Opublikowano Dodaj komentarz

Świadczenie usług i płatność BLIK-iem – czy kasa jest potrzebna?

świadczenie usług i platnosc blikiem

Ostatnio bardzo dużo pisaliśmy o możliwościach uniknięcia instalacji kasy fiskalnej w przypadku sklepów internetowych. Omawialiśmy też limity sprzedaży uprawniające do zastosowania zwolnienia podmiotowego. Dzisiaj trochę opowiemy o ciekawym przypadku firmy usługowej, która przyjmuje na miejscu klientów nieprowadzących działalności gospodarczej. Okazuje się, że świadczenie usług i płatność BLIK-iem nie powoduje obowiązku wystawiania paragonu!

Czytaj dalej Świadczenie usług i płatność BLIK-iem – czy kasa jest potrzebna?

Opublikowano Dodaj komentarz

Rezygnacja z integracji kas fiskalnych z terminalami

Rezygnacja z integracji kas fiskalnych z terminalami

Od jakiegoś czasu już Ministerstwo Finansów zapowiadało konieczność połączenia tych dwóch urządzeń, dzięki czemu znacznie lepiej można by kontrolować przepływ środków finansowych, a tym samym podatki zostaną “uszczelnione”. Końcowy deadline został już raz przesunięty, a teraz po raz kolejny następuje rezygnacja z integracji kas fiskalnych z terminalami. Czego można się spodziewać w przyszłości?

Czytaj dalej Rezygnacja z integracji kas fiskalnych z terminalami

Opublikowano Dodaj komentarz

Kiedy należy włączać kasę fiskalną online?

kiedy włączać kasę fiskalną online

Posiadanie kasy fiskalnej online jest obowiązkiem każdego podatnika oferującego towary i usługi osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej. Oczywiście mowa tu o przypadkach, kiedy nie można zastosować zwolnienia podmiotowego lub przedmiotowego. Przepisy mówią, że urządzenie musi mieć stałe połączenie z Internetem, by móc przesyłać dane do CRK. Czy to oznacza, że musi być włączone 24h na dobę? Kiedy należy włączać kasę fiskalną online?

Czytaj dalej Kiedy należy włączać kasę fiskalną online?

Opublikowano Dodaj komentarz

Zmiany w zwolnieniu z kas fiskalnych – co się zmieniło?

zmiany-w-zwolnieniu-z-kas-fiskalnych

Ministerstwo Finansów wydało nowe rozporządzenie 24 listopada 2023 roku, które – w dużym skrócie – przedłuża dotychczasowe zasady zwolnienia z obowiązku używania kas fiskalnych do rejestrowania sprzedaży na kolejny rok, czyli do końca 2024 roku. Jednakże, w porównaniu do poprzednich przepisów, jest jedna zmiana. Jakie są zmiany w zwolnieniu z kas fiskalnych?

Czytaj dalej Zmiany w zwolnieniu z kas fiskalnych – co się zmieniło?

Opublikowano Dodaj komentarz

Sprzedaż mieszana a kasa fiskalna – kiedy trzeba ją kupić?

Sprzedaż mieszana a kasa fiskalna

Dzisiaj postaramy się omówić dość ciężki problem i odpowiedzieć na pytanie, do którego nie ma zbyt wielu wskazówek w Internecie, a i księgowi często mają z tym problem. Oczywiście wszystko przedstawimy na rzeczywistym przykładzie. Pytanie to brzmi: sprzedaż mieszana a kasa fiskalna – kiedy trzeba kupić urządzenie?

Czytaj dalej Sprzedaż mieszana a kasa fiskalna – kiedy trzeba ją kupić?

Opublikowano Dodaj komentarz

Nowe zasady zwrotu ulgi za kasę fiskalną – pakiet Slim VAT 3

nowe zasady zwrotu ulgi za kasę fiskalną

Kupując kasę fiskalną, można starać się o zwrot aż 700 złotych z tytułu ulgi. Są dwa możliwe rozwiązania: jedno dla przedsiębiorców będących płatnikami VAT, a drugie dla tych, który z VAT-u są zwolnieni. W pierwszym przypadku sprawa jest prosta – ulga jest odliczana od podatku. W drugim jednak przypadku konieczne jest wypełnienie wniosku i złożenie go do naczelnika odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Jednak od 1 lipca 2023 roku pojawiają się nowe zasady zwrotu ulgi za kasę fiskalną. Wszystko dzięki pakietowi zmian Slim VAT 3.

