Kasy fiskalne do gastronomii

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego powinien wyposażyć się w odpowiednie kasy fiskalne do gastronomii. Ten, kto prowadzi działalność gospodarczą, wie, że sprzedaż dóbr i usług dla osób fizycznych nieprowadzących dzielności gospodarczej wiąże się z rejestracją obrotu za pomocą kasy fiskalnej. O ile niektóre działalności korzystają ze zwolnień z tego obowiązku, niektóre muszą stosować się do tego prawa po przekroczeniu określonego obrotu. Obecnie jest to kwota 20 tysięcy złotych. Od 1 stycznia 2017 roku wszystkie działalności związane z:

 • prowadzeniem stałych usług gastronomicznych,
 • sezonowymi usługami gastronomicznymi,
 • usługami cateringu,

są zmuszone do prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą specjalnego urządzenia już od pierwszej transakcji. Do tego służą właśnie nasze kasy fiskalne do gastronomii.

Odpowiednia kasa do odpowiedniego biznesu

Kasy fiskalne dla gastronomii zawsze powinny być wybierane w zależności od charakteru punktu gastronomicznego. Może to być:

 • food-truck,
 • punkt sprzedaży sezonowych lodów,
 • duża restauracja z wieloma kelnerami,
 • niewielka pizzeria.

Pod uwagę trzeba też wziąć oczekiwania właściciela danego punktu, metody rozliczania i potrzebę generowania danych raportów. Ważne są też możliwości finansowe osoby prowadzącej działalność. Dysponujemy szeroką ofertą kas i drukarek fiskalnych zarówno dla małej, jak i dużej gastronomii.

Kasy fiskalne do gastronomii – propozycje dla mniejszych lokali

W przypadku małych lokali gastronomicznych, przy zakupie kasy fiskalnej liczą się takie cechy jak:

 • szybkość obsługi,
 • wielkość urządzenia ze względu na rozmiar lokalu,
 • łatwość obsługi ze względu na brak czasu na szkolenia,
 • atrakcyjna cena zakupu.

Novitus Nano E

Kasa fiskalna Novitus Nano E ma możliwość ustawienia aż 42 grup towarowych, dzięki czemu z pewnością prawidłowo zaklasyfikujesz każdy swój produkt. Oprogramowanie pamięta ośmiu kasjerów, co jest wystarczające dla niewielkich punktów gastronomicznych. Na paragonie zarejestrujemy aż 100 pozycji. Nie ma problemu z obsługą płatności w euro. W standardzie kasa posiada dwa wejścia: USB i RS232, dzięki czemu możemy podłączyć urządzenie do komputera terminalu, modemu czy czytnika RS232. Niewielka waga urządzenia sprawia, że jest całkowicie mobilne. Urządzenie posiada wszystko to, co kasy fiskalne do gastronomii powinny posiadać.

Kasy fiskalne do gastronomii Novitus

ELZAB K10

Kasa fiskalna ELZBAB K10 może zapamiętać aż 10 kasjerów i 3 tysiące produktów w 99 grupach. Klawisze z podświetleniem pozwalają na pracę nawet na ciemnej sali restauracyjnej albo wieczorem w ogródku piwnym. Na ekranie może wyświetlać się 5 zdefiniowanych przycisków z piętnastu. Dwa porty USB zapewniają bezproblemową łączność z komputerem.

Kasy fiskalne do gastronomii

Posnet ERGO

Posnet ERGO to największa z małych kas pod kątem funkcjonalności. 8 tysięcy towarów i aż 16 zdefiniowanych kasjerów sprawia, że urządzenie nada się nawet dla nieco większych punktów gastronomicznych. Z komputerem połączysz się za pomocą USB, kabla Ethernet, Wi-Fi czy Bluetooth. Piękna i ergonomiczna obudowa jest nie tylko trwała, ale także lekka. Dzięki temu bez przeszkód można zabierać ją ze sobą wszędzie. Akumulator zapewnia możliwość wydruku aż 80 tysięcy linii na paragonach bez zewnętrznego doładowania. Jeśli myślisz o szybkim rozwoju swojego biznesu, to Posnet ERGO jest dla Ciebie.

Kasy fiskalne do gastronomii

Rozwiązania dla dużej gastronomii

W dużych restauracjach widoki kas fiskalnych są coraz rzadsze. O wiele częściej spotykane są dużych rozmiarów systemy informatyczne dla gastronomii, w skład których wchodzą:

 • program do obsługi sprzedaży,
 • drukarka fiskalna,
 • monitor dotykowy,
 • komputer klasy PC lub laptop.

