Archiwum kategorii: Wyposażenie

Maszynki do mielenia mięsa

Maszynki do mielenia mięsa – TOP 3 najlepszych wilków dla gastronomii i sklepów

Maszynki do mielenia mięsa, zwane potocznie wilkami, to podstawowe wyposażenie każdego sklepu mięsnego czy restauracji, która serwuje naturalne i ręcznie robione potrawy mięsne. Dlatego też prezentujemy nasze propozycje TOP 3 urządzeń, które sprawią, że przygotowanie własnego mięsa mielonego będzie szybkie i niezwykle proste.

Czytaj dalej Maszynki do mielenia mięsa – TOP 3 najlepszych wilków dla gastronomii i sklepów

Jak założyć sklep

Jak założyć sklep – poradnik krok po kroku

Prowadzenie własnego, dochodowego biznesu jest marzeniem niemal każdego. Najpopularniejszymi działalnościami są oczywiście sklepy detaliczne. Sprzedawać można wszystko – od artykułów spożywczych, po przemysłowe, na specjalistycznych skończywszy. Zawsze jednak wiąże się to z pewnymi obowiązkami względem Urzędu Skarbowego. Dzisiaj prezentujemy poradnik, jak założyć sklep stacjonarny z dowolnie wybranym asortymentem.

Czytaj dalej Jak założyć sklep – poradnik krok po kroku

Systemy POS

Systemy POS – co to jest i czemu ułatwiają pracę?

Intermarket to nie tylko dostawca kas fiskalnych we Wrocławiu, ale także wszystkich innych rozwiązań, które wspierają prowadzenie punktów usługowych i handlowych. Do jednych z nich należą systemy POS – tzw. point of sales. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe komputery, ale mają nieco inne zastosowanie, bardziej konkretne i ograniczone, a tym samym o wiele lepsze.

Czytaj dalej Systemy POS – co to jest i czemu ułatwiają pracę?

Wyposażenie warzywniaków

Wyposażenie warzywniaków – co powinno się w nich znaleźć?

Lato dobiega ku końcowi i rozpoczyna się sezon, w którym tanio możemy kupić owoce i warzywa z naszych polskich, rodzimych upraw. To prawdziwa gratka dla miłośników robienia zakupów w małych, osiedlowych warzywniakach. Płody rolne są tam sprzedawane w najlepszych cenach i mają najlepszą jakość. To też dobra okazja dla właścicieli, by zastanowić się, jakie wyposażenie warzywniaków pomaga przyciągnąć klientów z ulicy i zwiększyć sprzedaż. Czytaj dalej Wyposażenie warzywniaków – co powinno się w nich znaleźć?

Przydatne w sklepie

Niewielkie, ale super przydatne w każdym sklepie – czy wiesz, co to takiego?

Otwarcie sklepu i jego późniejsze funkcjonowanie wiąże się z dokonaniem niezbędnych zakupów obejmujących głównie podstawowe wyposażenie takie jak: drukarki fiskalne, wagi elektroniczne, meble sklepowe. Wiele osób na tym etapie często zapomina o dodatkowych elementach wyposażenia, które mogą zadecydować o długotrwałym funkcjonowaniu sklepu oraz jego konkurencyjności.

Czytaj dalej Niewielkie, ale super przydatne w każdym sklepie – czy wiesz, co to takiego?

Jak eksponować towary w sklepie

Jak eksponować produkty w sklepie?

Odpowiedni sposób ułożenia towarów w sklepie ma duży wpływ na poziom sprzedaży. Bardzo ważne jest, aby na półkach panował idealny porządek, a wszystkie artykuły były widoczne, przejrzyście i estetycznie wyeksponowane. Jednak to nie wszystko. Istnieją pewne zasady ekspozycji towarów, czyli zasady merchandisingu, które skutecznie zwiększają sprzedaż. Zasady te dotyczą wyglądu witryn i wystaw na zewnątrz sklepu, rozplanowania powierzchni wewnątrz, rozmieszczenia towaru na półkach, regałach i ladach chłodniczych oraz eksponowania materiałów reklamowych. Jak eksponować produkty w sklepie?

Czytaj dalej Jak eksponować produkty w sklepie?

Etykiety termiczne

Etykiety termiczne – rodzaje, zastosowania

Etykiety termiczne to produkty niezastąpione w większości branż. To właśnie dzięki nim możemy poinformować klienta o cechach naszych wyrobów, dacie przydatności do spożycia czy składzie. Ponieważ każdy produkt musi być odpowiednio oznaczony przed wprowadzeniem do obrotu, nie mamy innej możliwości niż stosowanie etykiet. Czy jednak wiesz, kiedy należy stosować dany rodzaj i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Czytaj dalej Etykiety termiczne – rodzaje, zastosowania

Jak wybrać krajalnicę

Wybieramy krajalnicę do sklepu – na co zwrócić uwagę?

Kiedy prowadzimy sklep spożywczy czy mięsny, niezbędnym elementem jego wyposażenia jest krajalnica. Usprawnia naszą pracę i sprawia, że pokrojone wędliny czy sery prezentują się estetycznie i spełniają wymagania klienta. Sprawdź jakie krajalnice sprostają Twoim oczekiwaniom i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Czytaj dalej Wybieramy krajalnicę do sklepu – na co zwrócić uwagę?

Problemy z wagami elektronicznymi

Najczęstsze problemy z wagami sklepowymi – jak sobie z nimi poradzić?

Waga elektroniczna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia praktycznie każdego sklepu, który w swojej ofercie ma przedmioty drobne, które można zakupić na wagę. Problemy z wagami sklepowymi przyczyniają się do wielu kłopotów i problemów. Zwyczajnie nie możemy dalej sprzedawać naszych towarów. Choć najbezpieczniejsze jest wezwanie renomowanego serwisu, to z niektórymi problemami możemy poradzić sobie sami.

Czytaj dalej Najczęstsze problemy z wagami sklepowymi – jak sobie z nimi poradzić?