Czytaj dalej Nowe zasady zwrotu ulgi za kasę fiskalną – pakiet Slim VAT 3

Opublikowano Dodaj komentarz

Elzab T10 – system POS Twoich marzeń

elzab T10

Elzab wprowadził do swojej oferty urządzenie – marzenie dla każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność usługowo-handlową. Dlaczego? Niewielka obudowa Elzab T10 mieści w sobie wszystko, co potrzebujesz do przeprowadzania transakcji w Twoim sklepie. Kupujesz jedno i dostajesz już wszystko – bez obaw, czy będzie działać, czy będzie kompatybilne, jakie kabelki kupić. Brzmi ciekawie?

Czytaj dalej Elzab T10 – system POS Twoich marzeń

Opublikowano Dodaj komentarz

Wspólnota mieszkaniowa a ewidencjonowanie na kasę – czy jest potrzebne?

wspólnota mieszkaniowa a ewidencjonowanie na kasę

Jeśli w danej nieruchomości lub na danym obszarze znajduje się więcej niż jeden lokal mieszkalny, właściciele mogą utworzyć tzw. wspólnotę mieszkaniową. Taka forma ułatwia wspólne rozliczanie kosztów wspólnych, szukanie zleceniobiorców dotyczących remontów czy chociażby założenia Internetu. Jak jednak rozliczyć zleconą usługę czy zakupiony produkt? Wspólnota mieszkaniowa a ewidencjonowanie na kasę – czy jest ta czynność jest potrzebna?

Czytaj dalej Wspólnota mieszkaniowa a ewidencjonowanie na kasę – czy jest potrzebne?

Opublikowano Dodaj komentarz

Działalność sezonowa a kasa fiskalna – czy konieczne jest jej stosowanie?

działalność sezonowa a kasa fiskalna

Na dworze robi się coraz cieplej i powoli zbliżają się wakacje. Oznacza to, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność przez kilka miesięcy w roku, w tym właśnie okresie, właśnie przygotowują się do otwierania swoich podwojów. Czy w takich przypadkach konieczne jest także odkurzenie swoich urządzeń fiskalnych? Działalność sezonowa a kasa fiskalna – jak wygląda sytuacja?

Czytaj dalej Działalność sezonowa a kasa fiskalna – czy konieczne jest jej stosowanie?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna na telefon już jest dostępna!

kasa fiskalna na telefon

Dziś omówimy temat wirtualnych kas fiskalnych, które zdają się stać coraz bardziej popularne w Polsce. Główny Urząd Miar właśnie wydał homologacje dla tych urządzeń, co oznacza, że będą one mogły być stosowane przez przedsiębiorców jako zastępstwo dla tradycyjnych kas fiskalnych. Kasa fiskalna na telefon jest już oficjalnie dostępna do pobrania.

Czytaj dalej Kasa fiskalna na telefon już jest dostępna!

Opublikowano Dodaj komentarz

BLIK a zwolnienie z kasy fiskalnej – czy jest możliwe?

blik a zwolnienie z kasy fiskalnej

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, że fiskus różnie podchodzi do zapłaty kartą płatniczą za towary i usługi. Czasem traktuje je jako transakcje gotówkowe, czasem bezgotówkowe. Co jednak w przypadku BLIK-a? Jak traktowana jest ta forma dokonywania płatności i czy możliwe jest uzyskanie zwolnienia z kasy fiskalnej? BLIK a zwolnienie z kasy fiskalnej – czy jest możliwe?

Czytaj dalej BLIK a zwolnienie z kasy fiskalnej – czy jest możliwe?

Opublikowano Dodaj komentarz

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej przy działalności nierejestrowanej w branży kosmetycznej i kosmetologicznej

Branża kosmetyczna i kosmetologiczna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce. Wiele osób decyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej w tej branży, jednak nie wszystkie z nich rejestrują swoją działalność, korzystając z możliwości skorzystania z działalności nierejestrowanej. Zazwyczaj jest to spowodowane niewystarczającym przychodem z oferowanych usług. Czy jednak istnieje obowiązek posiadania kasy fiskalnej przy działalności nierejestrowanej?

