Oprogramowanie do obsługi restauracji

Oprogramowanie do obsługi restauracji – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego oprogramowania wspomagającego prowadzenie gastronomii to dla wielu przedsiębiorców nie lada wyzwanie. Trzeba zwrócić uwagę na bardzo wiele czynników. Oprogramowanie do obsługi restauracji dobieramy w taki sposób, aby odpowiadał lokalowi gastronomicznemu i jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Czym zatem należy kierować się przy wyborze odpowiedniego oprogramowania?

Integracja z pozostałymi urządzeniami w sklepie

Jest to bardzo ważny czynnik decydujący o przydatności danego produktu. Dobre oprogramowanie do obsługi restauracji powinno być w pełni zintegrowane z urządzeniami na co dzień używanymi w każdym punkcie sprzedaży. Program powinien być kompatybilny z:

Dzięki temu zyskujemy uniwersalne, łatwe w obsłudze narzędzie do szybkiej i sprawnej obsługi wszystkich procesów związanych ze sprzedażą i realizacją zamówień.

Wielkość lokalu

Jest to jeden z najważniejszych kryteriów poszukiwania oprogramowania do gastronomii. Jeśli prowadzimy bardzo niewielki lokal, który nie posiada rozbudowanej oferty, nie potrzebujemy też bardzo rozbudowanego oprogramowania. W małych punktach gastronomicznych, których przykładem może być gastronomia mobilna oferująca w większości jedzenie typu fast-food, z powodzeniem sprawdzi się podstawowy program, jakim jest mikroSubiekt dla Windows. Zawiera on podstawowe funkcje związane z ewidencją sprzedaży i jest w pełni zintegrowany z innymi urządzeniami. Nie znajdziemy w nim jednak funkcjonalności dedykowanych dla gastronomii.

Oprogramowanie do obsługi restauracji Mikrosubiekt

W większych lokalach warto zainwestować w bardziej rozbudowane oprogramowanie do obsługi restauracji, które będzie też posiadało znacznie więcej funkcji. Przykładem takiego programu jest Soga firmy Novitus. System ma możliwość obsługi wielu rachunków jednocześnie, a także pozwala dzielić rachunek w obrębie jednego stolika. Oprócz wielu funkcji związanych z podziałem i edycją rachunków usprawnia pracę kelnerów oraz wspomaga ich współpracę z kuchnią. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu można znacznie przyspieszyć realizację zamówień i usprawnić pracę całej restauracji.

Oprogramowanie Soga

Oprogramowanie do obsługi restauracji – dodatkowe funkcje

W bardzo dużych, rozwiniętych lokalach warto wziąć pod uwagę również dodatkowe funkcje oferowane przez oprogramowanie. Przykładem może być obsługa kart lojalnościowych i promocji typu „Happy hours”. Aby poprawnie je zaksięgować i zrobić to sprawnie i szybko, niezbędne są odpowiednie funkcje w oprogramowaniu. Przykładową pozycją, która to umożliwia, jest PC GASTRONOM firmy INSOFT. Dzięki niemu każda restauracja szybko rozliczy rachunek w godzinach „Happy hours” i uwzględni rabat pochodzący z karty lub programu lojalnościowego.

Kolejną dodatkową funkcją, która również jest najbardziej istotna w dużych punktach gastronomicznych, jest możliwość logowania do systemu. W miejscach publicznych, gdzie znajduje się w jednym momencie bardzo dużo ludzi, dostęp do systemu powinien być chroniony. Program firmy INSOFT ma funkcję logowania za pomocą hasła lub karty magnetycznej. Rachunki są znacznie lepiej chronione, a dostęp do systemu ma jedynie grupa uprawnionych osób. Nie ma również możliwości, by jeden z kelnerów zalogował się na konto drugiego.

Inną, istotną dla klientów funkcją, na którą warto zwrócić uwagę bez względu na wielkość lokalu, jest możliwość wygenerowania faktury do każdego rachunku. W każdym oprogramowaniu powinna się taka funkcja znaleźć, aby szybko i sprawnie rozliczać wszystkich klientów biznesowych.

PC Gastronom

 

Rynek oferuje bardzo wiele zróżnicowanych produktów i aby wybrać dobrze, należy kierować się przede wszystkim potrzebą swojego biznesu. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, można łatwo znaleźć takie oprogramowanie, które będzie w pełni odpowiadać potrzebom danego lokalu gastronomicznego i wspomagać jego funkcjonowanie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – dostarczamy nie tylko kasy fiskalne we Wrocławiu, ale również inne, kompleksowe rozwiązania dla każdego biznesu.