Zestaw taki może być skonfigurowany w różny sposób w zależności od możliwości finansowych, konkretnych potrzeb, upodobań do danego producenta. My oferujemy drukarki fiskalne:

Novitus Deon E

Poręczna i niewielka obudowa czynią z tej drukarki idealne urządzenie do pracy mobilnej. To pierwsze urządzenie tego typu, które ma możliwość zapisu kopii paragonu na karcie SD. Dzięki niej wydrukujemy nie tylko potwierdzenia transakcji, ale także raporty, faktury VAT czy dokumenty niefiskalne. Urządzenie wspiera łącze z terminalem płatniczym. Mocny akumulator wystarczy na druk nawet 2,5 tysiąca paragonów.

Kasy fiskalne dla lekarzy Novitus Deon E

Novitus Bono E

Mimo niewielkich rozmiarów, liczba funkcjonalności, które posiada drukarka fiskalna Novitus Bono E jest bardzo pokaźna. Kopie paragonów są zapisywane na karcie SD, którą możemy odczytać przez komputer lub samo urządzenie. Klawiatura wyposażona jest w niebieskie diody, które ułatwiają pracę i minimalizują ryzyko zajścia pomyłki przy wpisywaniu kwot. Drukarkę możemy modyfikować za pomocą własnego oprogramowania, dzięki czemu dopasuje się do Twojej gastronomii.

Bono E

 

Elzab Mera

Mera

Posnet Thermal

Thermal

Programy wspomagające sprzedaż w gastronomii

Novitus SOGA

To nowoczesny, stale rozwijany i udoskonalany program dla restauracji, kawiarni czy barów. Program SOGA jest łatwy w obsłudze także dla początkujących użytkowników. Zawdzięczamy to możliwości odwzorowania stolików na dotykowym monitorze i łatwemu wprowadzaniu menu. Umożliwia obsługę kilkunastu zleceń jednocześnie. Bez problemu możemy dzielić czy przenosić rachunki w obrębie jednego stolika. Na życzenie klienta może zostać wystawiona faktura. Novitus SOGA zapewnia również możliwość zdefiniowania niezbędnej ilości stolików, nadania kelnerom określonych dostępów, a także ich szczegółowego rozliczenia.
Program SOGA umożliwia stosowanie zdefiniowanych rabatów, zarówno przy konkretnych pozycjach w menu, jak i w czasie happy hours. Bez problemu stworzymy kilkanaście różnych raportów i zestawień:

 • ogólnych płatności,
 • stanu gotówki w kasie,
 • sprzedaży danego asortymentu,
 • sprzedaży konkretnego pracownika.

Program można rozbudować o dodatkowe moduły:
magazynowy, pozwalający na rozliczanie stanów magazynowych czy opracowanie i

 • tworzenie receptur,
 • lojalnościowy, umożliwiający budowanie relacji z klientami,
 • dostawy telefonicznej,
 • wakacyjnego stanowiska sprzedaży,
 • i wiele innych.

Symplex Bistro Business

To oprogramowanie firmy Symplex znanej ze swojego programu Small Business. Small Bistro to łatwy i intuicyjny program, który nie powinien przysparzać kłopotów żadnemu użytkownikowi. Ma prosty interfejs, który umożliwia odwzorowanie stolików na sali restauracyjnej. Umożliwia definiowanie nieograniczonej ilości kelnerów i ich uprawnień. Bez problemu możemy wystawić rachunki, faktury czy raporty. Z programem zintegrowana jest aplikacja Terminal Kuchenny, która umożliwia zastąpienie drukarki kuchennej przez wyświetlenie zamówienia na monitorze w kuchni.

W przypadku podjęcia decyzji o pełnej komputeryzacji lokalu gastronomicznego warto zakupić całościowy system od jednego producenta. Nie tylko w zestawie zawsze wychodzi taniej, to jednak warto mieć jednego dostawcę, który będzie odpowiadał za bezbłędną pracę sprzętu i programu.
Na Państwa życzenia przygotujemy ofertę na taki zestaw z uwzględnieniem:

 • odpowiedniej drukarki fiskalnej,
 • programu gastronomicznego,
 • urządzenia z ekranem dotykowym,
 • systemu operacyjnego,
 • drukarki paragonowej.

Zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na kasy fiskalne do gastronomii.

logo

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: www.wyposazeniesklepow.pl