Czytaj dalej Obowiązek posiadania kasy fiskalnej przy działalności nierejestrowanej w branży kosmetycznej i kosmetologicznej

Opublikowano Dodaj komentarz

Drukarki Novitus – gwarancja wieczysta i śpij spokojnie!

drukarki Novitus gwarancja

Kupując nowy sprzęt AGD czy RTV marzysz o tym, by gwarancja na niego była jak najdłuższa. Zazwyczaj pech chce, że urządzenie psuje się tuż po jej upływie. Musisz przez to ponownie wydawać pieniądze i poświęcać swój czas. Czy nie ma już producentów, którzy oferują możliwość darmowej naprawy swoich produktów niezależnie od tego, kiedy zostały one kupione? Niespodzianka! Novitus ma dla Ciebie wspaniałą ofertę. Drukarki Novitus to gwarancja wieczysta, dzięki której możesz spać spokojnie, bez obaw o swój biznes.

Czytaj dalej Drukarki Novitus – gwarancja wieczysta i śpij spokojnie!

Opublikowano Dodaj komentarz

Sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania, a posiadanie kasy fiskalnej – czy jest konieczne? Jak to wygląda w praktyce?

sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania

Sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania oznacza dokonywanie transakcji na usługi i towary, które nie wymagają rejestrowania na urządzeniu fiskalnym. Może się tak dziać z różnych przyczyn – oferowania produktów należących do listy w Rozporządzeniu dotyczącym zwolnień, nieprzekroczenia 20 tysięcy złotych rocznie obrotu lub oferowaniu sprzedaży wysyłkowej. Możliwości jest całkiem sporo.

Czytaj dalej Sprzedaż zwolniona z obowiązku ewidencjonowania, a posiadanie kasy fiskalnej – czy jest konieczne? Jak to wygląda w praktyce?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kiedy można dokonać odliczenia ulgi na zakup kasy fiskalnej? Jakie warunki trzeba spełnić?

kiedy można dokonać odliczenia ulgi

Chyba każdy, kto zamierza kupić lub już kupił kasę fiskalną wie, że może starać się o ulgę na zakup kasy, która wynosi do 90% ceny urządzenia, ale nie więcej niż 700 złotych. Patrząc na ceny kas fiskalnych, zazwyczaj jest to właśnie 700 złotych. Niejednokrotnie wspominaliśmy, jakie warunki trzeba spełnić, by móc starać się o zwrot wydanych pieniędzy. Warto także wiedzieć, w którym momencie można wnioskować o ulgę. Kiedy można dokonać odliczenia ulgi na zakup kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Kiedy można dokonać odliczenia ulgi na zakup kasy fiskalnej? Jakie warunki trzeba spełnić?

Opublikowano Dodaj komentarz

Myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej – czy to możliwe?

myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe

Już wkrótce, bo od 1 lipca 2022 roku, wchodzi w życie obowiązek ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży usług oferowanych w myjniach samochodowych: mycia pojazdów, odkurzania, prania tapicerki. W związku z tym pojawia się wiele pytań. Niejednokrotnie na naszym blogu pisaliśmy o różnorakich zwolnieniach z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy w tym przypadku też jest taka możliwość? Myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe – jak to się ma do siebie?

Czytaj dalej Myjnia samochodowa i zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej – czy to możliwe?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasy fiskalne dla myjni – jakie są i jakie wybrać?

kasy fiskalne do myjni

Już za 3 miesiące wchodzi w życie obowiązek stosowania kas fiskalnych przez myjnie samochodowe – zarówno te obsługowe, jak i bezobsługowe. To dość duża rewolucja dla firm z tej branży. Do tej pory można było korzystać ze zwolnienia. Od 1 lipca 2022 roku konieczne jest wydawanie paragonów klientom. Kasy fiskalne dla myjni samochodowych – jakie rozwiązania są do wyboru i co najlepiej jest wybrać?

Czytaj dalej Kasy fiskalne dla myjni – jakie są i jakie wybrać?

Opublikowano Dodaj komentarz

Obowiązki posiadacza kasy fiskalnej – jakie są i o czym trzeba pamiętać?

obowiązki posiadacza kasy fiskalnej

Posiadanie kasy fiskalnej wiąże się niestety z całym szeregiem różnych obowiązków, o których należy pamiętać. Dotyczy to w większości czynności dla urzędu skarbowego. Czy wiesz, co musisz robić regularnie, a jakie obowiązki są jednorazowe? Co różni się w przypadku zwykłych kas fiskalnych z elektronicznym zapisem kopii, a co w przypadku kas fiskalnych online? Jakie są obowiązki posiadacza kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Obowiązki posiadacza kasy fiskalnej – jakie są i o czym trzeba pamiętać?

