nas restauracji. Nie bez znaczenia jest jej wielkość czy liczba zatrudnionych kelnerów. Przyjrzyjmy się zatem, na co zwrócić uwagę przy wyborze kasy fiskalnej do restauracji.

Czytaj dalej Kasy fiskalne do restauracji i nie tylko – na co zwrócić uwagę?

Novitus kasy

Novitus – lider wśród kas fiskalnych

Od wejścia w życie nowej ustawy o kasach fiskalnych online, coraz więcej firm zaczyna z niepokojem rozglądać się za wymianą swojego starego urządzenia na nowe. Które z nich jest najlepsze? Co daje największe możliwości? Które spełnia oczekiwania, które przed nim postawimy? To i wiele innych pytań ciśnie się na usta prawie każdego przedsiębiorcy. Gdzie szukać rozwiązania? W urządzeniach firmy Novitus!

Czytaj dalej Novitus – lider wśród kas fiskalnych

Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym

Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym?

Sprzedaż wysyłkowa przez Internet wiąże się z szeregiem obowiązków. Wśród nich jest również posiadanie kasy fiskalnej. Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 28 grudnia 2018 roku wprowadza jednak możliwość uniknięcia konieczności jej stosowania. Nie dotyczy to jednak wszystkich przedsiębiorców prowadzących sprzedaż za pomocą Internetu. Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym jest niezbędna?

Czytaj dalej Kiedy kasa fiskalna w sklepie internetowym?