Opublikowano Dodaj komentarz

Utrata kasy fiskalnej – co zrobić?

utrata kasy fiskalnej

Kasa fiskalna jest podstawowym narzędziem pracy niemal każdego przedsiębiorcy, który oferuje towary i usługi osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, szczególnie na miejscu. Obowiązek jej stosowania nie wynika jedynie z ułatwienia rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Urządzenie to jest obowiązkowe zgodnie z przepisami prawa, z drobnymi wyjątkami, o których pisaliśmy już niejednokrotnie na naszym blogu. Co jednak w przypadku, w którym nastąpi utrata kasy fiskalnej? Awaria, kradzieże, przypadkowe zawieruszenie? Podpowiadamy!

Czytaj dalej Utrata kasy fiskalnej – co zrobić?

Opublikowano Dodaj komentarz

Masowe zmiany stawek VAT – jak się do tego przygotować?

masowe zmiany stawek vat

Od 1 lutego 2022 roku w życie weszła masowa, antyinflacyjna obniżka stawek VAT na wiele produktów. Zmiana ta ma trwać przez 6 miesięcy, a więc do końca lipca 2022 roku. Co to oznacza dla zwykłego przedsiębiorcy? Dodatkowy obowiązek, który bardzo trudno spełnić. Im masz bogatszy asortyment sprzedaży, tym dłużej zajmie Ci przeprogramowywanie kasy fiskalnej. Masowe zmiany stawek VAT – jak sobie z tym poradzić?

Czytaj dalej Masowe zmiany stawek VAT – jak się do tego przygotować?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa z elektronicznym zapisem kopii a kasa online – różnice i podobieństwa

kasa fiskalna z elektronicznym zapisem kopii a kasa online

Od jakiegoś czasu wiele branż musiało pogodzić się z koniecznością zakupu i użytkowania kasy fiskalnej online. Przedsiębiorcy, których ten obowiązek nie dotyczył, stają często przed wyborem, jaką kasę fiskalną kupić. Dzisiaj podpowiadamy, jakie są różnice i podobieństwa. Może ten wpis pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego biznesu i dla Twojej wygody. Kasa z elektronicznym zapisem kopii a kasa online – czym się różnią, a w czym są podobne?

Czytaj dalej Kasa z elektronicznym zapisem kopii a kasa online – różnice i podobieństwa

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna w myjniach samochodowych będzie obowiązkowa!

kasa fiskalna w myjniach samochodowych

Kasy fiskalne są niezbędne w wielu działalnościach ze względu na wymogi prawa. Obecnie stosowaną ustawą jest Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jak łatwo jednak zauważyć, wszystkie przepisy dotyczą tam daty granicznej 31 grudnia 2021 roku, która mija już niedługo. Pojawił się więc nowy projekt rozporządzenia, który zakłada, że kasa fiskalna w myjniach samochodowych będzie już obowiązkowa!

Czytaj dalej Kasa fiskalna w myjniach samochodowych będzie obowiązkowa!

Opublikowano Dodaj komentarz

Czy można nadal używać starej kasy fiskalnej po wymianie na kasę online?

czy można używać starej kasy fiskalnej

Choć obowiązkowa wymiana kas fiskalnych online już za nami we wskazanych przez ustawodawcę branżach, to pytań w dalszym ciągu nie brakuje. Jednym z ostatnich, które nam zadano, było: czy można nadal używać starej kasy fiskalnej po wymianie na kasę online? Postaramy się odpowiedzieć – krótko, zwięźle i wyczerpująco.

Czytaj dalej Czy można nadal używać starej kasy fiskalnej po wymianie na kasę online?

Opublikowano Dodaj komentarz

Paragon po wystawieniu e-faktury – co z nim zrobić?

paragon po wystawieniu e-faktury

E-faktury są znacznym ułatwieniem prowadzenia chyba wszystkich możliwych ewidencji – zarówno dla sprzedawcy, jak i nabywcy. Nieco wątpliwości jednak budzą e-faktury wystawiane na podstawie paragonu, który jest fizyczną kartką. Przy zwykłej, papierowej fakturze, jest od podpinany pod oryginał będący w rękach sprzedającego dany towar. Jednak w przypadku elektronicznego dokumentu, nie ma gdzie go podpiąć. Paragon po wystawieniu e-faktury – co z nim zrobić?

Czytaj dalej Paragon po wystawieniu e-faktury – co z nim zrobić?

Opublikowano Dodaj komentarz

Rabat na kasę fiskalną nawet 300 złotych! Jak zdobyć?

rabat na kasę fiskalną

Zdajemy sobie sprawę, że zakup kasy fiskalnej jest niemałym wydatkiem. Staramy się, by nasza oferta była jak najatrakcyjniejsza cenowo, stąd i oferujemy całkiem pokaźny rabat na kasę fiskalną! Możesz zgarnąć nawet 300 złotych w prosty i szybki sposób, a w Twojej placówce już jutro może pojawić się najnowocześniejsza kasa fiskalna we Wrocławiu!

Czytaj dalej Rabat na kasę fiskalną nawet 300 złotych! Jak zdobyć?

Opublikowano Dodaj komentarz

Pierwsza wirtualna kasa fiskalna – czy to powód do radości?

pierwsza wirtualna kasa fiskalna

Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszą wirtualną kasę fiskalną. Przypomnijmy, że od momentu wejścia w życie odpowiedniej ustawy minęło już sporo czasu. Choć słychać było o testach oprogramowania przez kierowców taksówek i Ubera, to jednak zwykły przedsiębiorca mógł o takim rozwiązaniu jedynie pomarzyć. Ale mamy to! Pierwsza wirtualna kasa fiskalna otrzymała homologację i jest możliwa do zakupu! Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie kolorowe.

Czytaj dalej Pierwsza wirtualna kasa fiskalna – czy to powód do radości?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna Bingo – przegląd najważniejszych cech urządzenia

kasa fiskalna bingo

Każdy prowadzący sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, poza pewnymi ustawowymi wyjątkami, musi ewidencjonować obrót za pomocą kasy rejestrującej. Kasa fiskalna Bingo spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W tym miejscu przyjrzymy się temu urządzeniu w wariancie Max Online i omówimy jego najważniejsze cechy.

Czytaj dalej Kasa fiskalna Bingo – przegląd najważniejszych cech urządzenia

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna a usługi budowlane – wszystko, co trzeba wiedzieć

kasa fiskalna a usługi budowlane

Firm świadczących usługi budowlane w Polsce jest bardzo wiele. Szacuje się, że takich przedsiębiorstw jest prawie milion. Z czym wiąże się świadczenie usług budowlanych? Jak rozliczać się z Urzędem Skarbowym? Kasa fiskalna a usługi budowlane – wszystko, co musisz wiedzieć.

Czytaj dalej Kasa fiskalna a usługi budowlane – wszystko, co trzeba wiedzieć

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna a płatność przelewem – czy kasa jest potrzebna?

Zwiększająca się liczba usługodawców i rozwiązań technologicznych umożliwiających różne metody płatności mają za zadanie ułatwić dokonywanie zakupów towarów i usług. Z jednej strony pozwala to każdemu znaleźć złoty środek dla siebie, a z drugiej rodzi pytania i wątpliwości. Przelew, gotówka czy karta płatnicza? Przy płatnościach gotówkowych niezbędne jest posiadanie kasy fiskalnej. Co jednak z przelewami? Kasa fiskalna a płatność przelewem – co należy o tym wiedzieć?

Czytaj dalej Kasa fiskalna a płatność przelewem – czy kasa jest potrzebna?

Opublikowano Dodaj komentarz

Masz gorącą ladę? Musisz też mieć kasę fiskalną online!

Gorąca lada a kasa fiskalna online

O konieczności posiadania kasy fiskalnej online przez placówki handlowo-usługowe, dla których oferowanie usług gastronomicznych jest dodatkiem do prowadzonej działalności, pisaliśmy już jakiś czas temu. Mowa o wszystkich dużych i małych sklepach, które oferują klientom kawę, hot-dogi czy inne rodzaje fast-foodów. W tej sytuacji faktycznie nie ma większych wątpliwości. Przedsiębiorca oferuje produkt do bezpośredniego spożycia, a często w takich placówkach są też ustawione stoliki czy krzesełka. Co jednak, jeśli w sklepie jest tzw. gorąca lada?

Czytaj dalej Masz gorącą ladę? Musisz też mieć kasę fiskalną online!

Opublikowano Dodaj komentarz

Wymiana kas fiskalnych – to już ostatni dzwonek!

najtańsze kasy fiskalne popularne kasy fiskalne online Przegląd kas fiskalnych online

Przedsiębiorco! Pozostały dwa tygodnie do obowiązku rozpoczęcia ewidencjonowania transakcji na nowych kasach fiskalnych online. A czy Ty masz już swoje urządzenie? Jesteś przygotowany na nowe przepisy? Jeśli nie, to jak najszybciej zapoznaj się z naszą ofertą.

Czytaj dalej Wymiana kas fiskalnych – to już ostatni dzwonek!

Opublikowano Dodaj komentarz

Zakup kasy fiskalnej przez Internet – czy warto?

Szczególnie teraz, kiedy trwamy w czasie pandemii, zakupy przez Internet stały się niezwykle popularne. Gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale i często o wiele niższe ceny niż w przypadku zakupu w sklepach stacjonarnych. Są jednak produkty, których zakup online jest dość nieoczywisty. Należą do nich z pewnością kasy fiskalne. Czy wiesz, że zakup kasy fiskalnej przez Internet jest nie tylko możliwy, ale i o wiele bardziej opłacalny?

Czytaj dalej Zakup kasy fiskalnej przez Internet – czy warto?

Opublikowano Dodaj komentarz

Najtańsze kasy fiskalne – jak wybrać dobrą i tanią kasę?

najtańsze kasy fiskalne popularne kasy fiskalne online Przegląd kas fiskalnych online

Zakup kasy fiskalnej wydaje się niemałym wydatkiem. Otwierając dowolną ofertę urządzeń od polskich producentów, cena jest czterocyfrowa. W przypadku mobilnych kas online jest ona nieco niższa, ale te stacjonarne modele zazwyczaj przekraczają cenę 2 tysięcy netto. Czy faktycznie tak jest i trzeba wydać tyle pieniędzy? Okazuje się, że nie. Oferujemy najtańsze kasy fiskalne na rynku i już wyjaśniamy, dlaczego wbrew pozorom tak jest!

Czytaj dalej Najtańsze kasy fiskalne – jak wybrać dobrą i tanią kasę?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasy online dla sklepów z odzieżą – czy są potrzebne?

Kasy fiskalne online do sklepów z odzieżą

Już za półtora miesiąca kolejne branże zostaną zobowiązane do wymiany i rozpoczęcia ewidencjonowania transakcji za pomocą kas fiskalnych online. Otrzymaliśmy jednak pytanie, czy sklepy odzieżowe także muszą wymienić swoje urządzenie na nowe i w jakim terminie. Odpowiadamy na to pytanie: czy kasy online dla sklepów z odzieżą są obowiązkowe i od kiedy?

Czytaj dalej Kasy online dla sklepów z odzieżą – czy są potrzebne?

Opublikowano Dodaj komentarz

Brak raportu dobowego – i co dalej?

brak raportu dobowego

Pomyłki mogą zdarzać się wszystkim. Także kasjerom i przedsiębiorcom ewidencjonującym sprzedaż na kasach fiskalnych. Najczęstszy problem obserwujemy przy wystawianiu raportów dobowych, a dokładniej przy zapominaniu tego obowiązku. Z czym wiąże się brak raportu dobowego i czy grożą konsekwencje za niedopilnowanie terminów?

Czytaj dalej Brak raportu dobowego – i co dalej?

Opublikowano Dodaj komentarz

Brak warunków technicznych kas fiskalnych po 1 maja – co dalej?

brak warunków technicznych kas fiskalnych

Jak widać, pandemia wpłynęła na pracę nie tylko przedsiębiorców, ale także ustawodawcy. Od 1 maja 2021 roku nie mamy w Polsce obowiązujących wymagań technicznych, jakie muszą spełnić kasy fiskalne. O co chodzi i co się stało? Czy brak warunków technicznych kas fiskalnych wpłynie na codzienne biznesy?

Czytaj dalej Brak warunków technicznych kas fiskalnych po 1 maja – co dalej?

Opublikowano Dodaj komentarz

Sprostowanie Rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych – o co chodzi?

Sprostowanie rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych

Każdemu zdarzają się pomyłki – to jasne. Taka też sytuacja miała miejsce w przypadku sporządzania Rozporządzenia o zwolnieniu z obowiązku rejestrowania za pomocą kas fiskalnych. Pomyłka dotyczyła firm świadczących usługi wyżywienia. O co chodzi i co się zmieniło? Już odpowiadamy!

Czytaj dalej Sprostowanie Rozporządzenia o zwolnieniach z kas fiskalnych – o co chodzi?

Opublikowano Dodaj komentarz

Jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności – czy to możliwe?

jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności

Konieczność zakupu i stosowania kasy fiskalnej bardzo często są postrzegane jako niezbyt przyjemne obowiązki, które muszą być spełnione przez wielu podatników. Wiadomo, że im mniej, tym lepiej. Co w momencie, w którym nasz biznes prowadzimy w wielu lokalizacjach? Czy wystarczy nam jedna kasa, czy może trzeba kupić ich więcej? Kiedy można zdecydować się na ograniczenie liczby urządzeń?

Czytaj dalej Jedna kasa fiskalna a dwa miejsca prowadzenia działalności – czy to możliwe?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności – jak to wygląda?

Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności

Tymczasowe zawieszenie i późniejsze odwieszenie działalności gospodarczej to ratunek dla niejednej firmy, która boryka się z problemami na rynku. Powrót do prowadzenia normalnego biznesu rodzi wiele pytań, także o zasadność stosowania kasy fiskalnej, szczególnie jeśli okres zawieszenia był bardzo długi. Czy kasa fiskalna przy wznowieniu działalności po dłuższym czasie jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna przy wznowieniu działalności – jak to wygląda?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego od 1 lipca – czy jest obowiązkowa?

Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego

Już za kilka miesięcy wejdzie obowiązek stosowania kas fiskalnych u prawników i adwokatów. Niestety w związku z tym pojawiło się wiele pytań, chociażby o podobną konieczność u doradców prawnych. Jak wiadomo, bardzo często także wykonują obowiązki podobne do prawników, choć nie zostali wymienieni wprost w ustawie. Jak to w końcu jest? Czy kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego będzie potrzebna od 1 lipca 2021 r?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online dla doradcy podatkowego od 1 lipca – czy jest obowiązkowa?

Opublikowano Dodaj komentarz

E-paragony to już rzeczywistość! Wszystko dzięki Novitus

e-paragony-novitus

Choć teoretycznie pojęcie paragonu elektronicznego istnieje w polskim prawie od roku, to w ustawach brakowało możliwości całkowitego pominięcia wydawania paragonów w postaci papierowej. Ma się to zmienić już 1 maja, o czym pisaliśmy niedawno. Na stronie Ministerstwa pojawił się nawet projekt rozporządzenia dotyczącego wymagań technicznych kas fiskalnych pod kątem wydawania jedynie elektronicznych potwierdzeń sprzedaży. Mamy jednak zaszczyt i przyjemność oznajmić, że dzięki Novitus możemy już otrzymać e-paragony na własny telefon i to w bardzo nietypowy sposób.

Czytaj dalej E-paragony to już rzeczywistość! Wszystko dzięki Novitus

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasy fiskalne dla lekarza – prezentujemy najlepsze urządzenia

Kasy fiskalne dla lekarza

Już wkrótce lekarze i stomatolodzy będą zobowiązani rozpocząć korzystanie z kas fiskalnych online. Mówi o tym jasno Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Już od 1 lipca 2021 roku z nowych urządzeń będą zmuszeni korzystać: fryzjerzy, kosmetyczki, zakłady budowlane oraz m.in. lekarze i stomatolodzy. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kasy? Prezentujemy także wybrane przez nas pięć modeli, które sprawdzą się w każdym gabinecie. Kasy fiskalne dla lekarza – TOP 5.

Czytaj dalej Kasy fiskalne dla lekarza – prezentujemy najlepsze urządzenia

Opublikowano Dodaj komentarz

Paragony elektroniczne już od 1 maja?

Paragony elektroniczne

Mimo panującej pandemii i konieczności wprowadzania kas fiskalnych online w wielu branżach, Ministerstwo Finansów ma nowy pomysł na usprawnienia. Chodzi o paragony elektroniczne. Idea sama w sobie jest bardzo ciekawa, ale jak zwykle wiele pytań budzi sposób wykonania proponowanej ustawy. Paragony elektroniczne – co obecnie wiadomo o tym pomyśle?

Czytaj dalej Paragony elektroniczne już od 1 maja?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna dla prawnika – czy jest potrzebna w dobie koronawirusa?

Kasa fiskalna dla prawnika

Wielkimi krokami zbliża się termin wymiany kas fiskalnych na modele online w przedsiębiorstwach świadczących usługi prawnicze. Innymi słowy – wszyscy prawnicy w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinni zakupić nowe urządzenia fiskalne online. Czy jednak faktycznie jest to potrzebne? Może da radę odwlec lub całkowicie zrezygnować ze stosowania kas fiskalnych? Czy kasa fiskalna dla prawnika jest potrzebna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna dla prawnika – czy jest potrzebna w dobie koronawirusa?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna online dla dentysty – czy będzie odroczenie?

kasa fiskalna online dla dentysty

Od 1 stycznia 2021 roku z kas fiskalnych online muszą korzystać firmy zajmujące się gastronomią i hotelarstwem. To jednak nie koniec zmian – już za niecałe pół roku nowe urządzenia muszą zafiskalizować kolejne grupy podatników. Czy jednak możliwe jest kolejne odroczenie związane z pandemią koronawirusa? Czy kasa fiskalna online dla dentysty będzie jednak koniecznym wydatkiem już w najbliższym czasie?

Czytaj dalej Kasa fiskalna online dla dentysty – czy będzie odroczenie?

Opublikowano Dodaj komentarz

Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej a możliwość odliczenia ulgi – czy to możliwe?

Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej

Wymiana kas fiskalnych na nowe urządzenia, które łączą się z CRK, trwa. Za sobą mają już ten proces warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne. Od Nowego Roku 2021 z nowych kas powinny korzystać już firmy oferujące usługi gastronomiczne i krótkiego zakwaterowania. Z kolei 1 lipca 2021 roku dalsze przedsiębiorstwa muszą dostosować się do ustawy. Kiedy mogą one starać się o uzyskanie prawa do ulgi na zakup kasy fiskalnej? Czy przedwczesna wymiana kasy fiskalnej uniemożliwia otrzymanie zwrotu?

Czytaj dalej Przedwczesna wymiana kasy fiskalnej a możliwość odliczenia ulgi – czy to możliwe?

Opublikowano Dodaj komentarz

Odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej online – to możliwe!

odroczenie terminu zakupu kasy

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Już tylko kilka dni zostało do od dawna wyczekiwanego terminu stosowania kas fiskalnych online przez przedsiębiorców z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Wielu z nich jednak mówiło otwarcie, że taki wydatek jest zbyt duży w czasie szalejącej pandemii. Choć Ministerstwo nie zgodziło się na ponowne odroczenie terminu, przedsiębiorcy indywidualnie mogą starać się o jego przedłużenie. Jak starać się o odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Odroczenie terminu zakupu kasy fiskalnej online – to możliwe!

Opublikowano Dodaj komentarz

Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i daje się we znaki przedsiębiorcom branży gastronomicznej czy krótkotrwałego zakwaterowania. Mimo to, od 1 stycznia 2021 roku firmy te muszą wymienić swoje urządzenia fiskalne na modele łączące się z CRK. Co jednak w przypadku firm, które z powodu braku możliwości zarobkowania zdecydowały się zawiesić działalność? Czy one także muszą zakupić kasy fiskalne online? Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online – przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć.

Czytaj dalej Zawieszenie działalności a kupno kasy fiskalnej online

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna na raty – jak to wygląda w praktyce?

Kasa fiskalna na raty

Kasa fiskalna nie jest małym wydatkiem. W zależności od modelu i zastosowania, trzeba się szykować na koszt nawet 2-3 tysięcy złotych. Duże urządzenia systemowe są jeszcze droższe. Szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, gdzie wielu przedsiębiorców patrzy dwa razy na każdą wydaną złotówkę. Ciekawą alternatywą może okazać się kasa fiskalna na raty. Taką też usługę świadczymy w Inter Market.

Czytaj dalej Kasa fiskalna na raty – jak to wygląda w praktyce?